Lechowy Flesz (25.12-08.01)

murawaLechowy Flesz to stały cykl informacyjny w którym co weekend w jednym newsie podajemy krótkie informacje dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem i nie tylko, których normalnie nie publikujemy w innych wiadomościach, a które są ciekawostkami lub informacjami przydatnymi kibicom.


Sisi w Japonii

Sisinio Gonzalez Martinez, któremu wiosną nie poszło w Lechu cały czas zwiedza świat. Jesienią grał jeszcze w greckim klubie PAE Veria. Niedawno odszedł z niego podpisując umowę z japońskim II-ligowcem, FC Gifu.

Dziwny numer Raduta

Mihai Radut zagra w Lechu Poznań z numerem „18” na plecach. To trochę dziwny wybór, gdyż Rumun po raz ostatni grał z 18 w młodzieżowej kadrze swojego kraju. Przed nim 18 w Lechu mieli Denis Thomalla, Bartosz Ślusarski czy Zlatko Tanevski, a więc niezbyt dobrzy piłkarze.

Wciąż można pomagać Lulusiowi

Wszystkim kibicom przypominamy, że cały czas można pomagać kibicowskiej legendzie Lecha Poznań -> Lulusiowi m.in. poprzez wpłacanie pieniędzy na konto fundacji, która się nim opiekuje. Więcej znajdziecie w newsie na ten temat z 30 grudnia -> TUTAJ

Bednarek zagrał w Gdańsku

W weekend w Gdańsku odbył się halowy turniej piłki nożnej pod nazwą Amber Cup. W imprezie w drużynie „Fabryki Futbolu” wystąpił Jan Bednarek. Zagrali też byli lechici – Błażej Telichowski oraz Bartosz Ślusarski, a także wypożyczony Jakub Serafin.

Były lechita powalczy w PNA

Były pomocnik Kolejorza, Arnaud Sutchuin-Djoum występujący aktualnie w Szkocji został powołany do kadry Kamerunu na styczniowy Puchar Narodów Afryki.

Rywal oficjalnie ukarany

Ligowy rywal Lecha Poznań – Ruch Chorzów został oficjalnie ukarany karą odjęcia 4 punktów. Teraz z 16 oczkami jest ostatni, a jeśli nie spłaci zaległości do 31 stycznia zostanie ukarany kolejnymi -4 punktami. Kolejorz będzie miał szansę dobić „Niebieskich” w 30. kolejce Ekstraklasy na Bułgarskiej.

Tysiące ludzi zwiedziło stadion

W 2016 roku przy okazji ponad 2000 wycieczek Inea Stadion odwiedziło ponad 31 tysięcy ludzi. Na Bułgarskiej odbywały się wycieczki z koziołkami, z piłkarzami i obcojęzyczne. Miały miejsce też 24 sesje ślubne.

Lech wraz z Oskarem

Przez 5 najbliższych lat piłkarzy Lecha Poznań autokarami będzie woziła poznańska firma Oskar. Za kilka miesięcy Kolejorz będzie miał własny autokar wyprodukowany na zamówienie klubu. Do tego czasu będzie podróżował autobusem, który zyska „niebiesko-białe” barwy.

Boisko już jest

Rafał Ulatowski pokazał na Twitterze, jak prezentuje się nowe boisko ze sztuczną trawą w akademii Lecha Poznań w Popowie. Dzięki nawierzchni ze sztuczną trawą juniorzy nie będą musieli już jeździć w tygodniu z Wronek na Bułgarską, żeby trenować.

Nawrocik w Olimpii

Były zawodnik Lecha Poznań pracujący aktualnie w akademii, Damian Nawrocik został nowym graczem lidera B-klasy, IKP Olimpii Poznań.

Urban nadal pajacuje

Jan Urban mimo już prawie 55-lat nie przestaje pajacować. Siatkonoga stosowana w Lechu ewidentnie mu się znudziła, gdyż w Śląsku będąc w euforii po występach polskich skoczków w turnieju TCS zarządził… skoki. Jest z nim coraz gorzej, natomiast słynna maniana Urbana wciąż jest kontynuowana. Jak dobrze, że już nie w Lechu.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 11

 1. damgor84 pisze:

  Uważam, że to jest chyba ostatnia robota Urbana Czas przemija a dinozaury już prochu nie wymyślą Piechniczek, Lorens, Wójcik i inni im podobni są już na marginesie

 2. Giacore pisze:

  Boisko w Popowie to ogromny zysk dla akademii. Pytanie kiedy powstanie balon, gdyż dopiero wtedy akademia odczuje zmianę. Ciężko mi zrozumieć czemu nie zostało to zrobione razem.

  Co do Urbana to jestem zdziwiony, że ich do Zakopanego na jakąś skoczenie nie zabrał.

 3. melon1922 pisze:

  Zapomnieliscie napisac o naszej wypozyczonej gwiezdzie jak nu tam keita chyba.Znowu sie popisał w norweskich mediach i w nagrode powinien wròcic i wypełnic kontrakt.

  • Jakov pisze:

   Po co mu płacić przez pół roku? Jak nie znajdzie klubu to niech siedzi dalej w Norwegii, Lech wtedy rozwiąże z nim kontrakt z winy zawodnika i będzie dobrze.

  • KKS pisze:

   Niech nosi bidony przez pół roku dla chłopaków z drużyny Wiary Lecha. Tylko, żeby nie ściemniał że pracuje… ;-)

  • Mouze pisze:

   KKS zwariowałeś?taki atak „rasizmu” na jego osobę?Kazać mu pracować? chcesz żeby wszystkie postępowe i tolerancyjne stowarzyszenia europejskie rzuciły się na Lecha?

  • KKS pisze:

   @Mouze
   Odpowiem klasykiem: „Ja tam rasistą nie jestem, ale my się do Afryki nie pchamy…”

  • Siódmy majster pisze:

   @KKS-podwójny rasizm bo jeszcze ze ŚCIEMNIANIEM wyjeżdżasz.Jak już czarny człowiek to zaraz ściemnianie.Chyba się JASNO wyrażam ;)))

  • Ajs pisze:

   A jak biały by nosił bidony czarnemu, to też rasizm powinien być!

 4. Judi pisze:

  Urban co odwalił w tym Śląsku hahahh w

 5. melon1922 pisze:

  Taka kara dla dupka.