Piłkarze Lecha Poznań rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej + FOTO

W poniedziałek, 9 stycznia po godzinie 10:00 piłkarze Lecha Poznań zakończyli 3-tygodniowe urlopy i rozpoczęli zimowe przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2016/2017. Pogoda na pierwszym treningu Kolejorza w tym roku nie rozpieszczała zawodników. Zajęcia toczyły się na lekko zaśnieżonym boisku oraz w kilkustopniowym mrozie.


Kilkanaście minut po godzinie 10:00 zawodnicy Lecha Poznań wyszli na boisko ze sztuczną trawą znajdujące się za I trybuną Inea Stadionu mieszczącego się przy ul. Bułgarskiej 17. W zajęciach udział wzięło ponad 20 piłkarzy. Na boisku pojawił się choćby w pełni już zdrowy Nicki Bille Nielsen czy Tamas Kadar oraz Maciej Wilusz, którzy tej zimy mogą odejść z klubu. Po raz pierwszy z całym zespołem ćwiczył najnowszy nabytek Kolejorza, Mihai Radut.

Przygotowania z pierwszą drużyną do rundy wiosennej rozpoczęli też młodzi gracze. Wśród nich są Miłosz Mleczko, Tymoteusz Puchacz, Paweł Tomczyk oraz Kolumbijczyk Victor Gutierrez, który od najbliższej rundy będzie mógł już występować w III-ligowych rezerwach. Pierwszy trening Kolejorza w tym roku, który z powodu choroby opuścił Tomasz Kędziora, Marcin Robak i Szymon Pawłowski (lekkie urazy) miał charakter rozciągający. Początkowo zawodnicy byli podzieleni na dwie grupy. W tym czasie ćwiczyli pod okiem trenerów od przygotowania fizycznego. Nie zabrakło również zajęć z piłką.

Jeszcze dziś „niebiesko-biali” odbędą drugi trening. Jutro przejdą badania i także zaliczą dwie jednostki treningowe. W środę zawodnicy będą ćwiczyć tylko raz, natomiast w czwartek oraz piątek ponownie dwa razy na dobę. W sobotę, 14 stycznia piłkarze Lecha Poznań rozegrają pierwszy zimowy sparing. O godzinie 13:00 na boisku ze sztuczną trawą Inea Stadionu rywalem Kolejorza będzie III-ligowy Sokół Kleczew. O przygotowaniach będziemy informować na bieżąco.


Pierwszy trening Lecha Poznań w 2017 roku:

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 29

 1. JR (od 1991 r.) napisał(a):

  A Kolumbijczyk bez czapki! Powodzenia wodzu!

 2. Giacore napisał(a):

  Kadar rzeczywiście na tym zdjęciu ma minę z pytaniem „Co ja tutaj jeszcze robię?”.
  Niech szybko znajdzie sobie klub i niech szybko przyjdzie ktoś w jego miejsce.

  • 07 napisał(a):

   Prawda jest taka,że gdyby niał dobrego agenta to już by go tutaj nie było. A , że ma takiego jakiego ma to ” co ja tutaj robie?” ;)

 3. JR (od 1991 r.) napisał(a):

  Dobra, a gdzie jest Nicki Bille?

 4. Bryx napisał(a):

  Ten od gównianego wywiadu też jest?

 5. mario napisał(a):

  Radut też ma dobre pozy :) Komu by się chciało biegać w mrozie.

 6. Lechita62 napisał(a):

  Czyli Keita konsekwentnie twierdzi, że życie w Pl to „gówno” i nie zjawił się na treningu swojego klubu. Niby Rutkowski powiedział, że nie wróci, bo prowadzi rozmowy, ale takie sprawy może chyba załatwiać agent, a piłkarz mógłby okazać odrobinę szacunku dla klubu, który mu płaci? Mieliśmy różnych prawdziwków w Lechu, ale On to jakaś kompletna pomyłka. Kolejne transfery będzie można oceniać w skali od 1 do Keity, gdzie 1 to strzał w „10”.

  • endrjiu napisał(a):

   Presja ze strony by go przytloczyla ;) Jestem naprawde ciekaw czy ktos go zechce…

 7. KotorFan napisał(a):

  Ale się nabijacie z Kadara ;)

 8. Bart napisał(a):

  Zdjęcie Kadara ma niezły potencjał na memy i idealnie podsumowuje jego ostatnie pół roku w Poznaniu. No po prostu poezja :) A ten Tymoteusz Puchacz to na jaką jest pozycje?

 9. Jo napisał(a):

  Puchacz-lewa pomoc

  • mario napisał(a):

   nie jestem pewny ale w TM jest chyba błąd, bo u nas gra chyba jako obrońca, więc raczej LO

  • Bart napisał(a):

   No właśnie miałem pisać że na oficjalnej stronie w info o rezerwach widnieje w obronie. A jest chociaż lewonożny czy to kolejny LO grający na ‚nie swojej’ stronie?

  • mario napisał(a):

   właśnie chyba jest lewonożny

  • mario napisał(a):

   T. Lach w blogu redakcyjnym Eurosportu pisze: „W reprezentacjach juniorskich i młodzieżowych jakie ostatnio oglądałem warunek lewonożności spełnił jedynie Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań, rocznik 1999)”

  • Bender napisał(a):

   Tak jak pisałem jakiś czas temu: wypożyczono Gumnego, więc z młodych musiał pojawić się Puchacz. Na ten moment Puchacz może zastępować Kadara a Wasielewski Kędziorę.

   Mimo wszystko szkoda, że Moder i Kurminowski nie dostali dodatkowo szansy na przygotowania z I zespołem…

 10. 07 napisał(a):

  Tymek Puchacz – lewa obrona. Dobry motorycznie.

  • hester napisał(a):

   Kilka pochlebnych opinii tutaj przeczytałem na jego temat w ostatnich dniach i jestem bardzo ciekaw co nam pokaże. Gumny zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, mam nadzieję że Tymoteusz też nie zawiedzie (oczywiście przykładając do tego odpowiednią skalę)

 11. Pawelinho napisał(a):

  Najważniejsze, aby cała drużyna Lecha była dobrze przygotowana oraz bez urazów przystąpiła do rundy wiosnnej.

 12. Niebieski77 napisał(a):

  A panowie z rękoma na biodrach to ćwiczą ?:)

 13. Jezol napisał(a):

  Czekamy na wyjaśnienie zagadki kto jest orłem który przed chwila wylądował a jutro przejdzie testy

 14. Ekstralijczyk napisał(a):

  W taką pogodę łatwo o urazy czy kontuzje , a więc spokojnie i do przodu.

 15. Kot napisał(a):

  Štilič w wisle… czemu nie Lech ?:/