Trener z wysokimi ocenami za jesień

bjelicaNenad Bjelica poprowadził Lecha Poznań dotąd w 16 spotkaniach poprawiając zarówno wyniki Kolejorza jak i styl gry. Wielu kibiców zauważyło wyraźną poprawę w stylu preferowanym przez zespół i m.in. również za to oceniało Chorwata po meczach rundy jesiennej.


Po 24 z 25 jesiennych meczów internauci KKSLECH.com mieli okazję oceniać pracę trenera głównie w trakcie trwania danych zawodów. Jan Urban dostał aż trzy 1 i jedną 5 za Superpuchar. Przeważnie był jednak słabo oceniany, bo słabo grał Lech Poznań osiągający równie słabe wyniki. Kiedy na Bułgarską przyszedł Nenad Bjelica pasujący profilem większej części kibiców poprawiła się trochę sytuacja wokół klubu, jego postrzeganie i przede wszystkim nastawienie do trenera.

Na 16 meczów Chorwat otrzymał od internautów aż pięć 5. Za bój z Pogonią Szczecin 3:1, za oba wygrane z Ruchem Chorzów 3:0 i 5:0 oraz ze Śląskiem Wrocław 3:0, a także z Zagłębiem Lubin 3:0. Bjelica dostał też pięć 4, cztery 3 i dwie 2. Czwórkę wlepiono mu nawet za porażkę z Lechią Gdańsk 1:2. Wtedy Lech Poznań zagrał naprawdę dobrze, już dawno nie rozgrywał tak dobrego spotkania na wyjeździe, a przegrał tylko i wyłącznie przez wielkiego pecha w tym samobój Macieja Wilusza w samej końcówce.

Dotąd praca Nenada Bjelicy w tym ustawienie zespołu czy zmiany przeprowadzane w trakcie zawodów najniżej została oceniona przy okazji obu konfrontacji z Wisłą Kraków, które zakończyły się remisami 1:1. Sam odbiór pierwszego meczu z wiślakami byłby zapewne inny gdyby nie stracona bramka w 92. minucie. Drugie spotkanie z krakowianami zremisowane 1:1 nie miało na nic wpływu, bowiem w ćwierćfinałowym rewanżu w Krakowie „niebiesko-biali” w końcu wygrali 4:2 dzięki czemu awansowali dalej. Poniżej Wasze oceny wystawiane szkoleniowcom po 24 z 25 dotychczasowych meczów.


Trener Jan Urban/Nenad Bjelica w sezonie 2016/2017:

1 – fatalnie (nietrafiona taktyka, nietrafione zmiany)
2 – słabo (słaba gra i mierny występ piłkarzy)
3 – przeciętnie (Lech grał źle)
4 – dobrze (mecz bez historii, wygrał Lech)
5 – bardzo dobrze (pewne zwycięstwo Lecha i udane zmiany)
6 – świetnie (wysoka wygrana Lecha nad mocnym rywalem)

Jan Urban
(5) Legia – Lech 1:4
(2) Śląsk – Lech 0:0
(1) Lech – Zagłębie 0:2
(1) Lech – Jagiellonia 0:2
(1) Korona – Lech 4:1
(-) Podbeskidzie – Lech 0:3
(4) Lech – Cracovia 2:1
(1) Termalica – Lech 0:0
(3) Lech – Piast 2:0
Nenad Bjelica
(5) Lech – Pogoń 3:1
(4) Lechia – Lech 2:1
(5) Ruch – Lech 0:3
(3) Lech – Arka 0:0
(4) Górnik – Lech 1:2
(2) Lech – Wisła 1:1
(3) Legia – Lech 2:1
(2) Lech – Wisła 1:1
(4) Lech – Wisła P. 2:0
(5) Ruch – Lech 0:5
(5) Lech – Śląsk 3:0
(5) Zagłębie – Lech 0:3
(4) Wisła – Lech 2:4 (PP)
(3) Jagiellonia – Lech 2:1
(4) Lech – Korona 1:0
(3) Cracovia – Lech 1:1

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 4

  1. FanLecha napisał(a):

    Mam nadzieję, że tych piątek będzie jeszcze więcej po przerwie. I tego wszystkim życzę.

  2. 07 napisał(a):

    Potwierdza się to, że kibice doceniają prace zawodników w meczu za Nenada. Tak było w poprzednich klubach i tak jest w Poznaniu. Życzę Bielicy, aby dobrze przygotował zespół na wiosnę. Jeśli dobrze to zrobi to o wyniki jestem spokojny.

  3. Siódmy majster napisał(a):

    Średnia nota 3,81 czyli dobrze.Żadnej „1” i tylko dwie „2”.Tak trzymaj NENADZIE I WSPANIAŁY,a będziesz miał poczesne miejsce wśród kolejorzowych trenerów.Dziękujemy za to,co do tej pory i prosimy o jeszcze :)