Lechowy plebiscyt 2016: Kategoria 1, 2, 3 (wyniki)

Lech PoznańWe wtorek, 10 stycznia, o godzinie 23:59 końca dobiegł plebiscyt KKSLECH.com za 2016 rok. Tym samym od dziś i codziennie przez kilkanaście najbliższych dni codziennie będziemy publikować wyniki trzech kategorii. Zaczynamy.


Zaczynamy od prezentacji rezultatów głosowania na wydarzenie 2016 roku, najlepszego obrońcę i najlepszego pomocnika.

Internauci KKSLECH.com za wydarzenie minionego roku uznali zmianę trenera, która nastąpiła pod koniec sierpnia. Ta możliwość odpowiedzi otrzymała blisko 41% głosów.

1. Wydarzenie 2016 roku:

40,9% – Zwolnienie Urbana i zatrudnienie Bjelicy
21,3% – Postawienie i odsłonięcie lokomotywy pod stadionem
19,4% – Przegrany finał Pucharu Polski i brak awansu do pucharów
17,1% – Zdobycie Superpucharu Polski po 4:1 z Legią
1,4% – Dobra forma Lecha pod koniec jesieni

Ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii: Zdobycie Mistrzostwa i Superpucharu Polski

Tak jak w 2015 kibice Lecha Poznań znów uznali Paulusa Arajuuriego najlepszym obrońcą. Fin grał przez 12 miesięcy bardzo równo co zostało docenione przez internautów. Rzadko się zdarza, aby dany zawodnik przez 2 lata z rzędu był najlepszy na swojej pozycji w klubie.

2. Obrońca 2016 roku:

45,5% – Paulus Arajuuri
24,3% – Tomasz Kędziora
21,2% – Jan Bednarek
8% – Tamas Kadar
1,1 – Marcin Kamiński

Ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii: Paulus Arajuuri

Jedna z kategorii w której niemal do ostatnich minut głosowania nie było wiadomo, kto zwycięży. W ciągu ostatnich dni na prowadzenie wysunął się jednak Abdul Aziz Tetteh, który został najlepszym pomocnikiem Lecha w 2016 roku. Ghańczyk nieznacznie wyprzedził Darko Jevticia. Dwaj obcokrajowcy mocno zdeklasowali w 3 kategorii resztę piłkarzy.

3. Pomocnik 2016 roku:

46,6% – Abdul Aziz Tetteh
45% – Darko Jevtić
3,6% – Maciej Gajos
2,7% – Łukasz Trałka
2,2% – Maciej Makuszewski

Ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii: Kasper Hamalainen

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 12

 1. Pszczółka napisał(a):

  jak chodzi o wydarzenie to postawiłem na lokomotywę, bo to jednak symbol który zostanie tutaj mam nadzieję na wieki.Trener jest i zaraz go nie będzie.Natomiast druga i trzecia kategoria tak jak typowałem.

 2. J5 napisał(a):

  Z uwagi na to, że sytuacja w klubie była tak zła za kadencji Urbana, jako wydarzenie postawiłem na zmianę trenera. Chociaż rzeczywiście Pszczółka ma rację odnośnie lokomotywy. 2 i 3 punkt też jak redakcja

 3. mario napisał(a):

  lokomotywa jest zajebistym symbolem Lecha i może zostanie na lata, ale dla sytuacji klubu nie miała najmniejszego znaczenia. Dla mnie o niebo ważniejsza była jednak zmiana trenera. Gdyby nie ta zmiana, to nie wiadomo, czy cokolwiek innego by nas teraz obchodziło poza walką o pierwszą ósemkę.

  • slavus napisał(a):

   dokładnie tak. Ludzie nie zaczną chodzić na Lecha i zaczynać dzień od wejścia na kkslech.com ze względu na lokomotywę. Moda na Lecha, a przez to frekwencja i lepsza atmosfera na meczach wrócić może wyłącznie za sprawą wyników

  • Pszczółka napisał(a):

   @mario byłeś pod stadionem jak stawiali lokomotywę?Pytam bo chyba nie widziałeś tego na żywo.Myślę że zmieniłbyś zdanie widząc to „wydarzenie”.Trener może zostać i dziesięć lat i kiedyś odejdzie.Nasza lokomotywa zostanie z nami na zawsze.To piękna,wielka maszyna, symbol Kolejorza i kiedy ją stawiano łzy same napływały mi do oczu.To pozostanie w mej pamięci na zawsze.Nie chcę się spierać każdy ma swoje zdanie, chciałem jedynie abyś sobie wyobraził co dla mnie znaczy taki symbol.

  • mario napisał(a):

   niestety nie byłem wtedy pod stadionem, nie mogłem i zazdroszczę Tobie. Podobnie jak Ty, i ja myślę, że to wspaniały symbol. Ale bez tego symbolu byśmy przetrwali [jakoś], a z Urbanem niekoniecznie – sam widziałeś. A po tym, jak mu przedłużyli umowę, to wszyscy mieliśmy wizje co najmniej tragiczne. Dlatego tak wybrałem. Ale to dobrze, że są różne zdania. Inaczej to forum byłoby denne i nie mające sensu.

  • Pszczółka napisał(a):

   no szkoda że nie było pytania „transfer roku” wtedy może dałoby się pogodzić te wybory:)

  • mario napisał(a):

   @Pszczółka – dokładnie!

 4. kocianJanTratatam napisał(a):

  Wydarzeniem roku zmiana trenera? Trener za 2 lata będzie gdzieś na drugim końcu Europy, a ta piękna lokomotywa, jako kolejowy symbol Kolejorza zostaje z nami na długie lata… czasem Was ludzie nie rozumiem.
  Ciężki bój Darko i Abdula o miano pomocnika roku, jakby chodziło o samą jesień, to Jevtić bez konkurencji, no ale to plebiscyt na cały 2016 rok.
  Pozdr

  • endrjiu napisał(a):

   Gdyby nie zmiana trenera to tez bysmy byli gdzies na drugim koncu…. ale tabeli ;)

   W przyszlym roku obstawiam obronca roku: Bednarek, Kedziora drugi.

  • mario napisał(a):

   równie dobrze trener może pozostać na kolejne 3 lata

 5. babol napisał(a):

  Jestem zdziwiony, że nie wygrała lokomotywa. Myślałem, że spora część właśnie na nią zagłosuje. Jak już wcześniej napisano trenerem się bywa. Jeden przychodzi, drugi odchodzi, a lokomotywa nadal będzie stać, to symbol. Wygrana Tetteha choć minimalna to moim zdaniem zasłużona. Cały rok na dobrym i równym poziomie. Szkoda, że pod koniec roku kontuzja i zaczął mniej grywać.