Lechowy plebiscyt 2016: Kategoria 4, 5, 6 (wyniki)

Lech PoznańWe wtorek, 10 stycznia, o godzinie 23:59 końca dobiegł Lechowy plebiscyt KKSLECH.com za zeszły 2016 rok. Czwartek jest drugim dniem w którym publikujemy wyniki kolejnych trzech kategorii odpowiednio o numerach 4, 5 i 6.


12 stycznia prezentujemy rezultaty głosowania w kategoriach na „zawodnika 2016 roku”, „najpiękniejszego gola” oraz na „juniora 2016”.

Abdul Aziz Tetteh po zwycięstwie w głosowaniu na „pomocnika 2016 roku” o dziwo nie został też najlepszym zawodnikiem roku. Więcej głosów otrzymał od internautów KKSLECH.com inny pomocnik, Darko Jevtić, który strzelał ważne gole zarówno wiosną jak i jesienią.

4. Zawodnik 2016 roku:

37,7% – Darko Jevtić
34% – Abdul Aziz Tetteh
14,6% – Tomasz Kędziora
11% – Matus Putnocky
2,8% – Jasmin Burić

Ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii: Szymon Pawłowski

Głosowanie na najpiękniejszą bramkę w 2016 roku było niezwykle wyrównane. Ostatecznie kibice uznali, że gol Macieja Gajosa z około 40 metrów strzelony w marcu ekipie Ruchu był najpiękniejszy. Na 2. pozycji znalazła się inna bramka z tamtego spotkania autorstwa Darko Jevticia na 3:1. Próg 20% przekroczyło jeszcze trafienie Dawida Kownackiego z niedawnej potyczki z Koroną.

5. Najpiękniejszy gol 2016 roku:

33,2% – Gol Gajosa (Ruch – Lech na 0:1)
29,3% – Gol Jevticia (Ruch – Lech na 1:3)
26.1% – Gol Kownackiego (Korona – Lech na 1:0)
6,4% – Gol Kownackiego (Ruch – Lech na 0:2)
5% – Gol Nickiego Bille (Podbeskidzie – Lech na 0:3)

Ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii: Gol Douglasa (Lech – Legia na 1:0)

Zwycięski gol w 2016 roku od 00:34:

Jan Bednarek latem przebojem się wdarł do pierwszej jedenastki Lecha Poznań stając się na dodatek jednym z głównych filarów Kolejorza, który po przyjściu Nenada Bjelica zrobił jeszcze większy postęp. 21-latek został wybrany przez internautów KKSLECH.com najlepszym juniorem w minionym roku. „Bedi” wręcz zmiażdżył konkurencję.

6. Junior 2016 roku:

74,3% – Jan Bednarek
14,9% – Dawid Kownacki
6,9% – Kamil Jóźwiak
3,1% – Robert Gumny
0,8% – Paweł Tomczyk

Ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii: Tomasz Kędziora

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 9

 1. kilo82 napisał(a):

  Dla mnie zawodnikiem roku jednak Tetteh. Darko błyszczał jesienią, Aziz utrzymywał wysoką formę cały rok.

  • Tytan napisał(a):

   Podpisuje sie pod tym rekami i nogami. Jevtic odzyl, ale Bizon gral na naprawde wysokim poziomie przez caly rok (albo przynajmniej wiekszosc).

  • Soku napisał(a):

   Aziz po kontuzji jakiś czas grał nieco poniżej możliwości. Ale faktycznie odkąd pamiętam, zawsze jakiś tam poziom trzymał.

   Jevtić jednak zasługuje na pierwsze miejsce IMO, pod ręką Bjelicy wyraźnie odżył (wręcz: zmartwychwstał). :-)

  • hester napisał(a):

   Dla mnie też Tetteh był najlepszy. Chociaż ja mam wrażenie że jego stać na jeszcze więcej i mam nadzieję, że Bjelica będzie potrafił uwolnić ten potencjał. Chodzi mi konkretnie o ofensywę a zwłaszcza o podania prostopadłe.

  • mario napisał(a):

   moim zdaniem, podniesienie się Jevtica z kolan, to coś większego niż równa forma Tetteha, ale i tak miałem zgryz wybierając między nimi.

  • Pszczółka napisał(a):

   chciałbym tylko dodać panowie, że to miał być piłkarz roku a nie (niecałej) jednej rundy.

 2. low napisał(a):

  Bednarek ma chyba 19 lat co nie?

 3. Pszczółka napisał(a):

  jeśli wziąć pod uwagę cały rok, to niewątpliwie Tetteh zasłużył na miano najlepszego zawodnika roku i właśnie na niego oddałem swój głos.Co do juniora to chyba większość z nas nie miała z tym problemu i oczywiście jest nim Bednarek.Z najładniejszą bramką też nie miałem problemów bo taką zdecydowanie był gol Gajosa.