Podsumowanie plebiscytu na użytkownika 2016. Blisko miesiąc bardzo emocjonującej zabawy za Wami

logo18 stycznia 2017 dobiegła VII edycja plebiscytu na najlepszego użytkownika KKSLECH.com w 2016 roku trwająca od 21 grudnia 2016. Dziś podsumowujemy więc całą zabawę 128 kibiców Kolejorza, którzy przez blisko miesiąc rywalizowali między sobą. Wygrał Mouze, ale tak naprawdę każdy z uczestników tej corocznej zimowej zabawy może czuć się najlepszy.


Blisko miesiąc rywalizacji i znów sukces

Trzeci raz plebiscyt na najlepszego użytkownika KKSLECH.com był aż tak mocno rozbudowany. 128 użytkowników, 7 rund, blisko miesiąc głosowania i wspólnej zabawy, a przede wszystkim wielka rywalizacja zakończona wygraną najlepszego. W blisko 12-letniej historii tego serwisu stworzenie takiego formatu plebiscytu w 2014 roku i kontynuowanie go było jednym z lepszych pomysłów autorstwa ludzi tworzących KKSLECH.com. VII edycja plebiscytu o bardzo rozbudowanych zasadach ponownie okazała się prawdziwym strzałem w „10”. Ponownie jesteśmy mile zaskoczeni ogromnym zainteresowaniem zakończonego w środę plebiscytu. Z tego miejsca na samym początku podsumowania pragniemy raz jeszcze złożyć gratulację zwycięzcy, a prócz tego pogratulować innym nominowanym kibicom oraz wszystkim głosującym za udział w tej prestiżowej, towarzyskiej zabawie. Dzięki Wam odniosła ona wielki sukces świetnie uzupełniając KKSLECH.com w trakcie przerwy zimowej.

W poszczególnych rundach na użytkowników głosowało od 330 do nawet 750 osób w zależności od pary. W newsach do głosowania oddano ponad 600 komentarzy. Najwięcej w trakcie trwania II rundy (145 komentarzy). O dziwo najmniej wyrównana była I faza. W niej wielu kibiców eliminowało innych internautów bardzo pewnie. Im dłużej trwała zabawa tym rywalizacja była bardziej zacięta. Rozstawienia w wielu przypadkach niewiele dawały. Byli rozstawieni użytkownicy KKSLECH.com, którzy i tak gładko odpadali w parach z nierozstawionymi. Oczywiście miały miejsce sytuacje w których ktoś awansował dalej tylko i wyłącznie dzięki bonusowym głosom. Przejście do poszczególnych faz często zależało też od szczęścia. Miały miejsce sytuacje w których mocny użytkownik znany innym na tej witrynie trafiał na innego mocnego, którego wpisy wielu kojarzyło. Według zasad ktoś jednak musiał odpaść. Najczęściej był to internauta mający po prostu pecha, a wcześniej niefart w losowaniu, które w każdej fazie przeprowadzał komputer.

Wszyscy wygrali

Według zasad wygrał Mouze przed Siódmym majstrem (miejmy nadzieję, że w czerwcu będzie Ósmym majstrem), jednak tak naprawdę zwyciężyli wszyscy kibice. Wszyscy biorący udział, czyli 128 internautów, którzy byli najbardziej widoczni w 2016 roku. Nam podobała się jedna rzecz. Nie było jakiś większych walk, utarczek, przepychanek czy zaciętej rywalizacji, by za wszelką cenę awansować jak miało to miejsce jeszcze rok wcześniej. W końcu wielu zrozumiało, że jest to tylko towarzyska zabawa i luźna rywalizacja, która ma za zadanie m.in. uatrakcyjnić co nieco przerwę zimową. W tym roku wielu internautów życzyło przejścia dalej swojemu rywalowi w parze. To było naprawdę miłe. W końcu czysta, towarzyska rywalizacja bez żadnego jadu. Bez wątpienia na nagrodę fair play zasłużył Majkelino, choć takiej nie mamy :) Osobną powinna mieć też użytkowniczka Mary, która doszła najdalej z kobiet :) Pisząc szczerze zaskoczyło nas szybkie odpadnięcie już w I rundzie rozstawionych użytkowników – sas czy baczewski57. Obaj mieli trochę pecha w losowaniu. Paru innych użytkowników, którzy wydawali się być mocni również dość szybko pożegnali się z zabawą. Cóż. Za rok wszystko może się odwrócić :)

Mistrz jest jeden

Plebiscyt 2016 wygrał obrońca tytuł i przy okazji jeden z faworytów. Jeśli Lech w tym sezonie zdobędzie Puchar Polski będzie mógł być naprawdę dumny, bo niemal w każdej fazie pokonywał bardzo silnych rywali. Mouze też może być dumny, gdyż eliminował naprawdę mocnych graczy. Po wysokim triumfie w I rundzie potem miał ciężko. Na dodatek w 1/4 mierzył się z ubiegłorocznym finalistą. Mouze to pierwszy użytkownik w historii plebiscytu, który obronił tytuł.

Drugi z finalistów, czyli Siódmy majster okazał się tzw. „czarnym koniem” tej zabawy. Chyba niewielu przed I rundą stawiało, że dojdzie aż tak daleko. Bez współczynnika dotarł aż do finału pokazując moc. Do finału miał chyba trochę łatwiejszą drogę aniżeli Mouze, lecz za to bez współczynnika eliminował swoich rywali przeważnie bardzo pewnie. W finale przegrał nieznacznie, choć i tak może czuć się wygranym :)

Droga Mouze do zwycięstwa 2016:

Mouze (+20) – slawek 81% – 19%
Mouze (+20) – JR (od 1991 r.) 53% – 47%
Mouze (+20) – Ekstralijczyk (+15) 52% – 48%
Mouze (+20) – ArekCesar (+15) 62% – 38%
tomasz1973 – Mouze 49% – 51%
Mouze – Mary 54% – 46%
Mouze – Siódmy majster 51% – 49%

Droga Siódmego majstra do finału 2016:

Siódmy majster – krom 87% – 13%
Siódmy majster – Pszczółka (+15) 69% – 31%
Glos (+5) – Siódmy majster 24% – 76%
RobertLech!!! (+5) – Siódmy majster 33% – 67%
Siódmy majster – Giacore 59% – 41%
Siódmy majster – kocianJanTratatam 55% – 45%
Mouze – Siódmy majster 51% – 49%

Poprzedni zwycięzcy plebiscytu:

2016 – Mouze
2015 – Mouze
2014 – Classic
2013 – tomasz1973
2012 – Pyra
2011 – luis
2010 – ArekCesar

Najlepszych nagradzamy

Zgodnie z regulaminem i zasadami zabawy użytkowników, którzy dotarli co najmniej do 1/4 plebiscytu 2016 nagradzamy wyróżnieniem. Każdy z 8 kibiców, który dotarł najdalej będzie miał już niebawem możliwość logowania się na witrynie, a zatem będzie posiadał stały nick i to w innym kolorze niż użytkownicy niezalogowani. Prosimy więc poniżej wymienionych kibiców o mailowy kontakt z nami pod adresem: redakcja@kkslech.com – W tytule lub w treści wysłanej do nas wiadomości prosimy podać swój nick. Z każdym z użytkowników w ciągu paru dni od otrzymania maila skontaktujemy się z osobna wysyłając komplet informacji. Kilku użytkowników dotarło tylko do 1/8 finału, jednak ci, którzy zaszli dalej mieli już wcześniej możliwość logowania na witrynie. Tym samym internauci, którzy w 1/8 plebiscytu przegrali najmniejszą liczbą głosów + dwóch z 1/16 poległych najmniejszą liczbą głosów (mario i BartiLech) także dołączają do grona wyróżnionych.

Siódmy majster
Giacore
arek z Dębca
kocianJanTratatam
bombardier
JRZ
mario
BartiLech

Współczynniki najlepszej 16

Każdy z 16 użytkowników, który dotarł do 1/8 plebiscytu 2016 otrzymuje współczynnik, czyli bonusowe głosy na kolejny plebiscyt 2017. Listę użytkowników rozstawionych i ich współczynniki podajemy poniżej. Podobnie jak ostatnio pewni kibice plebiscyt na użytkownika roku 2017 zaczną po prostu z bonusowymi głosami pomagającymi łatwiej przechodzić poszczególne fazy.

Mouze – 20
Siódmy majster – 15
Mary – 15
kocianJanTratatam – 15
Giacore – 10
KrewIHonor88 – 10
tomasz1973 – 10
arek z Dębca – 10
JRZ – 5
Pawelinho – 5
MaPA – 5
Soku – 5
ArekCesar – 5
RobertLech!!! – 5
07 – 5
bombardier – 5

Za rok znów tak samo

Po kolejnym wielkim sukcesie VII edycji plebiscytu nie pozostaje nam nic innego jak kontynuować plebiscyt na najlepszego użytkownika na bardzo podobnych zasadach w 2017 roku. Chcecie znaleźć się w gronie 128 nominowanych? Nie ma sprawy. Wystarczy, że w ciągu trwającego już roku regularnie będziecie korzystali z KKSLECH.com dyskutując przez pełne dwanaście miesięcy z innymi kibicami o sprawach Lechowych. To da Wam przepustkę do znalezienia się w gronie nominowanych pod koniec bieżącego roku. Niektórzy użytkownicy już ostro pracują, by znaleźć się w gronie nominowanych. Jeśli chcesz być wyróżniony i wziąć udział w VIII edycji plebiscytu na najlepszego użytkownika KKSLECH.com zacznij mocno pracować na nominację już teraz, ale nie tylko dodając wpisy w „Śmietniku Kibica” a przede wszystkim w newsach. Za niecały rok odbędzie się kolejna, trwająca blisko miesiąc zabawa i wielka rywalizacja użytkowników o miano tego najlepszego!

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 5

 1. torreador napisał(a):

  Fajne wypełnienie czasu bez piłki. Raz jeszcze gratulacje dla Zwycięzcy!!! Choć ja, o czym już pisałem rok temu, jestem zdecydowanym zwolennikiem poprzedniej formuły (no może z małymi poprawkami), gdzie do finału trafia np. 6-8 uczestników. Moim zdaniem, gdyby cała pula np. z 1/4 trafiła do finału , emocje byłyby jeszcze większe.

 2. fordescort napisał(a):

  czarnym koniem okazał się kocian. top 4 a nie był w ogóle w konkursie rok temu. siódmy też ładnie namieszał

 3. tomasz1973 napisał(a):

  Fajna zabawa, przerywnik i namiastka rywalizacji, gdy piłka odrzucona jest w kąt.
  Życzę Lechowi takich wyników jak moje, a wszyscy będziemy zadowoleni, 2016 ćwierćfinał ( i porażka ze zwycięzcą chyba 3 głosami, to tak jak w karnych), 2015, 2014 finał, 2013 zwycięstwo, rany, żeby Lech tak mógł!