Niezła murawa w zeszłym roku + FOTO

W 2016 roku na Inea Stadionie mieszczącym się przy ul. Bułgarskiej 17, piłkarze Lecha Poznań rozegrali tylko 20 spotkań (9 wiosną i 11 jesienią). Tym samym murawa nie była aż tak mocno eksploatowana jak choćby rok wcześniej, kiedy na obiekcie Kolejorza odbywały się mecze w europejskich pucharach czy więcej pojedynków w Pucharze Polski.


W 2015 roku nie było żadnych problemów z murawą. Jeszcze wcześniej w 2013 czy 2014 roku problemy zaczęły się dopiero późną jesienią. W tym zeszłym 2016 roku stan murawy wizualnie na zdjęciach był podobny do tego w 2014. Od początku rundy wiosennej zeszłych rozgrywek płyta jak na luty czy marzec wygląda nieźle. Z każdym upływającym tygodniem trawa głównie pod I trybuną od strony boisk treningowych prezentowała się coraz lepiej.

Murawie nie zaszkodziły też kwietniowe obchody Chrztu Polski, które odbywały się na Bułgarskiej. Po scenie, która stanęła na murawie Inea Stadionu nie było widać większych śladów. Trawa na naszym stadionie wyglądała naprawdę dobrze aż do października. Podczas ligowego meczu z Wisłą Kraków w połowie 10 miesiąca w roku nawierzchnia prezentowała się jeszcze w miarę. Minęło kilkanaście dni i szczególnie pod III trybuną podczas pucharowego starcia z tym samym klubem nie dało już się grać w piłkę (widać to na zdjęciach numer 8 i 9). W dodatku cała płyta stała się nierówna. Ciężko na takiej murawie było grać prostymi podaniami na jeden-dwa kontakty.

Tym razem jak często miało to miejsce jesienią postawiono nie wymieniać trawy na stadionie tylko znaleźć jak najlepszy sposób na zachowanie dobrego stanu murawy na dłuższy czas. Trawa została m.in. dosiana. Doświetlano ją również lampami solarnymi. Podczas listopadowego meczu ze Śląskiem Wrocław oraz z Koroną Kielce w grudniu nawierzchnia wizualnie wyglądała lepiej niż w drugiej połowie października, ale piłkarzom wciąż grało się na niej ciężko. Warto dodać, że w miejscu w którym rozgrzewają się zawodnicy jest testowana murawa hybrydowa.

Przez ostatnich dwanaście miesięcy co mecz Kolejorza u siebie wykonywaliśmy zdjęcia murawy i umieszczaliśmy je w raportach przedmeczowych. Dziś niektóre fotki z poszczególnych miesięcy zebraliśmy w jedną galerię, która ukazuje stan nawierzchni na Bułgarskiej w 2016 roku.


>> Tak wyglądała murawa w 2015 roku
>> Tak wyglądała murawa w 2014 roku
>> Tak wyglądała murawa w 2013 roku
>> Tak wyglądała murawa w 2012 roku

Murawa na Bułgarskiej w 2016 roku:

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 9

 1. J5 napisał(a):

  Ciekawe jak spisywała się ta hybrydowa murawa podczas testów. Redakcjo czy są jakieś wiadomości na ten temat?

 2. FanLecha napisał(a):

  Z tego co wiem trwają testy. Klimczak w swoim wywiadzie stwierdził, że testy potrwają około roku czasu. Wywiad jest na Lech.tv.

 3. J5 napisał(a):

  Dzięki

 4. stowoda napisał(a):

  Może napiszecie na czym polega murawa hybrydowa, jakie są kosztą wymiany, jak ma się użytkowanie jej do normalnej murawy ,kto ma „murawę hybrydową” ( wiem np że taką ma Arsenal).

 5. Pawelinho napisał(a):

  Mnie z kolei ciekawi jak długo ta murawa wytrzyma i co jaki czas będzie wymieniana.