Sparing: Lech – FK Ufa 0:0

W drugim z pięciu meczów sparingowych podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej 2016/2017, piłkarze Lecha Poznań bezbramkowo zremisowali z FK Ufa 0:0. Rok temu na Cyprze w starciu z Rosjanami także padł remis, lecz 1:1. Kolejne towarzyskie spotkanie „niebiesko-biali” rozegrają 24 stycznia z Beroe Stara Zagora.

Mecz od początku był wolny i toczył się głównie w środkowej strefie. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili Rosjanie, jednak gracz rywala z lewej strony pola karnego trafił tylko w boczną siatkę. Po kilku minutach dobrą akcję przeprowadził Lech. Do piłki dośrodkowanej w pole karne przez Kostevycha doszedł Makuszewski, lecz nie zdołał oddać strzału w dobrej sytuacji. W 30. minucie mocny strzał zza pola karnego oddał Makuszewski, który do boku sparował bramkarz. Potem więcej z gry mieli piłkarze FK Ufa, którzy częściej utrzymywali się przy piłce na połowie lechitów. W 45. minucie gola z rzutu wolnego mógł zdobyć Jevtić. Szwajcar z dobrego miejsca posłał piłkę nad poprzeczką, zatem pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0.

W 51. minucie zakotłowało się w polu karnym Lecha. W zamieszaniu gracz z Ufy nie potrafił jednak oddać celnego strzału. Przez kilkanaście kolejnych minut z boiska wiało nudą. Dopiero w 68. minucie Gajos odegrał do Makuszewskiego, który uderzył płasko z około 25 metrów. W tej sytuacji bramkarz z problemami obronił ten strzał. Od tamtej pory znów niewiele działo się na murawie. Akcje były rwane i bez większego pomysłu. W 82. minucie nieźle piłkę w pole karne zacentrował Wasielewski, ale nikt nie potrafił zamknąć tej wrzutki dobrym strzałem. Ostatecznie po słabym meczu padł bezbramkowy remis.

KKS Lech Poznań – FK Ufa 0:0 (0:0)
Skład: Burić – Kędziora (62.Wasielewski), Bednarek, L.Nielsen, Kostevych (62.Wilusz) – Trałka (78.Puchacz), Gutierrez (24.Tetteh) – Makuszewski, Majewski (62.Gajos), Jevtić – Robak (72.Tomczyk).
Trenerzy: Nenad Bjelica – Sergei Semak
Pogoda: +14°C, słonecznie