Propozycje jak uczcić 95-lecie

Lech219 marca 2017 roku będziemy obchodzić 95. rocznicę założenia Lecha Poznań. Ważna rocznica powstania naszego klubu może być uczczona na różne sposoby przez co dziś postanowiliśmy luźno podać kilka pomysłów, w jaki sposób można by to uczynić. Z pewnością także Wam internautom przyjdzie coś ciekawego do głowy.


Jak Lech Poznań zamierza uczcić 95. rocznicę jeszcze nie wiadomo. Mimo wszystko nie należy spodziewać się jakiś większych uroczystości. Inaczej będzie za 5 lat, kiedy Kolejorz będzie obchodził 100-lecie. Mimo to, wykorzystując wolną chwilę zdecydowaliśmy się luźno podrzucić kilka pomysłów, w jaki sposób można by uczcić 95-lecie Lecha Poznań lub chociaż podkreślić ważną rocznicę.

Luźne pomysły jak można by uczcić 95-lecie lub kolejne rocznice w tym setną:

1) Otworzyć w końcu muzeum – Wielu kibiców Lecha Poznań od dawna pyta o muzeum. Dopytuje się, kiedy powstanie i gdzie? Temat muzeum zostanie oczywiście poruszony podczas spotkania z zarządem jeszcze w tym miesiącu o czym oczywiście poinformujemy internautów KKSLECH.com. Mimo wszystko trudno oczekiwać, aby muzeum powstało na stadionie już tej wiosny. Fajnie byłoby jednak, aby udało się je otworzyć do końca tego roku co z pewnością byłoby miłym prezentem dla wielu kibiców Lecha Poznań na 95-lecie.

2) Zapełnić stadion 19 marca – Według terminarza w tym roku rocznicowym meczem Lecha Poznań będzie spotkanie z Górnikiem Łęczna na Bułgarskiej. Już wcześniej został podsunięty pomysł, aby zapełnić tego dnia Inea Stadion do ostatniego miejsca. Jak to zrobić? Najprościej akcją „Kibicuj z klasą”, która miała miejsce choćby podczas wrześniowej potyczki z Arką, którą obejrzało prawie 40 tysięcy ludzi. Czy tak będzie również w marcu? dopiero się okaże. W każdym razie tego dnia obiekt nie powinien świecić pustkami. Powinien być wypełniony do ostatniego miejsca, aby pokazać siłę Lecha Poznań oraz to, jak wiele osób interesuje się losami Kolejorza. Sam zespól mógłby zresztą wystąpić wtedy w okazjonalnych strojach sprzed wielu lat. Oczywiście wszyscy zasłużeni zawodnicy naszego klubu czy inne postacie powinny zostać zaproszone na stadion. Legendy i zasłużone osoby trzeba szanować w sposób szczególny.

3) Spróbować przywrócić blask ruinom na Dębcu – To jest niepojęte jak marnowany jest potencjał ruin legendarnego stadionu Lecha Poznań na Dębcu. Kolej od lat nie może wcisnąć tego terenu nikomu. Jeszcze niedawno panował tam burdel i syf. Zburzono co jedynie historyczne kasy w miejscu których zbudowano parking. Za nim otoczony torami kolejowymi jest blisko 90-letni stadion z zarośniętymi w tej chwili trybunami na którym działa się przecież piękna historia Lecha Poznań. Nie można dogadać się z koleją, by postawić tam chociaż pamiątkową tabliczkę skoro i tak nic się nie dzieje na tym terenie? Ten temat zostanie poruszony podczas spotkania z zarządem. Jeśli dałoby się chociaż postawić pamiątkową tabliczkę byłoby super. Oczywiście pomysłów, jak zagospodarować cały stadion gdyby była taka możliwość jest oczywiście więcej. Można by ogrodzić cały ten teren, postawić więcej map informacyjnych co gdzie i kiedyś się znajdowało, jakie rozgrywano tam mecze itp., zamontować oświetlenie, które podkreślałoby ruiny trybun, a na koniec wybudować zburzone stare kasy na nowo w innym miejscu. Dogadując się z koleją można by zrobić tam po prostu coś jakby żywe muzeum nie tylko Lecha, ale również miasta. Tylko najpierw trzeba chcieć, a potem porozumieć się z koleją.

null
null

4) Uhonorować najlepszych – Na 90-lecie Lech Poznań opublikował listę osób najbardziej zasłużonych w historii Lecha Poznań. Na tej liście znajdowało się 90 nazwisk. Teraz można by poszerzyć listę o kolejnych 5 nazwisk. W końcu w ostatnich 5 latach trochę się w Kolejorzu działo i bądź co bądź – co nieco nasz zespół zdobył w tym np. Mistrzostwo Polski. Bez problemu znalazłoby się 5 postaci, które znalazłyby się na powiększonej liście zasłużonych osób w historii Kolejorza. Oczywiście można też ruszyć z plebiscytem na najlepszą jedenastkę czy najlepszych graczy na danych pozycjach w ostatnich 95-latach. Podobne głosowania czy sondy chcemy akurat przeprowadzać na KKSLECH.com.

5) Wygrać coś – W roku 95-lecia przydałoby się coś wygrać. Nie pojedynczy mecz 5:0 o którym wszyscy po tygodniu i tak zapomną tylko trofeum, które na stałe zapisze się w pięknej historii naszego klubu. Żeby obronić Superpuchar Polski i zdobyć go 3 raz z rzędu musimy zostać Mistrzem Polski lub zdobyć Puchar Polski na który czekamy najdłużej, ponieważ już prawie 8 lat. Klub sportowy jest rozliczany z sukcesów. Rok 95-lecia to świetny moment, aby pokazać sportową siłę Kolejorza najpierw w kraju, a potem w Europie. Wiosna 2017 to doskonały czas, żeby udowodnić moc. Od jednego z trofeów na 95-lecie nasz zespół dzieli tylko 270 minut. Wygrywając 2 maja na Stadionie Narodowym rok 95-lecia Lecha Poznań już będzie dobry i przede wszystkim kibice będą mogli wspominać go przez wiele, wiele lat. Uczcijmy rocznicę zdobyciem trofeum!

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 33

 1. Kosi napisał(a):

  Na miejscu starego stadionu (we wnatrz) powinno zrobic sie festyn podczas ktorego moznaby spotkac bylych zawodnikow Lecha, trenerow. Tak zeby kazdy mial mozliwosc rozmowy z ludzmi, ktorzy tam grali.

 2. Bolek napisał(a):

  Podoba mi się opcja z dopisaniem 5 kolejnych zasłużonych. Na chwilę obecną przychodzą mi dwie osoby: Skorża i Kamiński (co by nie mówić ale przez ładnych parę lat był filarem obrony i mam nadzieję, że kiedyś wróci).
  Jeśli nominacje byłyby po sezonie a zdobyliśmy majstra to dodałbym wtedy Bjelicę (analogicznie do Skorży), Kędziorę (jako podstawowego zawodnika dwóch drużyn mistrzowskich) i jeśli Kownaś by miał miejsce w pierwszej jedenastce (tak jak za Skorży) to On (powód jak u Kędziory) albo Linetty.

 3. tomasz1973 napisał(a):

  Pkt 1 i 3 nierealny, Muzeum z tym zarządem powstawać będzie jeszcze trochę czasu, a z Koleją się nie dogadają, bo ona ce to sprzedać, a na to nie ma chętnych.
  Pkt 5 zależny od graczy i od wzmocnień jakie zaserwuje zarząd, a więc nie do przewidzenia, równie dobrze mogą być w roku jubileuszowym 3 trofea+ Europa, a równie porażka w półfinale PP i np 5 miejsce w lidze, a co za tym idzie dupa z SPP i Europy.
  Najprostsze do zrealizowania pkt 2 i 4. 5 nazwisk znajdzie sie bez problemu, dobrze byłoby wyłonić z 15-20 i umożliwić głosowanie, pierwsze 5 dopisujemy do listy.
  Mecz z Łęczną, też prosta sprawa, ale tu dużo zależy od zarządu, rywal mało atrakcyjny, więc niech zrobią bilety na wszystkie sektory po 1 zł dla dzieciaków i 10 zł dla dorosłych, dorzucą dobry pr i komplet murowany.

  • tomasz1973 napisał(a):

   „…bo ona chce…”

  • Malic_2006 napisał(a):

   Ja myślę, że jak będzie dobra gra i pójdzie informacja, że będą urodziny świętowane tego dnia to nie ma opcji, żeby komplet się nie zjawił nawet bez obniżki cen biletów. Co nie zmienia faktu, że można zrezygnować z zarobku tego jednego dnia meczowego po to żeby godnie uczcić klub.

 4. kilo82 napisał(a):

  Mnie też bardzo podoba się pomysł z wyborem kolejnych 5 nazwisk do grona zasłużonych.
  Podobnie jak @Bolek zdecydowanie jestem za Skorżą, jak dla mnie Djuka też jak najbardziej zasłużył na takie wyróżnienie. Kolejny pomysł na fajną ankietę tutaj.

 5. Jakov napisał(a):

  Dogadać się z koleją to koszmar. Pamiętam jak rodzina chciała kupić dom należący do PKP, w którym mieszkała wcześniej moja prababcia. Tak generowali problemy, że ostatecznie wszystko popadło w ruinę i musieli zapłacić za rozbiórkę, zamiast zarobić na sprzedaży.

 6. kibol z IV napisał(a):

  zwolnić zarząd….

 7. KKs7 napisał(a):

  mistrz i PP

 8. Pawelinho napisał(a):

  Co do muzeum to wg mnie najlepszym miejscem dla takiego miejsca byłby stadion przy Bułgarskiej.

 9. lej mi pół napisał(a):

  Punkt 5 ponad wszystko inne!

 10. ja napisał(a):

  Najlepiej mistrzostwem

 11. rawiczfc napisał(a):

  A ja bym zrobił muzeum własnie na „Dymbcu”! To oczywiście utopia – nawet niewielki budynek z napisem „KKS Lech – zaczęło się na Dębcu” i może nawet obok jakieś choć niepełnowymiarowe boisko wynajmowane dla amatorów/kiboli Lecha, by każda rasowa Pyra mogła powiedzieć że kopała piłkę w tym magicznym miejscu… Sam bym przyjechał z Rawicza. Marzenia, niestety tylko marzenia…
  Jeszcze w latach 90′ na Dębcu grały rezerwy Lecha, a dzisiaj grają we Wronkach…

 12. mario napisał(a):

  fajnie by było zrobić coś na dębieckim stadionie. Tak, by pojawili się tam kibole, młodzież, przyśpiewki, race – by choć na pół dnia ten obiekt znów odżył. Nie wiem – wielki ekran z najlepszymi momentami Lecha, może wspólne obejrzenie meczu wyjazdowego, a może to i to razem, do tego kibole, fany, flagi itd. I koniecznie tego dnia zrobić tam coś fanego dla dzieciaków, albo mecz juniorów [wiem, że murawy nie ma ale może coś można byłoby zrobić, by było w miarę równo] – tak by połączyć historię klubu z jego przyszłością.

 13. bombardier napisał(a):

  Odnośnie byłego stadionu na Dębcu – Widać, że ZUPEŁNIE
  NIEODPOWIEDZIALNE OSOBY są w PKP czy jak ich tam zwał
  (nie wiem kto jest właścicielem tego terenu) jak też w klubie
  LECH. Zresztą wszędzie widać jak marnują się znane kiedyś
  obiekty – Stadion im. Szyca, Rzeźnia, Fabryka Maszyn Żniwnych itd. Winnych nie ma – a władze Poznania razem z radnymi –
  niby cały czas rozmawiają. Lata lecą i nic się nie zmienia.
  O przepraszam – rosną przywileje i apanaże tych powyższych.
  Mało tego np. zarząd Lecha tak jest przyspawany do stołków,
  że nawet trzęsienie ziemi, czy jakieś tsunami tego nie zmieni.
  95 urodziny LECHA winni uczcić przede wszystkim piłkarze –
  swoją BARDZO DOBRĄ GRĄ.
  Marzy mi się w tym roku tytuł MISTRZA POLSKI i gra w LE.
  Ale czy decydentom KOLEJORZA też o to chodzi?

  • kibol z IV napisał(a):

   O kasę im chodzi nie o mistrza. Gdyby im chodziło o wynik sportowy już dawno bylibyśmy w innym miejscu. Ludzie nie czujący sportu , nigdy nie będą dobrymi zarządcami.

 14. 2wings napisał(a):

  Za wszelką cenę zdobyć Dębiec. To tam powinna być baza Kolejorza, tam też powinny grać rezerwy.

 15. Mary napisał(a):

  Urodziny to urodziny – wypadają 19.03, to wtedy należy je hucznie obchodzić. „Załatwić” z ESA coby mecz był w niedzielę o 15.30. Bilety za złotówę dla dzieci i góra dwie dychy dla dorosłych, może być też akcja dla dzieci za free. Trzeba zapełnić stadion na maksa, tych z Łęcznej przywieść na siłę :) Piłkarze w jakiś okazjonalnych strojach. Lokomotywa cały dzień pod parą, konfetti, balony, szampan (oczywiście bezalkoholowy w plasticzanych butelkach), tort ze świeczkami (zdmuchują je np. Gargamel, Reisik, Ivan, Kędziora i ten młody Puchacz) i jakiś festyn przed stadionem. A panowie z Kotła bez żadnych k* i ch* poproszę. No i nie śpiewać sto lat tylko przynajmniej dwieście. Nie zapomnijmy też o ustrojeniu samochodów i naszej kochanej komunikacji miejskiej. Tak to widzę. A potem PP i MP poproszę :)

  • bombardier napisał(a):

   Gdyby zarząd zapłacił za to – jestem na tak. Ale czuję, że
   za te atrakcje MY KIBICE byśmy zapłacili. Już widzę
   szampan w kubeczku – 10 zł. A ten tort kto by dostał?
   A na festyn przyszli by ci z kodu i ci od Marszałka Piłsudskiego(jego imieniny) i kto wie jaka ROZRÓBA miałaby miejsce?
   Cała Polska byłaby poinformowana o urodzinach
   NASZEGO KOLEJORZA.

  • Mary napisał(a):

   A dlaczego ma Zarząd płacić? To są urodziny naszego Lecha! To my mu imprezę zorganizujmy. Co za problem? Impreza składkowa. Każdy coś przynosi :) Nie znasz tego? zarząd niech tylko z biletami nie kombinuje, załatwi termin, dowóz kibli Łęcznej u Jacka i piłkarzyków odpowiednio ubierze. Reszta w ręcach kiboli :))

  • Ajs napisał(a):

   Mary dobrze gada…

  • kibol z IV napisał(a):

   @Mary – Zrób rękawice dla bramkarza na drutach :) …z klejem na zewnętrzej stronie :)

 16. kamaza11 napisał(a):

  W miejscu stadionu na debcu jest teraz parking dla pracowników VW

 17. Siódmy majster napisał(a):

  PP jest obowiązkiem, MP marzeniem.Gdyby udało się zdobyć ten puchar i superpuchar, stanąć w lidze na podium to uznam ten sezon za udany.Sorry drodzy przyjaciele ale na więcej nas nie stać choć oczywiście wierzyć trzeba i walczyć do końca.To tyle na 95-lecie.Za pięć lat to już musi być inny kaliber zamierzeń i oczekiwań.To musi być eksplozja, wulkan, tajfun i trzęsienie ziemi.A wszystko to w barwach niebiesko-białych :)))Co do ożywiania w jakiejkolwiek formie stadionu na Dębcu to z całym dla niego szacunkiem cienko to widzę.Na prezent urodzinowy marzy mi się porządna murawa w naszej aktualnej świątyni na B17.Tak przy okazji skojarzyło mi się (a może ktoś już wcześniej o tym mówił ),że ta nasza B17 brzmi jak nazwa amerykańskiego bombowca z 2WŚ.B17 to była flying fortress (latająca forteca), a potężniejsza B29 stratofortress (superforteca ).Maszyny te równały z ziemią miasta III RZESZY i cesarskiej Japonii.

  • bombardier napisał(a):

   Z kolei B-52 latały nad Wietnamem.
   Śpiewało się kiedyś –
   Lecą B-52, lecą B-52
   Wietnamczyki, skurczybyki
   w kukurydzy kryją się.

  • Siódmy majster napisał(a):

   @bombardier-no któż mógłby odpowiedzieć jak nie TY?Z takim nickiem byłeś na to skazany.Przyśpiewkę pamiętam, nuciło się na melodię „Popcorn”

 18. bombardier napisał(a):

  @Siódmy majster – Tak jest na melodię „Popcorn”
  Podam jeszcze 3 zwrotki.
  Wietnam, Wietnam pali się
  kukurydza praży się
  Wietnamczyki skurczybyki
  w chowanego bawią się

  Leci B-52, leci B-52
  pod skrzydłami bomby ma
  Wietnamczycy się nie dają
  kamieniami nawalają

  Lecą B-52, lecą B-52
  Wietnamczyki skurczybyki
  spierdalają gdzie się da.

 19. TNBM napisał(a):

  Wszystkie urodziny Lecha od momentu przejęcia przez wronieckich, to śmiech na sali (wcześniejsze czasy to inna bajka, wiec pomijam). Nawet „huczne” 85-lecie, to zagranie ewidentnie pod publikę. Dlatego też nie ma sensu oczekiwać czegokolwiek. O wiele lepiej byłoby robić już przygotowania i pytać zarząd i wywierać presję pod rok 2022, aby „stówka” była „gruba” i co najważniejsze dostępna dla każdego „portfela”, a nie tylko okazjonalny szal i mieczówka z wyszytym 100 lat pod herbem za 2 stówy…otwarcie muzeum w 2022? – nie ma sprawy, byle było porządne, a nie niczym „słynny dach” w magazynie ultarsów

 20. Luntrus napisał(a):

  Może zebrać się i uporządkować teren na Debcu?
  Bo jeśli nie ma to kto

 21. kolo Olo napisał(a):

  Zmieni się prezes spółki i sprzeda teren za marne talary!