Częste rywalizacje

W trwającym sezonie 2016/2017 są już kluby z którymi Lech Poznań nie spotka się do zakończenia rozgrywek. Za sobą ma w końcu pięć ligowych dwumeczów, a przecież nie wszyscy z grona Śląsk Wrocław, Cracovia Kraków, Korona Kielce, Zagłębie Lubin oraz Jagiellonia Białystok awansują do grupy mistrzowskiej LOTTO Ekstraklasy.


Są jednak kluby z którymi lechici spotkają się wiosną jeszcze dwa razy lub minimum raz w grupie mistrzowskiej (na przykład z Jagiellonią). Wiosna 2017 będzie jednak stała pod znakiem rywalizacji poznaniaków z Pogonią Szczecin i to nie tylko w LOTTO Ekstraklasie czy w Pucharze Polski.

Maraton meczów z „Portowcami” rozpocznie się 24 lutego w Szczecinie meczem ligowym. Po 3-5 dniach Kolejorz ponownie zagra z Pogonią, lecz u siebie w spotkaniu pucharowym. Na początku kwietnia znów pojedzie do Szczecina, gdzie rozegra rewanż 1/2 Pucharu Polski. Jednym słowem w miesiąc i kilka dni Kolejorz zmierzy się z Pogonią Szczecin aż trzy razy, a przecież z „Portowcami” może jeszcze zagrać w grupie mistrzowskiej. Cztery starcia z tym samym klubem w ciągu jednej rundy to absolutny rekord.

Trzeba również pamiętać o juniorskiej rywalizacji. W CLJS lechici prowadzą w tabeli wyprzedzając drugą Pogoń o 4 punkty. Rok temu obie drużyny skończyły zmagania grupy zachodniej na dwóch pierwszych pozycjach. Wiosną poznaniacy podejmą szczecinian u siebie w ostatniej kolejce. Rywalizacji z „Portowcami” nie zabraknie także w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych. Rok temu Lech Poznań zajął 1. miejsce właśnie kosztem drugiej Pogoni Szczecin, która wiosną 2017 też będzie najgroźniejszym przeciwnikiem w grupie B.

Juniorzy młodsi walkę o 4 z rzędu Mistrzostwo Polski rozpoczną 18-19 marca właśnie meczem z Pogonią w Szczecinie. Ponadto w grupie B MLJM „niebiesko-białych” oprócz dwumeczu z Pogonią Szczecin czeka jeszcze wiosenny dwumecz z AP Pogoni Szczecin. Wiosną w Polsce nie będzie innego rywala z którym ekipy Kolejorza będą rywalizować aż tak często. Nie jest to nowość, bowiem Lech Poznań od dawna regularnie rywalizuje z „Portowcami” zwyciężając w większości konfrontacji i szczególnie na szczeblu juniorskim plasuje się zwykle na koniec rozgrywek przed klubem ze Szczecina.

Dla pierwszego zespołu maratony spotkań z danym klubem to w sumie nic nowego. Podczas poprzednich wiosen Lech trzy razy grał z Legią. Rok temu stoczył z nią trzy mecze w niespełna 1,5 miesiąca. Z kolei jesienią 2016 roku Wielkopolanie trzykrotnie spotkali się z Wisłą Kraków. U siebie zremisowali 1:1 i 1:1, by w decydującym boju o awans do półfinału Pucharu Polski najważniejszy mecz z „Białą Gwiazdą” pod Wawelem wygrać 4:2. W częstych rywalizacjach z danym klubem liczy się więc efektywność taka jak np. Lecha w ostatnich pojedynkach z Wisłą.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <