Sparing: Lech – Elana 8:0 (akt.)

W sparingowym meczu rozegranym w sobotę, 4 lutego, o godzinie 13:00 na głównej płycie Inea Stadionu, piłkarze Lecha Poznań pokonali III-ligową Elanę Toruń 8:0 (4:0). Dla Kolejorza był to piąty i ostatni sparing tej zimy, który wypadł wręcz wzorowo.

Mecz od początku był pod dyktando Lecha, który zamknął Elanę na jej połowie. W drużynie Lecha szczególnie aktywni byli Kostevych i Makuszewski. Mimo przewagi poznaniacy pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 18. minucie. Wówczas mocny i płaski strzał z około 25 metrów oddał Gajos, który nie dał żadnych szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. W 29. minucie bramkę po ładnym zejściu do środka zdobył Makuszewski, by w 38. minucie po świetnym crossie urwać się obronie i w sytuacji 1 na 1 podwyższyć prowadzenie na 3:0. W 45. minucie ten sam piłkarz dośrodkował piłkę z prawej strony boiska. Źle interweniował wówczas bramkarz, który wpakował futbolówkę do własnej siatki. Elana w pierwszej odsłonie miała ogromne problemy z wyjściem z własnej połowy. Nie oddała na bramkę Putnockiego ani jednego strzału, natomiast prowadzenie Lecha aż 4:0 w pełni odzwierciedlało przewagę.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 60. minucie goście nie umieli złapać na spalonym Kownackiego, który z bliska dobił mocne uderzenie Gajosa. 5 minut później było już 6:0 po główce z rzutu rożnego Lasse Nielsena. W 75. minucie jeden z bohaterów sparingu z Elaną, czyli Jevtić popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. Piłka po jego strzale trafiła idealnie w okienko bramkarza rywala. Goście nadal mieli problemy z wyjściem z własnej połowy, natomiast lechici nie odpuszczali. Rezerwowi nie odstawali, dlatego w 81. minucie gry golem na 8:0 zespół z III-ligi dobił Robak, który przeprowadził wówczas bardzo ładną indywidualną akcję. W próbie generalnej niecały tydzień przed ligą Kolejorz sprał więc Elanę Toruń aż 8:0 nie pozwalając gościom praktycznie na nic. Tej zimy Lech Poznań w dwóch sparingach z III-ligowcami zwyciężył aż ośmioma bramkami.

KKS Lech Poznań – Elana Toruń 8:0 (4:0)
Bramki: 18.Gajos 29 i 38.Makuszewski 45.gol samobójczy 60.Kownacki 65.L.Nielsen 75.Jevtić 84.Robak
Widzów: ok. 250
Skład Lecha: Putnocky – Kędziora, Bednarek, L.Nielsen, Kostevych (79.Wasielewski) – Trałka (46.Tetteh), Gajos – Makuszewski, Majewski (61.Pawłowski), Jevtić (79.Nielsen) – Kownacki (61.Robak).
Trenerzy: Nenad Bjelica – Jerzy Cyrak
Pogoda: +1°C, pochmurno, mokro

Mini-raport na żywo z tego spotkania tekstowo-filmowo-fotograficzny od około 13:00 można było śledzić na profilu KKSLECH.com na Twitterze. Poniżej kilka najciekawszych multimedialnych wpisów:

54 komentarze

1. KotorFan pisze:

No ładnie, Kadara dalej nie ma.

2. Udebuluzor pisze:

obstawiam dwóch kontuzjowanych po tym meczu

3. Didavi pisze:

Kadar na ławce. Widać, że Trałka z Majewskim wywalczyli miejsca w podstawowej 11 na start ligi. No i Jevtic dalej skrzydło.

4. kocianJanTratatam pisze:

Skład bardzo zbliżony do podstawy na wiosnę, przynajmniej tak mi się wydaje. Ewentualne korekty to tylko Majewski->Pawłowski (może Radut?) i Trałka->Aziz.
    ŚO jak nie było, tak nie ma, czyli gramy całą rundę w ciemno tym, co mamy.

5. Robciu pisze:

N.B.N na rezerwie ciekawe czy wejdze? a ten Radut to chyba do konca wypożyczenia będzie kontuzjowany

6. KotorFan pisze:

Mam nadzieję, że Nicki Bille wejdzie w końcówce. I chciałbym w końcu zobaczyć duet Kadar-Bednarek, może w drugiej połowie zagrają razem.

7. enter pisze:

Jeszcze pare lat temu na sparing na stadionie byłoby pare tysiecy..

8. ArekCesar pisze:

Mogło wejść tylko 999 osób.

• enter pisze:

A jest moze 200-300, chodzi mi o to, ze nawet 999 nie wykorzystano.

• kilo82 pisze:

Jeszcze parę lat temu nie można było obejrzeć sparingu w internecie…

9. seniorka pisze:

Transmisja na WTK

10. tomasz1973 pisze:

Nie wiem, nie chcę marudzić, ale my mamy chyba największy problem z linią obrony i powinna przejść jakis chrzest bojowy, a oglądam ten mecz minęło 15 min meczu i Elana nie przeprowadziła żadnej (!) akcji, więc niby jak obrońcy mają się zgrać?
    Ktoś powie, że większość na Bułgarskiej będzie sie bronic, ok, ale czekają nas mecze z legia i Lechią, a one raczej bronic sie nie będą, tym bardziej, że z tym słabymi jakoś dajemy sobie radę, a z czołówka zaliczyliśmy na razie 1 pkt.
    P.S. właśnie padła bramka 1-0

11. Pan Pyra pisze:

Wiem ze to tylko sparing, ale raczej z 3ligowcem pasowałoby pograć troszkę lepiej i strzelić pare goli.
    Nie wiem czy Wy też tak macie, jak widze Nicki Billa to mnie trafia, kolejna inwestycja w drewno.Oby jak najmniej takich parodystów w naszym klubie.

• stowoda pisze:

to była inwestycja w tatuaże. Jak dla mnie Zapotoka,Mikołajczak, Golik choć byli zdrowi a tu gościu przyjechał się do Polski leczyć ( wiadomo taniej niż na Zachodzie).

• Siódmy majster pisze:

@stowoda-i jeszcze pielęgniarki ładniejsze 😉

12. KotorFan pisze:

Gajos ładnie. Facet od czarnej roboty jak Injac kiedyś.

13. Michu87 pisze:

No Gajos widać odnajduje się na tej pozycji ;> Strzał ala Injać z MC xD

14. ArekCesar pisze:

2-0 po ładnej akcji i gol Makuszewskiego.

18. enter pisze:

Po pierwszej połowie… napastnika jak nie było, tak nie ma.

19. damt610 pisze:

Też tak Wam tnie transmisje?

20. mól pisze:

Napastnik jak był, tak jest…!

21. KKSczyliJA pisze:

Nie wiem po co takie sparingi wgl są… równie dobrze można grać przeciwko pachołkom

22. mól pisze:

@damt610-mamy zapłacony abonament, więc nie tnie!

23. Panda1922 pisze:

Martwi mnie , ze Kendi ma ogromne problemy z dośrodkowaniami. Jest wrecz regres jezeli chodzi o ten element , bo kiedys było z tym u niego całkiem spoko.

24. El Companero pisze:

jakkolwiek śmiesznie to zabrzmi ale w porównaniu z drużyną Elany Toruń, Termalika to inna galaktyka 🙂 A w dzisiejszym meczu trzeba pochwalić Jevtica, Kostevicza i Maku , choc ten ostatni powinien potrenować strzały z dystansu. Obrona bez historii bo przeciwnik nie atakuje. W piątek myslę ze 2-0 zadowoli wszystkich kibiców.

25. Daany pisze:

Dla mnie Gajos man of the match:)

26. pyra fan kks z breslau pisze:

ladnie chlopcy zagrali

27. slash pisze:

No ładnie ładnie, tylko ten „kiwam się sam ze soba”.

28. ArekCesar pisze:

Nawet Robaczek strzelił, więc napastnicy status quo. Darko z wolnego to inna bajka.

29. BartiLech pisze:

Super mecz, oby tak w Lidze

30. Marcin1242 pisze:

Osobiscie nie rozumiem „ewenementu” Robaka 😉 jest tak drewniany, ze jak patrze na niego to mnie trafia, a zawsze cos jakos koslawie ustrzeli..osobiscie wyzej cenie Nickiego, ktory przez wielu jest krytykowany..wszedl na boisko po pol roku przerwy od gry i wiecej zrobil w te 10 min niz Robak, ktory co prawda strzelil gola, ale w rozegraniu jest tragiczny 🙁 Nicki zagral super pilke do Szymka + bardzo dobrze zbieral dlugie pilki. Takie moje subiektywne przemyslenia o tych naszych „strzelbach” 😉

31. ArekCesar pisze:

Tak Pawłowski znowu najgorszy na boisku.

32. Pan Pyra pisze:

No tak to miało byc, lekko miło i przyjemnie, ale prawdziwy sprawdzian bedzie za tydzień.

33. Michu87 pisze:

Chłopaki zrobili to co musieli wygrali wysoko i pokazali, że gotowi są na ligę. Z Termalica na pewno tak łatwo nie będzie.

34. Edziu pisze:

Idziem na majstra !

35. J5 pisze:

Fajnie się oglądało. W lll lidze nie ma na nas mocnych. Ciekawe jak będzie to wyglądało w piątek…

36. jaskoff pisze:

Moim zdaniem dzisiejszy mecz powinien być rozgrywany z rywalem przynajmniej z 1 ligi. Tak naprawdę nikt nie wie czego się po Lechu spodziewać…

• Olek22 pisze:

To samo pomyślałem. Nie gramy w pucharach to chociaż sparingi można było zagrać. Rywale z zagranicy to drużyny które nie przeszły by nawet 1 rundy el LE. Można było spróbować z sachtarem albo chociaż ludogorcem.To chociaż byłby jakiś wyznacznik. Lepiej zremisowac a nawet przegrac z takim sachtarem i czegoś się nauczyć niż wygrać 8 do 0 i nic nie wiedzieć jak np obrona zareaguje na trudniejszych napastników.
      Zobaczymy kto będzie miał rację.

• Pan Pyra pisze:

Macie racje panowie, bo jakie odpowiedzi dał nam ten sparing, żadnych nie dał, napakować goli tak słabemu zespołowi to nie problem.

37. Michu73 pisze:

Dobra przetarcie przed meczami o stawkę! Czekamy na piątek!!!

38. bezjimienny pisze:

Putnocki- miał jakieś półgroźne strzały i wybronił
    Stoperzy i Kędziora- dobrze, ale przy takim rywalu to o niczym nie świadczy
    Kostiewicz- mega mi się podoba ta jego gra na małej przestrzeni z Jevtićem i Majewskim
    Tetteh i Trałka- Abdul to opcja ryzykowna a Trałka bezpieczna, ale ogółem nieźle
    Makuszewski- przy tym jak zagęszczamy lewą to przerzuty do niego na prawą będą mega mocną bronią
    Jevtić- słabo, zarówno na skrzydle jak i w środku, ale bramka ładna, niemniej z kreowaniem akcji może być duży problem jeśli dalej będzie tak wyglądać
    Majewski- fajnie rozgrywa w środku, ale trzymać go z daleka od miejsc, z których można strzelić albo dośrodkować
    Gajos- strzelił bramkę i był
    Kownaś- celownik ma dobrze ustawiony, że nie miał więcej bramek jest raczej zasługą wyjątkowych interwencji obrońców i bramkarza niż jego błędów
    Robak- dwa strzały, jeden w miarę z drugiego gol plus jakaś produktywność w środku
    Pawłowski- tragedia poza jednym w miarę strzałem z dystansu
    Wasielewski- mógł się podobać- zrobił Sadajewa= odebrał piłkę, podał, powalił go przeciwnik, natychmiast wstał, pobiegł i dośrodkował
    Pierwszy skład wygląda naprawdę dobrze, ale kadra jest na niektórych pozycjach bardzo wąska, jeżeli nie będzie kontuzji to przy takiej grze może być naprawdę dobrze, z dubletem włącznie.

39. kolejorz1922 pisze:

Ja pierdolę ale się porobiło … kiedyś męczyliśmy się po 1:0, 1:1 a teraz widać że gra sprawia im przyjemność, każdy chce się pokazać, jest zdrowa rywalizacja. Zawsze grają o zwycięstwo i nie zadowalają się 1,2 bramkami … A tu k.. dalej marudzenie. Nawet Barcelona by Wam nie dogodziła ! Brawo Panowie Bardzo Dobry Mecz !!! Gratuluję wyniku i oczekuję takiego zaangażowania w najbliższym meczu a wynik na pewno będzie dobry. Gratulacje dla Wszystkich za walkę i chęć gry do końca !