Lechowy Flesz (29.01-05.02)

murawaLechowy Flesz to stały cykl informacyjny w którym co weekend w jednym newsie podajemy krótkie informacje dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem i nie tylko, których normalnie nie publikujemy w innych wiadomościach, a które są ciekawostkami lub informacjami przydatnymi kibicom.


Były lechita zmienił klub

Niespełniony talent i były zawodnik Lecha, Adrian Cierpka przeszedł z Miedzi Legnica do Wisły Puławy. Jego kariera coraz mocniej spowalnia.

Miasto nie dofinansuje przejazdów

Miasto Poznań nie chce dofinansować przejazdów kibiców gości miejskimi autobusami. Tym samym kibice gości będą maszerować ulicami miasta z dworca na stadion co spowoduje komunikacyjny chaos zarówno przed meczami jak i po meczach. Prezydent miasta, Jacek Jaśkowiak miał pojawić się na czwartkowym spotkaniu z kibicami Lecha, które organizował klub przy okazji spotkania z zarządem, ale ostatecznie nie przybył.

Robak pomógł… Widzewowi

Marcin Robak w tygodniu wziął udział w akcji Widzewa i kupił młodym kibicom tego klubu karnety na mecze. Piłkarz zrobił to bez wcześniej konsultacji z Lechem Poznań, dlatego czeka go rozmowa wychowawcza.

Były lechita bez klubu

Były gracz rezerw Lecha Poznań, Błażej Cyfert, który w 2013 roku przez pół roku trenował na stałe z pierwszą drużyną opuścił w tygodniu II-ligowy Raków Częstochowa i aktualnie szuka nowego klubu.

Lech Poznań sporo zarobi

W tygodniu UEFA opublikowała listę wypłat dla klubów za występy piłkarzy w eliminacjach Euro 2016 i podczas finałowego turnieju. Kolejorz dostanie aż 397 659 euro. Trochę dołoży i bez problemu wykupi latem Macieja Makuszewskiego.

Kibice Lecha wciąż popularni w Anglii

Angielski serwis FourFourTwo.com wyszczególnił 53 rzeczy, które każdy kibic powinien zrobić przed śmiercią. Na 23. pozycji znalazł się Lech Poznań, a właściwie to jego kibice. Serwis przypomina skakanie tyłem do boiska przez kibiców Lecha w Manchesterze trzymających się za bary. Serwis wspomina też wizytę w Poznaniu nazywając nasze miasto „polską stolicą ziemniaka” oraz bar na ul. Długiej. Artykuł -> TUTAJ

Lech zgłosił piłkarzy

Lech Poznań oprócz Mihaia Raduta i Volodymyra Kostevycha zgłosił w tygodniu do rozgrywek Ekstraklasy swojego wychowanka, Tymoteusza Puchacza. Inny młody gracz – Paweł Tomczyk został zgłoszony do rozgrywek już jesienią.

Bednarek wyróżniony w Wielkopolsce…

W prestiżowym i corocznym styczniowym plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego” obrońca Lecha, Jan Bednarek został wybrany piłkarzem Wielkopolski 2016. To trochę dziwny wybór, gdyż „Bedi” grał w Kolejorzu dopiero od lipca. Drugi w tym plebiscycie był Tomasz Kędziora, a trzeci triumfator w plebiscycie KKSLECH.com – Darko Jevtić.

…i w Polsce

Jan Bednarek został również wyróżniony przez kibiców w Polsce. Został odkryciem roku podczas gali „Piłki Nożnej”. Po wczorajszym sparingu lechita udał się do Warszawy, gdzie w sobotę wieczorem odebrał statuetkę.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 2

  1. Lech Pan napisał(a):

    Za Makuszewskiego słyszałem że mieli zapłacić 250 a nie 500 tys.co do Bednarka żeby mu sodówko do głowy nie uderzyła z tymi wszystkimi nagrodami ,bo każdy wie jak się skończył z Kownackim swojego czasu. Albo pójdzie za 1-2 mln.euro.

    • J5 napisał(a):

      W przypadku Makiego nie ma różnicy 250- 500 tysięcy €. Latem trzeba go koniecznie wykupić!