Karna inauguracja wiosny

W meczu 21. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań wygrał w mroźny lutowy wieczór na Bułgarskiej z Termaliką Nieciecza 3:0 (1:0). Podobnie jak rok temu Kolejorz ograł na inaugurację wiosny zespół z Niecieczy trzema golami i przeskoczył Termalikę w ligowej tabeli wskazując już na 4. miejsce.

Przedmeczowy raportu NA ŻYWO:

19:09 – Witamy z Bułgarskiej! Na pierwszym w tym roku przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy w nowej rundzie oczekując dziś wygranej!

19:10 – Poniżej skład Lecha. Nie ma niespodzianek.

19:11 – Na murawie rozkładane są właśnie elementy potrzebne do rozgrzewki.

19:12 – Obie drużyny już na stadionie. Niechętnie wyszły na murawę. Niektórzy piłkarze zrezygnowali.

19:23 – Na trybunach na razie garstka widzów.

19:29 – Kto szuka wiadomości i ciekawostek na temat meczu Lech – Termalica znajdzie wszystko w newsie „Warto wiedzieć”. Polecamy!

19:31 – W skrócie: Lech nie przegrał u siebie na inaugurację wiosny od 2012 roku. Jeśli dziś zwycięży wskoczy na 4. miejsce. Kolejorz poprawi też bilans z czołówką. Z prowadzącą czwórką zdobył na razie tylko 1 punkt na 15 możliwych.

19:35 – Temperatura dziś typowo zimowa. -5 a do tego wieje, więc jest jeszcze zimniej. Na trybunach niecałą godzinę przed meczem pustki.

19:36 – Ciężko się pisze w takich warunkach. Przez to raport może być dziś trochę krótszy niż zwykle.

19:52 – Kibiców powitał właśnie spiker. Też witamy!\

19:52 – Od paru minut lechici są w rozgrzewce w komplecie. Czekamy na gości.

19:58 – Poniżej skład gości. Większych niespodzianek nie ma.

20:00 – W pierwszym dzisiejszym meczu Ruch – Cracovia 0:1. Brawo!

20:00 – Termalica dopiero teraz wyszła na rozgrzewkę.

20:01 – Spiker poinformował o wyniku Cracovii. Oklaski na stadionie 🙂

20:10 – Jeszcze 20 minut. Fany w Kotle wywieszone, na trybunach z kilka tysięcy.

20:15 – Uwaga na Plevę. Ten zawodnik ma 49 fauli (najwięcej w lidze) i 6 żółtych kartek. Gra bardzo chamsko.

20:18 – A tymczasem Kadar o dziś jest już oficjalnie zawodnikiem Dynama. Kontrakt na 4-lata.

20:22 – Spiker czyta składy. Zaraz zaczynamy wiosnę zimą!

20:26 – Doping rozpoczęty! Na dwa głosy z III trybuną.44

20:27 – Lech ostatni ligowy mecz z Wiluszem grającym od 1 minuty wygrał 20 września 2014. Z Zawiszą 6:2.

20:28 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Obie drużyny już na boisku.

1 min. Pierwszy strzał wiosną. Majewski.
5 min. – Początek bez niespodzianki. Lech atakuje, Ternmalika się broni.
8 min. – Klepka Darko z Makuszewskim. Strzał tego drugiego obronił Pilarz.
13 min. – Termalica dotąd nie wyszła z żadną groźną kontrą.
14 min. – Niecelna główka Wilusza po rożnym.

18 min. – Przewaga Lecha jest bardzo wyraźna. Niestety brakuje strzałów.
20 min. – Jevtić trafił z wolnego w boczną siatkę.
26 min. – Bardzo zła główka Kownackiego.
28 min. – Lech chcąc strzelić gola musi zdecydowanie przyspieszyć grę. Termalika jest dobrze ustawiona.
30 min. – Kownacki z bliska uderza w poprzeczkę!

32 min. – Karny po wrzutce Jevticia!
33 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KOWNACKI !!!!!
38 min. – Pilarz wyłapał groźną wrzutkę Makiego po szybkiej kontrze.
39 min. – Putnocky broni strzał z daleka
44 min. – Majewski indywidualnie. Piłka przeleciała tuż obok słupka.
45 min. – Niepewna interwencja Matusa. Wybija Kędziora.
45+2 min. – Do przerwy 1:0. Gol na 2:0 zakończy tu emocje.

47 min. – Już atak Lecha. Kownacki obok słupka z woleja.
50 min. – Majewski zablokowany w ostatniej chwili!
51 min. – Odpowiedź Termaliki. Gracz gości nie trafił z paru metrów.
56 min. – Termalika gra teraz otwartą piłkę, ale to Lech atakuje. Jest coraz groźniejszy.
60 min. – Bardzo zły strzał Gajosa.

63 min. – To się nie dzieje! Kędziora z paru metrów uderza prosto w bramkarza. Po chwili obrońca był blisko samobója.
65 min. – Lech ma dziś kolejny raz sporego pecha.
69 min. – Jeśli Lech szybko nie strzeli na 2:0 znów będzie nerwowo
74 min. – Po zmianach w Termalice jest 3 nominalnych napastników na boisku.

76 min. – Putnocky łapie strzał Gutkovskisa.
79 min. – Termalika przycisnęła po rożnych.
82 min. – Już jest nerwówka.
88 min. – Lech się przebudził.
89 min. – Karny za zagranie ręką!
89 min. – ROOBBBAAAAK !!!!!!!! 2:0!!!!!
90+2 min. – Robak psuje kapitalną okazję.
90+4 min – Kolejny karny po faulu na Robaku!!!!! JEVTIĆ NA 3:0!!!!
90+4 min. – Koniec! Brawo Lech!

KKS Lech Poznań – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0 (1:0)

Bramki: 33.Kownacki – k. 89.Robak – k. 90+4.Jevtić – k.

Asysty: 1:0, 2:0 i 3:0 – bez asysty

Żółte kartki: Trałka – Misak, Osyra, Babiarz, Putivtsev, Jovanović

Czerwona kartka: 90+4 min. – Putivtsev (za faul taktyczny)

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 10453

Lech: Putnocky – Kędziora, L.Nielsen, Wilusz, Kostevych – Trałka (36.Tetteh), Gajos – Makuszewski (90.Wasielewski), Majewski, Jevtić – Kownacki (84.Robak).

Rezerwowi: Burić, Wasielewski, Dudka, Tetteh, Pawłowski, Tomczyk, Robak.

Termalica: Pilarz – Pleva, Putivtsev, Osyra, Guilherme – Kupczak (73.Nowak), Babiarz – Misak (46.Gergel), Jovanović, Stefanik (65.W.Kędziora) – Gutkovskis.