Reklama

Latem powstanie muzeum Lecha Poznań

Zgodnie z niedawną zapowiedzią władz Lecha Poznań w materiale z cyklu „Bliżej Klubu” na KKSLECH.com już wkrótce powstanie muzeum Lecha Poznań. We wtorek, 14 lutego została podpisana stosowna umowa w tej sprawie. Za adaptację wnętrz obiektu przy Bułgarskiej na potrzeby stałej ekspozycji klubowych trofeów, pucharów, koszulek, zdjęć czy innych pamiątek będzie odpowiadał architekt, który już wcześniej działał na Inea Stadionie.


Za adaptację wnętrz pod klubowe muzeum będzie odpowiadał architekt, Maciej Abramowicz będący autorem otwartej w piątek nowej Strefy Premium na Inea Stadionie, a także loży prezydenckiej czy restauracji „12”. Klubowe muzeum powstanie na I trybunie, gdzie mieści się już Sala Legend Lecha Poznań bądź na III trybunie od strony ulicy Bułgarskiej. Prace rozpoczną się w czerwcu po zakończeniu bieżącego sezonu. Klubowe muzeum zostanie otwarte przed rozpoczęciem rozgrywek 2017/2018.

Już w marcu mają zostać zaprezentowane pierwsze wizualizacje adaptacji wybranych stref pod muzeum. W klubowym muzeum Lecha Poznań będzie znajdowało się kilkaset pamiątek. Różnego rodzaju trofea, medale, puchary, zdjęcia, koszulki czy inne rzeczy związane z blisko 95-letnią historią Kolejorza. Muzeum będą mogli tworzyć też kibice jeśli posiadają w swoich zbiorach jakieś unikalne pamiątki. Muzeum, które powstanie latem na stadionie ma mieć aż kilkaset metrów kwadratowych.

Dodajmy, że z okazji 95-lecia Lecha Poznań odpowiednimi zdjęciami zostaną ozdobione ściany Inea Stadionu. Ponadto klub chce, aby mecz z Górnikiem Łęczna odbył się w dniu 95. rocznicy, czyli w niedzielę, 19 marca, o godzinie 15:30. Podczas tego spotkania będzie miała miejsce akcja „Kibicuj z Klasą” dzięki której ten mecz obejrzy aż 40 tysięcy ludzi. Więcej o obchodach 95-lecia da przypomnienia przeczytacie poniżej.


Strefa Legend Lecha Poznań:

Karol Klimczak o muzeum Lecha Poznań czy obchodach 95-lecia Lecha Poznań (materiał „Bliżej Klubu” na KKSLECH.com – 5 lutego 2017):

„Muzeum to temat dyskusji od wielu lat. Miał już wiele zakrętów, ale wreszcie uda się zrealizować choć część marzeń. Bardzo zależało nam na tym, by muzeum było w pewnym sensie nierozłączne z klubem, czyli również ze stadionem. Tu jednak nie ma już odpowiedniej pustej przestrzeni do zagospodarowania, więc wykorzystamy najlepszą i najbardziej prestiżową. Na dniach podpiszemy umowę na stworzenie projektu adaptacji powierzchni na III trybunie pod muzeum. Zakłada on, że powstanie stała ekspozycja klubowych trofeów i pamiątek, czy koszulek, które będą mogły obejrzeć i wycieczki i zainteresowani tylko wystawą. Liczymy też na zaangażowanie kibiców, by przygotowana przez nas wystawa regularnie się poszerzała, a także by pojawiały się przy niej np. tymczasowe wystawy fotografii.”

„Niektórzy poza Wielkopolską nawet oburzają się na nas, że co roku świętujemy rocznicę powstania klubu. A przecież dla nas wszystkich to ważne, dlatego przygotowujemy kilka niespodzianek. Oczywiście, będziemy chcieli być widoczni na mieście. Będą również akcje z kibicami czy kolejna odsłona akcji „Kibicuj z klasą” na meczu z Górnikiem Łęczna, który chcielibyśmy by się odbył w niedzielę, 19 marca, o godzinie 15:30. Przy okazji wspólnego projektu, który właśnie rozpoczynamy wraz z kibicami, INEA Stadion zyska też w swoich wewnętrznych korytarzach graficzne dekoracje nawiązujące m.in. do klubowej historii. Oficjalne ich odsłonięcie zostało również zaplanowane jako element obchodów jubileuszu. Niebawem wraz z KibicujeMY, również we wnętrzach stadionu, otwarta zostanie wystawa zdjęć najróżniejszych kibiców przedstawiająca ich historię dopingowania Kolejorza. To oczywiście jeszcze nie wszystko, ale niech część naszych pomysłów pozostanie jeszcze przez czas jakiś niespodzianką.”

„Stadion na Dębcu to historia Lecha, ale znajduje się na terenie, który należy do kolei. Na razie nie mamy żadnych planów związanych ze starym stadionem, choć to świetny pomysł by w jakiś sposób podkreślić fakt, że właśnie tam jest kolebka Kolejorza. Tu też zdecydowanie widzimy przestrzeń do dyskusji z miastem, warto będzie spotkać się z prezydentem i porozmawiać na temat wspólnej inicjatywy, która będzie łączyć praktycznie wszystkie żyjące obecnie pokolenia i stworzy coś dla przyszłych pokoleń. Obecnie mocno skupiamy się nad obszarem wokół stadionu przy Bułgarskiej. Wiosną ma ruszyć budowa dwóch kolejnych boisk treningowych bliżej Lasku Marcelińskiego.”

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <







11 komentarzy

  1. leftt pisze:

    Wreszcie będę mógł łatwiej wytłumaczyć synowi, że przed Lewym też byli dobrzy piłkarze w Lechu.

  2. Pawelinho pisze:

    Nie ważne czy się oburzają czy też nie na fakt iż Kolejorz co roku świętuje rocznice powstania klub, ale ważne jest to, że dzięki temu każdy kibic/kibol Kolejorza o tym pamięta, a muzeum należy się Lechowi bo dzięki temu będzie przypominał o tym co było oraz o tym co może być w przyszłości.

  3. niebieski77 pisze:

    Posiadam kolekcję biletów z lat 90-tych kiedyś przekaże wnukom a oni byc może zaniosa do tego muzeum.:)

  4. kibic pisze:

    Kiedys mowilo sie ze w ewentualnym muzeum bedzie sie swiecic stary zegar ze stadionu , ktos cos wie co sie z nim dzieje?

  5. kilo82 pisze:

    No wreszcie, oby wszystko poszło zgodnie z planem i obyło się bez opóźnień.

  6. Ekstralijczyk pisze:

    W końcu.!

    Już dawno temu powinno powstać te muzeum.

  7. LTSK pisze:

    Zadając niedawno pytanie zarządowi nie sądziłem ,że tak szybko uzyskamy odpowiedz .LECH POZNAŃ 1922 DUMA i TRADYCJA

  8. arek z Debca pisze:

    Warto bylo tu drazyc temat o muzeum. Jestem pewien, ze bez nacisku kibicow to muzeum w ogole by nie powstalo za Rutkow. Bede szczesliwy jak to muzeum powstanie .

  9. Pozn pisze:

    Super!!!

  10. endrjiu pisze:

    To jest swietna wiadomosc!

  11. Tata pisze:

    Nareszcie – na pewno się wybierzemy!