Brak słów!

W meczu 22. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Piastem Gliwice 3:0 (2:0) i do lidera tabeli traci już tylko 5 punktów. Brakuje słów, żeby opisać grę Kolejorza. Na boisku funkcjonowało dosłownie wszystko co przełożyło się na kolejne wysokie zwycięstwo „niebiesko-białych”, którzy bardzo mocno weszli w rok 95-lecia klubu.

1 min. – Pierwsza akcja i pierwszy celny strzał Piasta łapie Burić.
3 min. – Dobrą akcję Lecha zepsuł Gajos, który oddał fatalne uderzenie z około 11 metrów.
7 min. – Na słabej murawie lechici pomału zyskują przewagę.
8 min. – Strzał Majewskiego z daleka wyłapał Szmatuła.
10 min. – Złe wybicie Wilusza. Jankowski nie trafił z kilku metrów.
12 min. – Dobrze w pole karne wszedł Makuszewski, który oddał niecelny strzał z lewej nogi.
14 min. – A teraz dobrze uderzenie Mraza wybija Burić!

16 min. – Znów błąd Wilusza, jednak strzał Sekulskiego minął bramkę.
20 min. – Powinien być gol dla Lecha! Murawski wybił piłkę z linii bramkowej.
22 min. – Znów Makuszewski i tym razem broni Szmatuła.
25 min. – Kownacki trafi głową w Szmatułę. Lech już dawno powinien prowadzić!
27 min. – GOOOOOOOOOOOOL!!!! Majewski wrzucił z rzutu wolnego, piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i wpadła do siatki!
30 min. – Piast rzucił się do przodu.

31 min. – Ajjjj! Minimalnie niecelny strzał Pawłowskiego!
35 min. – GOOOOOOOOOOOOL!!! Znów Majewski. Tym razem zamknął dośrodkowanie Kostevycha. Ładna główka z bliska i jest już 2:0!
40 min. – Lech dąży do kolejnych goli. Gra z wielkim luzem.
43 min. – Faul w polu karnym, lecz sędzia popełnił błąd i nie odgwizdał karnego.
44 min. – Bombę Szeligi sparował Burić.
45 min. – Do przerwy 2:0.

47 min. – Płaski strzał Pawłowskiego czubkiem buta wyłapał Szmatuła.
48 min. – Kolejna zepsuta akcja przez Pawłowskiego.
56 min. – Znów Pawłowski zepsuł kolejną akcję. Ile można?!
58 min. – Szmatuła zatrzymuje uderzenie Kostevycha.
59 min. – Teraz Majewski! Coraz bliżej kolejnego gola.

63 min. – 3:0! Szmatuła wybił przed siebie piłkę uderzoną przez Pawłowskiego do której dopadł Kownacki i podwyszył wynik!
66 min. – Kownacki na raty! Nie ma gola! Szkoda, bo była to świetna szansa na kolejną bramkę.\
75 min. – Niecelny strzał Sekulskiego po rożnym.

79 min. – Tempo gry mocno spadło.
79 min. – Fatalny strzał Makuszewskiego po kontrze.
87 min. – Po okresie nudy Robak trafił w boczną siatkę.
90 min. – Za chwilę koniec.
90+2 min. – Dziękujemy! Lidera widać coraz mocniej 🙂 Dobrego weekendu i tygodnia.

GKS Piast Gliwice – KKS Lech Poznań 0:3 (0:2)

Bramki: 27 i 35.Majewski 63.Kownacki

Asysty: 1:0 – bez asysty, 2:0 – Kostevych, 3:0 – bez asysty

Żółte kartki: Vranjes, Girdvainis

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 3875

Piast: Szmatuła – Szeliga, Girdvainis, Sedlar – Badia (80.Mójta), Murawski, Bukata, Vranjes (61.Masłowski), Mraz – Jankowski (46.Zivec), Sekulski.

Rezerwowi: Rusov, Mójta, Mokwa, Flis, Cmelik, Masłowski, Zivec.

Lech: Burić – Kędziora, L.Nielsen, Wilusz, Kostevych – Trałka, Gajos – Makuszewski (80.Jevtić), Majewski, Pawłowski (64.Radut) – Kownacki (69.Robak).

Rezerwowi: Mleczko, Wasielewski, Dudka, Radut, Tetteh, Jevtić, Robak.