Oko na grę: Tomasz Kędziora

Późną jesienią 2015 roku ruszył na KKSLECH.com stały cykl w którym przy okazji każdego spotkania Kolejorza baczniej zwracamy uwagę na grę wybranego przez nas wcześniej przed meczem zawodnika Lecha Poznań analizując jego grę nie tylko pod kątem czysto statystycznym.

W trwającym sezonie w materiałach „Oko na grę” pod naszą lupą nie znajdowali się tylko Dariusz Dudka, Nicki Bille Nielsen i nowi zawodnicy. W sobotę mieliśmy obserwować Jana Bednarka lub Marcina Robaka, jednak ta dwójka nie pojawiła się w wyjściowym składzie. Ostatecznie wybór padł na Tomasza Kędziorę, który znalazł się pod naszą lupą drugi raz w tym sezonie.

Ocena gry:

Tomasz Kędziora jest w tym sezonie nie do zajechania. Wystąpił we wszystkich 27 meczach w tym 22 ligowych notując komplet minut. Choć od 16 października, kiedy złapał 3 żółtą kartkę jest zagrożony pauzą, to jakoś udaje mu się uniknąć 4 żółtej kartki, która wykluczyłaby go z występu w jednym spotkaniu. „Kendi” w sobotę podtrzymał dobrą serię. Po raz kolejny miał spory udział w zagraniu przez drużynę na 0 z tyłu. Był czujny przy stałych fragmentach gry oraz przy okazji pojedynków na 1 na 1 w defensywie mimo zwykle braku asekuracji. Faulowany był raz w ostatnim kwadransie meczu przez Gerarda Badię. W ciągu 90 minut gry wykonał 39 podań w tym 29 celnych. Tomasz Kędziora miał aż 59 kontaktów z piłką. Prawy obrońca Lecha wszystkie dośrodkowania wykonał w I połowie. Wrzucał piłkę kolejno w 4, 13, 23, 25 i 41 minucie. Gdyby przede wszystkim Maciej Gajos i Dawid Kownacki byli skuteczniejsi, to Tomasz Kędziora zakończyłby mecz z Piastem z 2 asystami. Najbardziej szkoda setki „Kownasia”, który po wrzutce „Kendiego” z bliska trafił głową prosto w bramkarza. Przy stanie 2:0 w II odsłonie wicekapitan Kolejorza nie angażował się już w ofensywę tak często, jak wcześniej. Bez względu na to na sobotnim występem pokazał, że znajduje się aktualnie w wysokiej formie. Jego gra w Gliwicach zasługuje na mocną czwórkę absolutnie nie budząc żadnych zastrzeżeń. Oby tak dalej!