Wystaw swoje oceny po meczu z Pogonią

ocenyW piątkowym meczu z Pogonią Szczecin, piłkarze Lecha Poznań boleśnie przejechali się po rywalu. Kolejorz po raz 3 z rzędu wygrał wynikiem 3:0 pokazując wiosenną moc. Tym razem rywal sprawił Wielkopolanom więcej problemów niż dwaj poprzedni. Mimo to, gracze Nenada Bjelicy ostatecznie poradzili sobie w obronie, by w końcówce zadać ostatni cios.

Skład Lecha Poznań w meczu z Pogonią Szczecin:

Putnocky – Kędziora, L.Nielsen, Wilusz, Kostevych – Tetteh, Gajos – Makuszewski, Majewski (80.Trałka), Jevtić (78.Radut) – Kownacki (69.Robak).

* – Piłkarz, który nie rozegra co najmniej 15 minut nie podlega ocenie

Należy ocenić występ każdego z poniższych piłkarzy i kliknąć na przycisk „Prześlij”. Nie ma opcji ocenienia gry tylko pojedynczych zawodników. Po prawidłowym ocenieniu w miejscu formularza wyświetli się stosowny komunikat.

[wpgform id=’122835′]
Łukasz Trałka i Mihai Radut grali za krótko, by byli poddani ocenie

Trener Nenad Bjelica:

1 – fatalnie (nietrafiona taktyka, nietrafione zmiany)
2 – słabo (słaba gra i mierny występ piłkarzy)
3 – przeciętnie (Lech grał źle)
4 – dobrze (mecz bez historii, wygrał Lech)
5 – bardzo dobrze (pewne zwycięstwo Lecha i udane zmiany)
6 – świetnie (wysoka wygrana Lecha nad mocnym rywalem)

Poziom meczu Lecha Poznań:

1 – bardzo słaby mecz zakończony porażką (kompromitacja)
2 – słaby mecz zakończony stratą punktów (rozczarowanie)
3 – przeciętny mecz i szczęśliwa wygrana Lecha (cieszy tylko wynik)
4 – dobry mecz i spokojne zwycięstwo Lecha (występ bez historii)
5 – bardzo dobry i efektowny mecz Lecha (takie mecze chcemy oglądać)
6 – pogrom za sprawą efektownej i efektywnej gry (długo nie zapomnimy tego spotkania)

[polldaddy poll=9672364]

Najlepszy piłkarz w zespole rywala:

[polldaddy poll=9672359]

Wyniki głosowania przez użytkowników serwisu ogłosimy w osobnym newsie w niedzielę wieczorem

67 komentarzy

1. Jakov pisze:

Druga połowa mocno zaniża oceny, niestety. Dla piłkarzy i sztabu poważny materiał do analiz, dla kiboli do zapomnienia.

• Alcatraz pisze:

Trzeba spojrzeć na historię tych meczy oraz kontekst pucharowy. To co pogoń wypracowała w drugiej połowie może ich drogo kosztować w Poznaniu.
      Ważna wygrana mocno podnosi oceny zazwyczaj.

• J5 pisze:

@Alcatraz a dwumecz z Lechem może dla Pogoni odbić się wynikami w lidze

2. menagom pisze:

druga polowa masakra i maja-robi się z niego samolob drugi Pawlowski

3. KibicD1988 pisze:

Wole taką 2 połowę i 3 pkt zamiast 0 lub 1 pkt i piękną grę, tak naprawdę Pogoń cisnęła nas 15 góra 20 minut w 2 połowie jednakże z tej przewagi nie stworzyli sobie jakiś setek. My zagraliśmy jak doświadczony i wyrachowany bokser. Brawo Chłopy. Odnośnie karnego dla Pogoni w 2 połowie pół na pół.

4. El Companero pisze:

w PP będzie inaczej, zobaczymy jak śledzie odczują mecz ligowy ale jestem pewien że Lech przez 90 min będzie dominował, strzelmy min 2 gole i w rewanżu obronimy ten wynik grając spokojniej niż dzisiaj w 2 pol

5. ww pisze:

Druga połowa przeczekana w trybie energooszczędnym. Dla mnie najlepszy na boisku Putnocky – wybronił wszystko co leciało w jego stronę i zaliczył asystę. Gajos,Majewski,Tetteh i Jevtic dziś irytowali najbardziej. Do ElektroWilusza już się chyba przyzwyczaiłem 😉

6. Jam pisze:

Drugą połowe grali jak za Urbana.

• nikt pisze:

Gdyby tak było skończyłoby się remisem albo i gorzej.

• Jam pisze:

To za Urbana tylko remisowali i przegrywali? nie wiedziałem.

• JR (od 1991 r.) pisze:

Ludzie obudźcie się, za trzy dni mecz dużo ważniejszy. Nie ma co truc. Mozna jednak zwrócić uwagę na słabsza postawę Kostiewicza, Tetteha, gapiostwo Kędziory. Ale to co pokazal zespół może cieszyć!

7. hester pisze:

Gorsze mecze przydarzają się najlepszym drużynom, najważniejsze że go wygraliśmy i to różnicą aż trzech bramek. Nielsen kroczy drogą wytyczną przez Paulusa – początek gry w Lechu niepewny, ale potem rewelacja. Dzisiaj wielki plus dla Niego, Matusza i Dawida!!

8. FanLecha pisze:

Czas pokaże jak sztab trenerski wykorzysta dzisiejsze dane do meczu pucharowego. Pogoń stawiła twarde warunki, lecz tego należało się spodziewać. Teraz pozostaje czekać na pozostałe mecze 23 kolejki. Być może ktoś z naszych rywali do 1-go miejsca ponownie straci punkty. Liczę na Termalicę Choć po ostatniej wtopie 7egia nie pozwoli sobie na kolejną porażkę w lidze. Udanego weekendu życzę wszystkim.

9. 01 pisze:

A CH,,, z drugą połową widać że niektórym to już odpierdala wygraliśmy z paprykowymi 3_0 a tu jakieś pierdolenie że masakra itp

10. R. pisze:

Nielsen 6 na zachętę nie tylko za umiejętności piłkarskie ale także za motywację i tą zajebistą chemię z Putnockym!!! Lasse dobrą interwencję zalicza – Matus podbija i go motywuje, w drugą stronę działa to samo. Jak tak będzie grać – Koka czy Bednarek mogą mieć problemy. Naprawdę, jestem zdziwiony, bo raczej nie był moim faworytem, a po takim meczu warto go docenić. Wysoko też Kownacki.

11. Lech 1976 pisze:

Wilusz pierwsza połowa slabo w drugiej się jakoś ogarnął,Nielsen bezbłędnie Putnocky również,słabiej Majewski oraz Jevtić.

12. Tadeo pisze:

Bez przesady , żadna tragedia . Słabsza gra Majewskiego i Jevtica . Putnowsky klasą dla siebie.Lecha ogląda się z przyjemnością, spokojnie do środy .

13. arek z Debca pisze:

Paprykarze sie wypruli w 2 polowce bo przeciez przyjechal wielki Lech. Inaczej sie gra przy takim wyniku i wlacza sie myslenie, ze trzeba oscczedzac sily bo przeciez wiemy jakie mecze nas czekaja i jak sa wazne. Pogon to jednak dobry zespol ale na Lecha to za malo, nawet na Lecha grajacego na pol gwizdka.

14. Paweł68 pisze:

Nie narzekajmy może taka była taktyka na 2 połowę.Wszystko zobaczymy w środę jak powtòrzą 3:0.Kolejorz!!!!

15. torreador pisze:

Nie przypuszczałem że to kiedyś napiszę, ale Nielsen był dziś filarem obrony!

16. Rb75 pisze:

Matus na 6. Dawid i Lasse na 5, a pozostali dosć przecietnie.

• Max Gniezno pisze:

Tak znawco Kownacki tez przecietnie
      3:0 na niewygodnym terenie przecietnie
      Ile tam chciales 10:0 ?

17. stowoda pisze:

Przytomne zmiany Bjelicy.
    Niewidoczny kompletnie Jevtić i strata za stratą u Tetteha. Kostewycz słabo w obronie.
    Plus to Nielsen i Putnocky, a także Kownaś ( super 2 brama) i „aktor drugiego planu” czyli Gajos.
    Trałka wróć !

18. John pisze:

Putnocky,Nielsen i Kownacki najlepsi,a słabych punktów szczególnie w 2 połowie trochę było,Tetteh,Majewski,Jevtić ,Wilusz.A mecz zakończył się 3-0 ,czego chcieć więcej.No może mogli dłużej pograć piłką, zagrać spokojniej ,ale już po meczu,wynik poszedł w świat.

19. Jezol pisze:

Nielsen bardzo solidnie, bardzo ambitny zawodnik podobnie jak Putnocki. Bardzo lubię takich graczy z charakterem, którzy oddają wszystkie siły na boisku.

20. Stary kibic49 pisze:

Ogólnie dobry mecz Lecha, pomimo tego, że Pogoń cisnęła w 2-giej połowie. Ale to jest dobry zespół, ma duży potencjał. Dobrze zagrała obrona, Lasse Nielsen wyrasta na filar obrony. Wilusz też zagrał dobry mecz, choć popełnił 2 błędy, ale z Lasse dobrze się uzupełniają. Jevtic widać stracił formę przez chorobę, ale miał asystę. Maja musi grać bardziej zespołowo, choć asystę miał przednią. Imponuje mi zimna krew u Kownasia, znakomity jego mecz. Ale Putnowski to klasa międzynarodowa. Dostał u mnie 6 – najlepszy na boisku. Zawodnicy Lecha zaimponowali mi walecznością, wzajemnie pomagali sobie w grze defensywnej. Na tle dobrego przeciwnika Lech potwierdził swoje walory, ale w środę czeka go twardy mecz w półfinale PP.

21. tylkoLech pisze:

@stowoda – pełna zgoda, nie będę się więc powtarzać. Dodam jeszcze denerwującego Maje.
    Bjelica ma mocne nerwy, że tak długo wytrzymał ze zmianami.

22. richi pisze:

3 mecze9:0 dla KKS nie pamiętam takiego początku od kilku lat, idziemy na mistrza 2017 , tak trzymajcie 40 000 na kolejnym meczu…

23. 07; pisze:

Bardzo cenne zwycięstwo które pokazuje, że poprzednie wyniki nie były dziełem przypadku. Ten wynik może mylić, bo z przebiegu meczu nie było , ąż takiej różnicy. Lech zagrał ponownie skutecznie. Ja osobiście trochę jestem zły, że w 2 połowie oddaliśmy plac gry Pogoni , bo na za dużo im pozwoliliśmy. Na szczęście nic nie wpadło, a Matus wybronił nam zwycięstwo.

24. kris pisze:

Wilusz jak tak dalej to bedzie naszym talizmanem

25. Siódmy majster pisze:

Rzadko się zdarza by przy wyniku 3-0 najlepszy w drużynie był bramkarz.Jednak to, co wyprawiał dziś Matus to jest kurwa kosmos.Wyjął dwie piłki nie do wyjęcia, łapał wszystko, dyrygował, rządził i jeszcze uczcił to wszystko asystą.Jakim cudem ten tygrys, jaguar czy inny lampart lub puma uchował się u węglokopów z Chorzowa?Oby nam nikt go nie wykupił.Lasse wreszcie waleczny, dokładny, zaangażowany czyli taki, jakim niektórym z nas się jawił,że kiedyś odpali.Ja w niego nie wierzyłem,mam nadzieję,że moja pomyłka będzie go dotyczyć już na stałe,że dzisiejszy poziom utrzyma.Kownaś,wiadomo-hiena, która wykorzysta wszystko, co jej spadnie na but.Dwa razy spadło: 2gole.Kendi na swoim poziomie,Kostewycz o piczy kłaczek słabiej niż zwykle,Wilusz zasypany pochwałami dziś znów niebezpiecznie nawigował na swoje zwyczajowe orbity cienizny.Nie zganię jechanego tutaj Abdula, choć Trała ostatnio lepszy.Za to osłabili mnie Maja, Darko i Maki.Gajos średnio.Robak superjoker.Wejście tego gościa to tak intensywny zapach kasty jak skarpet w żołnierskiej szatni ( jak ruskiej to onuc ).Cieszmy się i świętujmy i miejmy świadomość,że gdyby Pogoń nie była wrogiem to należałoby jej żałować bo rozegrała dobry mecz, a wynik ma fatalny.Ale to nie nasz problem.Najlepszy w Pogoni bezapelacyjnie DELEV.Marnuje się tam.

• Michu73 pisze:

Tez nie wiem za co ten Abdul tak dzisiaj obrywa:) Całkiem poprawnie zagrał moim zdaniem. Kilka ważnych odbiorow i pare razy ładnie zagrał do przodu …

26. Stary kibic49 pisze:

Dlaczego blokujecie komentarze?

27. Michu73 pisze:

Trała za późno sie pojawił na boisku. Po jego wejściu śledzie już nic nie mogły zdziałać. Świetny mecz i co ważne mam wrażenie, że nie nabiegalismy sie tak jak przeciwnik, który orał rzeczywiscie przez tą druga połowę.

28. Robis pisze:

Dobra zmiana Raduta, choć pokazał się krótko pokazał niezłą technikę i spokój przy rozgrywaniu piłki

29. GROSZKINS pisze:

Brawo chłopaki dziękuję

30. jaskoff pisze:

Euforia nad Putnockim, a miał przynajmniej dwa złe wyjścia przy dośrodkowaniach gdzie nie zdążył do piłki. Po za tym ok.

31. rte pisze:

Ogólnopolskie portale pieją o rozpędzonym Lechu, pogromie, pięknych akcjach… Dobrze zobaczyć w komentarzach, że jednak parę osób widziało ten sam mecz co ja. Wypunktowaliśmy ich i tyle, a Putnocki nie musiałby grać najlepszego meczu w Lechu, gdyby obrona nie zagrała fatalnie. Choć Nielsen w parze z kimś lepszym może jeszcze nam pomóc.

Gdyby obrona zagrała fatalnie to nie byłoby zerowego stanu. Baboli trochę było. ale i bardzo dobrych zachowań, łapanie na spalone, wyprzedzanie, wygrane główki Nielsena etc. Nie od dziś wiadomo że broni się na całym boisku i w fazie obronnej pierwszym obrońcą jest napastnik. Druga połowa była generalnie słaba w wykonaniu większości zawodników stąd problemy w obronie.

32. robson pisze:

Wygraliśmy na cholernie ciężkim terenie, na którym poległa między innymi Legia, ale niektórym i tak nie dogodzisz. Druga połowa nie była najlepsza, ale może i dobrze, bo piłkarze nie wpadną w samozadowolenie i będą wiedzieć, że przed nimi jeszcze dużo pracy. Z drugiej strony Pogoń trochę zaskoczyła stawiając w drugiej połowie wszystko na jedną kartę. Mam nadzieję, że dzisiejszy wysiłek odbije się na śledziach w środę.

Najwięksi bohaterowie to Kownacki, Putnocky i Nielsen. Zawsze byłem sceptyczny wobec umiejętności Duńczyka, ale zagrał dzisiaj znakomicie – czyścił wszystko. Majewski i Jevtić niby bez błysku, a i tak każdy skończył z asystą. Tetteh w pierwszej połowie profesor, ale w drugiej zaczął się trochę gubić. Trochę słabiej też Vova, ale trzeba przyznać, że Rapa i Delew postawili mu dzisiaj poprzeczkę cholernie wysoko. Tak swoją drogą to widziałbym chętnie Rapę w Poznaniu, gdyby sprzedano latem Kędziorę. Jego ciąg na bramkę imponuje.

Przed meczem obstawiałem wyszarpane zwycięstwo Lecha i się sprawdziło mimo mylącego wysokiego wyniku. Momentami było ciężko, ale takie mecze też budują drużynę.

33. kibol z IV pisze:

Putnocky i Kownaś dziś zawodnicy meczy…obaj na 6.

34. Kolej1922 pisze:

Jak 3 raz na starcie wygrywasz 3:0 i nie tracisz bramki to jak można nie dać chłopakom 6 z góry do dołu ? Dzięki za walkę i poświęcenie do końca. Brawo dla Trenera !!! 😉

35. zawisza pisze:

Tak ogólnie:
    1. Niektórzy mówią, że wybredzamy.. Nikt nie narzeka na wynik. Ale na grę już tak.. gdyby Pogoń strzeliła jedną bramkę (2 po spalonych i ten 'karny’ – kto wie czy inny sędzia by nie uznał, podyktował) czy kilka naprawdę groźnych strzałów (zwłaszcza Deleva) to różnie mogłoby się to skończyć.. jak to mówi Czesław Michniewicz- 2:0 najgorszy wynik, i dzisiaj to było widać.
    2. Nielsen od początku rundy daje radę. W przeciwieństwie do Wilusza.. ten popełnia błąd w każdym meczu, na razie kończy się szczęśliwie, ale to kuszenie losu.
    3. Kostewycz masakrycznie robiony był w drugiej połowie (nie wiem czy tylko ja to widziałem?) .. na jeden zamach dawał się nabierać kilka razy.
    4. Tetteh – dobry w destrukcji, ale dużo strat niepotrzebnych.. ogólnie nieźle, ale wolę Trałkę na ten moment
    5. Kownacki zagrał jak nie on… wykorzystywał wszystko co miał, to się rzadko zdarza 😉 ..
    6. Ogólnie za wynik należy się chłopakom szóstka – obstawiałem nerwowe 1:0, a skończyło się trójką do przodu :), ale za samą grę.. najwyżej 4

• robson pisze:

Tak sobie myślę, że Kostewyczowi przydałaby się jednak jakaś konkurencja dla utrzymania poziomu. Szkoda, że ten zapowiadany obrońca już raczej nie przyjdzie w tym okienku.

Faktycznie Kosta dziś słabo ale uwzględnij brak asekuracji Jevtić dziś też nie wyglądał dobrze.

• J5 pisze:

Ogólnie boki wyglądały słabo przez brak wsparcia pomocy. Myślę że jak pomoc zagra na normalnym poziomie to i Kostewycz się ogarnie

36. ScoobyCMG pisze:

Nie skorzystam. Idz sie wytrzep i porycz do poduchy po pierwszym pogromie z serii.

37. ad astra pisze:

Niby Trałka nie oceniany bo grał krótko ale po jego wejściu gra się uspokoiła a Śledzie zaczęły się gubić w środku pola Zdecydowanie wejście na plus

38. sas pisze:

Ładnie tak o swoim ojcu pisać?

39. klaus pisze:

Pawełku nie zapomnij, że twoja stara to pedał…

40. J5 pisze:

Ja do powyższych wypowiedzi dodam jedynie świetne zmiany: Robak- kasta, Trałka zaprowadził spokój w środku, Pogoń już tak łatwo nie przechodziła, Radut jako jedyny pomocnik w tym czasie potrafił przytrzymać piłkę, rozegrać, przejść zwodem, wymusić faul. Będzie z niego pożytek. Brawo Kolejorz

41. ArekCesar pisze:

Dla mnie wszyscy od 4 w górę. Najlepsi Lasse Kownacki i Putnocky.
    Wilusz jeden większy błąd ala ten z SPP w Poznaniu ale ogólnie nie tak źle. Reszta też dała radę. Trener na 6 i oby tak dalej.

42. sarim1410 pisze:

W sumie bardzo dobrze, że druga połowa tak własnie wyglądała. To da do myślenia zawodnikom, przed kolejnymi meczami i uświadomi im że jest co poprawiać. Na plus zasługują: Putnocky (zwinny jak kot), Nielsen ( pewniak i podpora ogólnie słabej tego dnia obrony), Kownacki ( przytomność umysłu i oczywiście dwa gole ), Gajos ( od jakiegoś czasu niby mało widoczny, ale pracuś jakich mało – brawo ), Trałka (spokój i opanowanie ) oraz mały plus dla Raduta (kilka fajnych zagrań – będziemy mieć z Niego pożytek) i Robaka ( po prostu uspokoił Pogoń )
    Pozostali gracze różnie: Kędziora i Kostevych (słabiej niż poprzednio), Majewski (dużo strat , broni go jedynie asysta – piękna ), Jevtić, Makuszewski (bezbarwnie) Tetteh (za bardzo wierzył w swoje umiejętności , trochę się gubił ). Na koniec rodzynek – Maciej Wilusz. Chyba limit jego złych zagrań się skończy na tym meczu. Niestety, ale ktoś kiedyś wykorzysta jego obsuwy i skarci Lecha, dlatego od następnego meczu zagra Bednarek.

43. tomasz1973 pisze:

Po 1) Putnocky-6, pomimo 2 pustych przelotów, wybronił niewiarygodny strzał Deleva
    Po 2) (…sam w to nie wierzę) rudy Duńczyk 5+, ja w niego nie wierzyłem i nadal nie uwierzyłem, ale jak mi to powtórzy jeszcze z 2 razy pod rząd to powiem Brawo
    Po 3) Jevtic- słabo przez cały mecz, Kędziora i Kostevicz niestety tez słabo, przez większość meczu ( mówię o obronie) Wilusz babole w I połowie, Majewski słabo w II połowie-3/4
    Po 4) Kownacki-5, niewidoczny, ale z zimną krwią zrobił to co ma robić zawodnik na jego pozycji
    Po 5) Radut- ok bez pkt, ale w tych kilkunastu min pokazał luz, technikę i chęci, za późno dokonana zmiana, powinien wejść od 45 min za Darko
    Po 6) Bielica-5, ale z minusem, bo Trałkę dla uspokojenia i Raduta na skrzydło powinien wpuścić prędzej
    Po 7) Stefański- 5, o dziwo! Nie gwizdał przeciwko nam! A okazje miał, niby karny, niby spalony Robak, 2 nie zaliczone bramki dla śledzi, BRAWO
    Po 80 pierdolić słabszą II połowę, liczy sie wynik i pkt, w Szczecinie nigdy o nie nie było łatwo!

• aliz pisze:

podpisuje sie pod tym co napisałeś – dodam tylko,że jeśli do KOŃCA ligi w takim stylu będziemy wygrywać i zaowocuje zdobyciem PP i/lub MP to II połowa tylko do analizy i a nie do wieszania na nich psów. Żadnej 3 nie stawiam – chociaż kilka by się zdało, ale po co? Tak więc same 4 i 5 na dodatek Matus 6, a 5+ Kownasiowi za to co zrobił chociaż nie był zbyt widoczny. Ale z drugiej strony po czorta „gwiazda” na szpicy, która bramek nie strzela?

44. kilo82 pisze:

Druga połowa to na pewno materiał do analizy dla sztabu, aż tak pola rywalowi nie można oddawać, ale najważniejsze, że na końcu są 3 punkty i kolejny mecz na zero z tyłu. Co do ocen, to Putnocky, Nielsen i Kownaś najlepsi, podpisuję się pod tym, co napisał Tomasz wyżej, z wyjątkiem aż tak wysokiej oceny Stefańskiego.

45. Tadeo pisze:

Nie bądźmy za wybredni , jeszcze niedawno mogliśmy pomarzyć o takiej grze Lecha .Każdy piłkarz ma swój słabszy dzień, a dzisiaj miał właśnie taki Jevtic i Majewski. Przed nami bardzo ważny mecz w srodę i życzyłbym sobie takiego wyniku jak wczoraj , a nawet jak będzie 1-0 to też będzie super.

46. stowoda pisze:

No i dochowaliśmy się nawet porządnej ławki” !!!!! .
    Z graczy co tam byli spokojnie pograliby:Radut (grał) Trałka (grał) Bednarek, Robak (grał),Pawłowski.
    Jedynie Wasielewski trochę „na kredyt i na dorobku”.
    Do tego mamy AŻ CZTERECH napastników (Kownaś,Robak,Nielsen, Tomczyk) to też sytuacja jak na Lecha nicodzienna.
    Czyli ta 18 meczowa przyzwoita.
    Mus „budować zaplecze” by kadra miała 26-28 przyzwoitych grajków.

47. JRZ pisze:

dla mnie zawodnik meczu -Putnocky na drugim ex aequo Nielsen i Kownacki.

48. JRZ pisze:

aha i po kilkunastu wczorajszych minutach mogę spokojnie stwierdzić ze Radut będzie wzmocnieniem a nie uzupełnieniem Kolejorza. W środę proszę Rumuna na lewą a Jevticia do środka bo zal patrzeć jak się męczy na tym skrzydle.