3:0 to już za mało, by Lecha zadowalało

W meczu 25. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań w zgodowym spotkaniu na trybunach wygrał na wyjeździe z Arką Gdynia aż 4:1 (3:0). Kolejorz boleśnie wypunktował swojego rywala do bólu wykorzystując niemal każdy błąd obrony gospodarzy.

19:20 – Witamy z Gdyni! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! tym razem nadajemy z Gdyni.

19:24 – Lech kilkanaście minut temu odbył krótki spacer po murawie. Skład ten sam, który przewidzieliśmy wczoraj podobnie jak cała kadra meczowa.

19:27 – Poniżej też skład Arki. Są niespodzianki.

19:28 – Pierwsi kibice obu ekip są już na trybunach.

19:35 – Dziś Lech walczy o 6 wyjazdowe zwycięstwo z Arką w historii. Na wyjeździe wygrywał zawsze bez straty bramki. 3 punkty dadzą nam dziś pozycję lidera co najmniej na kilkadziesiąt godzin.

19:37 – Kibice Lecha zasiądą dziś w komplecie na trybunie za jedną z bramek. Na razie jest na niej z kilkaset osób.

19:44 – Bardzo fajna muzyka na stadionie w Gdyni :)

19:46 – Bramkarze Arki wyszli na rozgrzewkę. Czekamy na naszych.

19:52 – Obie ekipy już na rozgrzewce. Niecałe 40 minut do meczu.

20:05 – Stadion Arki skromny, ale sympatyczny. Bardzo dobre nagłośnienie.

20:11 – Kibiców powitał właśnie spiker. Poinformował, że mecz obejrzy ponad 10 tysięcy widzów.

20:17 – Spiker czyta sukcesy Lecha. Brawa na stadionie.

20:22 – Spiker czyta składy. Za kilka minut zaczynamy.

20:25 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Za chwilę hymn Arki.

20:28 – Obie ekipy już na boisku. Zaczynamy!

1 min. – Pierwsza akcja Lecha koncertowo zmarnowana. Jevtić z kilku metrów trafił w bramkarza. Tu powinien być gol!
5 min. – GOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Majewski z lewej strony podał prosto na nogę Gajosa, który z bliska zdobył gola.
7 min. – Lech nadal atakuje. Niecelna główka Kownackiego.
12 min. – Arka zdecydowanie więcej atakuje naszą prawą stroną, gdzie gra Wasielewski.

17 min. – GOOOOOOLL!!!!!!!!!! 2:0!!!! Jevtić przedryblował na 20 metrze po czym uderzył czubkiem buta i zdobył bramkę prawą nogą! 2:0!
22 min. – Lech robi na boisku co chce. Każda akcja pachnie golem.
23 min. – Kownacki ośmieszył kilku rywali i oddał minimalnie niecelny strzał.
28 min. – Lech czeka na kontry. Doskonale mu dziś wychodzą.
29 min. – Makuszewski został przewrócony w polu karnym. Nie ma karnego.

32 min. – Putnocky broni płaski strzał Formelli.
37 min. – Sobieraj zatrzymał świetne dośrodkowanie z lewej strony.
44 min. – Arka gra teraz więcej piłką tylko zupełnie nic z tego nie wynika. Lech bardzo dobrze ustawiony w defensywie.
44 min. – GOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! 3:0! Cross Wilusza do Kownackiego, ten przyjmuje piłkę i zdobywa gola! BRAWO!
45 min. – Do przerwy Lech prowadzi 3:0.

46 min. – Niecelny strzał Makuszewskiego.
49 min. – Na razie atakuje Lech. Arka się poddała?
51 min. – A jednak nie. Siemaszko wpada jak dzik w pole karne i zdobywa gola.
56 min. – Arka próbuje zdobyć kolejnego gola. Lech musi być czujny i spróbować ukłuć z kontry.
59 min. – Celny strzał z 25 metrów wyłapuje Putnocky.

65 min. – Gra trochę się uspokoiła.
70 min. – Tempo gry spadło.
75 min. – Nudny te kwadrans. Lech nic nie pokazał, Arka też.

79 min. – GOOOOOL!!!! Wrzutka Raduta z wolego, główka Robaka i jest już po meczu!
82 min. – Niewiele brakowało, aby Nielsen podaniem zdobył kolejnego gola. Arka siadła.
84 min. – Dobra parada Puto po rykoszecie. Arka jeszcze atakuje.
86 min. – Jevtić z Pawłowskim zepsuli kontrę.
90 min. – Za chwilę koniec.
90+3 min. – Koniec! 4:1! Lech liderem!

MZKS Arka Gdynia – KKS Lech Poznań 1:4 (0:3)

Bramki: 51.Siemaszko – 5.Gajos 17.Jevtić 44.Kownacki 79.Robak

Asysty: 1:0 – Majewski, 2:0 – bez asysty, 3:0 – Wilusz, 4:1 – Radut

Żółte kartki: Sobieraj – Wasielewski

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: ok. 11500

Arka: Jałocha – Zbozień, Sobieraj, Marcjanik, Marciniak – Kakoko (77.Nalepa), Hofbauer – Da Silva (73.Bożok), Szwoch (62.Trytko), Formella – Siemaszko.

Rezerwowi: Steinbors, Warcholak, Stolc, Błąd, Nalepa, Bożok, Trytko.

Lech: Putnocky – Wasielewski, L.Nielsen, Wilusz, Kostevych – Trałka, Gajos – Makuszewski (82.Pawłowsk), Majewski (67.Radut), Jevtić – Kownacki (75.Robak).

Rezerwowi: Burić, Dudka, Tetteh, Pawłowski, Radut, Robak, Nielsen.

Kapitanowie: Da Silva – Trałka

Trenerzy: Niciński – Bjelica

Stan murawy: Przyzwoity (murawa nierówna tylko miejscami)

3. Rafik2a4 napisał(a):

Dawno nie pisałem ale czapki z głów !!!!!!

4. Bolek napisał(a):

To jest miazga… Co ten Lech gra?!?! Skończy się 0:5-0:6 dla Wielkiego Lecha :)

5. Kevol napisał(a):

To jest MAGIA . DAwać Billego I raduta.

6. Juu78 "TGV KKS" napisał(a):

Od 30 lat to jest moja ukochana drużyna i napisze że nie pamiętam tak grającego KOLEJORZA !
    A amnezji i takich tam objawów raczej nimam he he
    TGV !

7. pawelc83 napisał(a):

Oni muszą po prostu nadrobić te dwie bramki których brakło w Poznaniu z lechią. Będzie 0:5 :)

8. Glos napisał(a):

Dobrze ze forma rosnie, koncowka bedzie piekna. Teczowi juz w gacie sraja. Za to oszukanstwo w pierwszym meczu nalezy m sie dobra wjebka. Mysle ze na 3:0 sie nie skonczy.

9. Artek napisał(a):

Jest mój wynik

10. aliz napisał(a):

no dobra pierwszy strzał i gol cóż kiedyś to zero z tyłu musiało pęknąć…

11. mat napisał(a):

No i Wilusz

12. ArekCesar napisał(a):

W sumie dobrze, że z Arką stracili tą pierwszą bramkę. Teraz dograć ten mecz do końca na spokoju i cieszyć się z 3 punktów i lidera.

13. woo napisał(a):

Wilusz. Haha..

14. aliz napisał(a):

no… Kolejorz wiecej koncentracji, bo przestaje mi sie to podobać!!!

15. Artek napisał(a):

Niestety straciliśmy gola, ale to była kwestia czasu.
    Dobrze, że w takich okolicznościach.
    I to z naszą ukochaną Areczką.

16. mól napisał(a):

Naprzód LECH, po bramki, zwycięstwo, trofea!

17. woo napisał(a):

Źle to wygląd, znowu oddajemy za mocno inicjatywę.

18. Juu78 "TGV KKS" napisał(a):

A ja czuję że zara będzie 4…
    Dadzą się wyszumieć jak z sledziami i pyk…
    Radut się melduję jestem ciekaw jego postawy…

23. aliz napisał(a):

Hm… duet Kownaś-Robak ile oni strzelili razem? Marcin 13 Dawid 9 to ponad połowa tego co strzeli Kolejorz

24. ArekCesar napisał(a):

Do końca na spokoju. Lidera mamy, kto by pomyślał o tym 5 miesięcy temu.

25. tomi napisał(a):

A Jóżwiak z bramką dla Gieksy, jest bardzo chwalony.

26. Juu78 "TGV KKS" napisał(a):

No kurde można napisać….
    Siemaszko Arko…
    Ale przynajmniej to Arka nas ukuła jako pierwsza

27. Pawelinho napisał(a):

Zasłużone zwycięstwo Kolejorza. Chociaż szkoda straconej bramki to i tak Lech odniósł przekonujące zwycięstwo z Arką.

28. aliz napisał(a):

Luz-blues-Ameryka – 3 pkt są i 9 dni do kolejnego meczu?? heh jakby mini urlop Lech miał :D

29. MaPA napisał(a):

Należy zaznaczyć b.dobrą grę Wasielewskiego.Niektórzy wydziwiali na jego wzrost ale sobie radził.

30. aliz napisał(a):

A Kownasiowi co jest że kuleje?

31. aaafyrtel napisał(a):

błąd wilusza i bramka stracona… wilusz jest jednak cienki…

32. wilk napisał(a):

Majewski mega :D

33. gruh napisał(a):

Majewski pozytywny i pewny siebie koleś. Swoje jednak pograł w Anglii i teraz wie na co go stać. :)

34. ArekCesar napisał(a):

Widać, że jest atmosfera w szatni. A jak wejdzie po wywiadzie Maja to już mega ubaw. Tak trzymać Kolejorz!

35. przemo napisał(a):

A powiem Wam ze mimo wieku Trałka napierdziela na maxa! Opoka druzyny i walczak na maxa. Widac ze ma Lecha w sercu!

36. jero12 napisał(a):

Super wygrana, wielkie brawa dla chłopaków. II połowa też fajna i 4 bramka. Oj chłopacy muszą i powinny szybko odpocząć, dużo biegają. Brawo i dzięki !!!

37. woo napisał(a):

Jeszcze raz zwracam uwagę na postawę Raduta.
    Umiejętnościami technicznymi i inteligencją bije resztę eklapy na głowę. Oby mu się chciało i pracował, a będzie tutaj gwiazdą.

38. Nafi77 napisał(a):

Ja tylko chciałbym zobaczyć od początku Raduta w miejsce Makuszewskiego, wydaje mi się że Maki jest lekko pod formą. Co do meczu to standardowo od miasta do miasta :D

39. Ekstralijczyk napisał(a):

Pięknie.! :)

40. JERICHO napisał(a):

Szkoda straconej bramki, ale 3 gole przewagi w golach nad przeciwnikiem dają radę :) W ataku byliśmy bardzo groźni, szkoda, że już ta pierwsza akcja nie skończyła się bramką. Przy drugiej geniusz Jevticia był powalający. Brawa dla Wilusza za asystę, niejeden go skreślił, ale jednak gra i to dobrze (pomimo błędu przy straconej bramce na spółkę z Trałą). Żołnierz Gajos wreszcie zdobył gola, praktycznie same pozytywy z tego meczu. Razem ku ostatecznemu celowi, hej Lech!

41. KKs7 napisał(a):

kto tam nastepny.,.?, brawo!

42. siwus89 napisał(a):

Lech byl poprostu zabojczo skuteczny a to jest najważniejsze.

43. tylkoLech napisał(a):

Co tu dużo mówić. Po raz kolejny wielkie brawa. Mamy lidera, może tylko na weekend, a może na dłużej. Lechu, nie przestawaj, nie zatrzymuj się. ..jak tak dalej będziesz grał, to Mistrzostwo będziesz miał
    Co prawda z weszlo live, ale fajne:
    Lech Poznań jest w takiej formie, że wygrałby Eurowizję, wybory w USA, loterię gminną, a także względy twojej żony/dziewczyny/kochanki. Niebezpieczna drużyna. Zachodzi podejrzenie, że Bjelica warsztatu uczył się w Hogwarcie.

44. Rafik napisał(a):

Wielki Lech można już śmiało to powiedzieć a będzie jeszcze większy. Wiem że do mistrzostwa i pucharu daleko i za wcześnie na świętowanie ale naprawdę tak dobrze to JESZCZE nie było. DZIĘKUJĘ Piłkarze Dziękuję Drużyno Dziękuję Trenerze Dziękuję Lech

45. Bart napisał(a):

Niech mnie ktoś uszczypnie bym przekonał się że ten piękny sen to rzeczywistość ;)

46. Rafik2a4 napisał(a):

Fajnie bo następni rywale walą w pory.
    Lech !!! Lech!!!! Lech!!!

47. leftt napisał(a):

1. Indywidualne błyski – przy bramce Kownackiego obrońca w zasadzie nie popełnił większego błędu Kownaś i tak to skończył. Jevtić – wiadomo.
    2. Asysta Wilusza. Jakaś kometa dzisiaj lata czy inny układ gwiazd.
    3. Odkryciem meczu dośrodkowania Raduta.
    4. Szymek powinien mieć asystę na 5-1. Ale nie, wolał strzelać. Czegoś musiałem się uczepić.
    5. No, może jeszcze fauli w okolicy pola karnego w I połowie.
    6. Ogólnie chłopaki ekonomicznie zagrali.
    7. Szkoda, że Trałka się nie wykartkował.
    8. Wasielewski – pozytywnie, jest moc, są zmiennicy.
    9. Arka niby miała piłkę, ale konkretów zero.
    10.Cholera, 9 dni do następnego meczu. Co robić, jak żyć, w co się bawić?

• sp napisał(a):

Może Trałka nie zagra z Łęczną i zobaczymy młodego Kolumbijczyka
      (chyba że bd grał w II Zespole)

• tomasz1973 napisał(a):

A może zagra duet Gajos-Teteh, przecież też dadzą radę, Trałkę trzeba koniecznie mieć do dyspozycji na mecz z kurwiszonem. rany, aż mi się wierzyć nie chce, że piszę, iż Trałka jest niezbędny, ale tak jest prawda, moim skromnym zdaniem gra lepiej niż w sezonie mistrzowskim.

• Leftt telefon napisał(a):

@tomasz 1973 W obu meczach? Po Gorniku jeszcze Wisła.

48. Michu73 napisał(a):

Świetny mecz calej drużyny! Wasielewski zasługuje na szczególne uznanie. Zagrał świetne zawody i pokazał, ze jest częścią tego zespołu i daje dużo od siebie. U Nenada każdy zawodnik dostaje szanse i potrafi ją wykorzystać. To jest nasza siła w tej rundzie. Bardzo dobra zmiana Raduta.

49. slash napisał(a):

Rozweselaczem meczu zostaje Majewski za wywiad po meczu

50. tomasz1973 napisał(a):

To co grali w I połowie w był kosmos, w II po prostu kontrola. Radut melduje się nam asystą, Wasielewski dał radę , cóż więcej chcieć ?!
    Aha, nawet Wilusza pech opuścił na dobre, jeszcze pół roku temu po tym rykoszecie piłka wylądowałaby w siatce, a dziś już nie.

51. fan napisał(a):

Jak szkoda straconego czasu z Jankiem Komediantem, dziś moglibyśmy być liderem nawet w granicach 10 pkt przewagi (biorąc średnią pkt na mecz za NB).

52. Mpz napisał(a):

Sen trwa,nie bardzo wiem co napisać,ile można chwalić…:) Stracona bramka przyszła w idealnym momencie,na nic nie wpłyneła a jakieś tam ciśnienie z nich zeszło.

53. GROSZKINS napisał(a):

Pięknie chłopaki ,dziękuję.

54. roby napisał(a):

Wielkie dzięki, tak chciałbym zawsze zaczynać weekend :)
    Wszyscy zagrali bardzo inteligentnie i skutecznie.

55. Slawek1978 napisał(a):

Dziękuję za mecz … To jest drużyna

56. Juu78 "TGV KKS" napisał(a):

Eee dobra pozajaczkowalo mi się z tym debiutem u Radut…
    To z euforii
    A poza tym mam % _√π i takie tam…

57. Rafik napisał(a):

Teraz Łęczna Wisla i na deser tirowka …

58. Siódmy majster napisał(a):

Do czego by się tu przypier….ć?Kuźwa, nie ma do czego!!!Co za czasy przyszły.Kiedy to ostatnio byliśmy liderem?Jakoś tak jak ostatni tur padł czy jak babka Kiepska była w przedszkolu? ;)))

59. El Companero napisał(a):

kiedyś bramkę musieliśmy stracić i dobrze że zdobyła ją Arka, w kolejnych meczach znowu wygrywajmy do zera, czuję ze na Łęczną przyjdzie ponad 35-37 tys ludzi , będzie wielkie święto i z taką grą może być pogrom, no chyba że Smuda postawi dwa autobusy w polu karnym

60. wagon napisał(a):

bałem się tego meczu, nie wiedziałem czy dadzą radę z koncentracją i motywacją

61. legat3 napisał(a):

BRAWO DRUŻYNA

62. Mary napisał(a):

Pięknie jest! Dzięki Panowie, dzięki Panie Trener! Magik jakiś, nie mam słów :)

63. wagon napisał(a):

Radut wydaje się być lepszy od Majewskiego,

• Byly napisał(a):

Oby tylko zechciał się u nas zadomowić – będzie gwiazdą ligi.

64. Rikson napisał(a):

A ja wam powiem, że może dobrze że Lech stracił tego gola, bo jakby tak cały czas było na 0 z tyłu, to mogli by się poczuć za pewnie, a tak to wiedzą, że muszą nadal bardzo uważać.

65. pyra fan kks z breslau napisał(a):

podroz do gwiazd

66. woo napisał(a):

Smuda i autobus?
    To jak ogień i woda.

67. polo napisał(a):

cieszy mnie że straciliśmy bramę ,bo za chwile zaczęło by się liczenie ile to minut ile meczy gramy bez straconego gola i robienie nie potrzebnej presji

68. piotr06 napisał(a):

Cóż za piękny początek weekendu! Chwilo trwaj…

69. Pobiel napisał(a):

obawiałem się tego meczu,z Arką zawsze słabo nam szło a tu pełna kontrola nad meczem,wynik super,czepianie Wilusza jest słabe,bramka Darko stadiony świata

70. Mary napisał(a):

O co w tym wszystkim chodzi? Wypada dwóch obrońców i co? I nic – wychodzi gówniarz (za przeproszeniem) z pechowcem… i nie widać różnicy (przeca bramkę w końcu kiedyś musieliśmy stracić, może lepiej że właśnie teraz?). Młody nie pęka, Wilusz zalicza asystę. Robak z Kownasiem ścigają się kto lepszy i wszyscy cieszą się z ich goli. Jevtic czaruje, Gajos haruje… A Trałka trzecią młodość przeżywa :) To się po prostu w pale nie mieści. Panie Trenerze nie budź nas Pan z tego snu, chcemy śnić do końca sezonu i jeszcze dłużej :)