Tylko trzech podstawowych piłkarzy jedzie na kadrę

Po jutrzejszym meczu Lecha Poznań z Górnikiem Łęczna dla Kolejorza rozpocznie się niespełna dwutygodniowa, marcowa przerwa na spotkania reprezentacji narodowych. Będzie to jedyna przerwa na kadrę tej wiosny na którą klub odda bardzo mało zawodników. Najmniej od wielu, wielu lat co jest zupełną nowością.


Od dobrych paru lat co przerwę na kadrę Lech Poznań oddawał największą liczbę piłkarzy spośród wszystkich polskich klubów. Z Kolejorza na obozy reprezentacji wyjeżdżało nawet więcej niż 10 zawodników przez co trenerzy mieli problem z prowadzeniem normalnych zajęć. Na treningach zjawiało się tylko kilku piłkarzy, którzy mogli pracować co najwyżej indywidualnie. Za to Kolejorz dopiero we wrześniu wygrał pierwszy ligowy mecz po kadrze od prawie 3 lat.

Podczas marcowej przerwy na mecze reprezentacji narodowych Nenad Bjelica będzie miał wielki komfort pracy. Na kadrę z podstawowych graczy jutro wyjadą tylko Jan Bednarek, Tomasz Kędziora i Dawid Kownacki. Trójka lechitów przygotowująca się do czerwcowych młodzieżowych Mistrzostw Europy w Polsce 23 marca i 27 marca będzie miała okazję zagrać w kontrolnych spotkaniach z Włochami oraz z Czechami.

Nominację na towarzyski dwumecz z Węgrami U-18 w dniach 25-27 marca otrzymał jeszcze Miłosz Mleczko, aczkolwiek ten bramkarz i tak nie ma szans na grę w pierwszym zespole Kolejorza podobnie jak obrońca Tymoteusz Puchacz. Wstępnie sztab szkoleniowy na przyszłą sobotę zaplanował sparing. Lech Poznań do ligowych zmagań wróci w piątek, 31 marca, gdy o godzinie 20:30 zagra w Krakowie z tamtejszą Wisłą.


Kadrowicze Lecha Poznań z pierwszej drużyny – marzec 2017:

Miłosz Mleczko i Tymoteusz Puchacz
Tow, Węgry U-18 – Polska U-18 (sobota, 25 marca, godz. 14:00)
Tow, Węgry U-18 – Polska U-18 (poniedziałek, 27 marca, godz. 11:00)

Jan Bednarek, Tomasz Kędziora i Dawid Kownacki
Tow, Polska U-23 – Włochy U-23 (czwartek, 23 marca, godz. 20:45
Tow, Polska U-23 – Czechy U-23 (poniedziałek, 27 marca, godz. 17:00)

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 12

 1. J5 napisał(a):

  Bardzo dobrze. Kadra zawsze Lecha rozwalała. Kontuzje często przewlekłe ( Bandrowski) , zmęczenie, drużyna bez treningów w komplecie i związane z tym porażki

 2. Pawelinho napisał(a):

  W sumie pozytyw jest taki, że Bjelica ma więcej piłkarzy przez ten okres w klubie niż w rozjazdach na zgrupowaniach wszelakich reprezentacji.

 3. Merc napisał(a):

  Czekamy na głosy, że Nawałka jest prolegijny i antylechowy.

  • stowoda napisał(a):

   No sobie facet poczekasz.

  • ArekCesar napisał(a):

   A kogo obchodzi 7egł@.

  • pete34 napisał(a):

   tak, Nawałka-pełnokrwisty wiślak jest z pewnością prolegijny i antylechowy. A ty masz rozdwojenie jaźni po piszesz o sobie w liczbie mnogiej. jak dla mnie niech nikogo z Lecha nie powołuje i będzie, a w zasadzie to jest, święty spokój.

 4. ScoobyCMG napisał(a):

  To jest portal o Kolejorzu i dla kiboli Kolejorza. Idź brzydko pachnieć gdzieś indziej.

 5. Marian napisał(a):

  Obiektywnie to na ppewno sa w lechu lepsi od sadloka,górskiego czy maczynskiego ale dobrze że zostaja nasi w klubie

 6. kibic napisał(a):

  do redakcji puchacz tez nie jest podstawowym zawodnikiem ale na kadre jedzie tez jest czlonkiem pierwszego zespolu

 7. 07 napisał(a):

  Z jednaj strony to przykre, że nikt nie został powołany, a z drugiej strony Bielica będzie mógł dać nieco wolnego i popracować jeszcze solidniej nad elementami które można jeszcze dopracować – stałe fragmenty.

 8. jerry napisał(a):

  I bardzo dobrze, szkoda,że aż 3! Dzięki temu będą mieć czas i na krotki odpoczynek i na trochę spokojnych treningów.

 9. rubik napisał(a):

  Z kim ten sparing w sobote? I gdzie?