Tak samo

EkstraklasaZa nami już 26. kolejka piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017. Z minionej serii spotkań kibice Kolejorza po raz pierwszy od ponad miesiąca nie mogą być zadowoleni. Kolejorz przerwał dobrą passę marnując szansę na objęcie prowadzenia w lidze. Na szczęście strata do lidera pozostała taka sama co jest dobrą wiadomością po minionym weekendzie.

Wciąż tylko 1 punkt straty do Jagiellonii to szczęście w nieszczęściu. Co prawda Lech po 26. kolejce spadł z 2 na 3. miejsce przegrywając gorszym bilansem bramkowym, lecz najbardziej istotna przed podziałem jest właśnie strata do prowadzącego klubu, którą nadal można szybko odrobić. Cały czas możliwy jest oczywiście powrót Kolejorza na 2. pozycję przed 30. kolejką, która pozwoliłaby lechitom kończyć sezon 2016/2017 w Poznaniu.

Piast Gliwice – Arka Gdynia x (nietrafiony)
Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów 1 (nietrafiony)
Termalica Nieciecza – Śląsk Wrocław 1 (nietrafiony)
Wisła Kraków – Wisła Płock 1 (trafiony)
Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok x (trafiony)
Korona Kielce – Cracovia Kraków 1 (trafiony)
Lech Poznań – Górnik Łęczna 1 (nietrafiony)
Lechia Gdańsk – Legia Warszawa 1 (nietrafiony)

O meczu z Łęczną zostało napisane już wystarczająco wiele. Poszczególni zawodnicy z ofensywy nie mieli swojego dnia, jednak tak bywa. Szkoda, ale walczymy dalej w kolejnych meczach. Gra w niedzielę nie była jakaś bardzo zła tylko na wygraną po prostu nie wystarczyła. Szkoda, że Legia znów miała farta. Po słabych zawodach szczęśliwie pokonała Lechię, która pretensje może mieć tylko do siebie. Jak nie wykorzystuje się takich okazji, jak w drugiej połowie to za karę schodzi się z boiska nawet bez punktu. Lechia mimo 3 porażek z rzędu oczywiście cały czas jest w grze o mistrza i należy traktować ten zespół jak najbardziej serio. Za to suma szczęścia zawsze wychodzi na zero, dlatego kwestią czasu jest kiedy fart Legii przy takiej defensywie w końcu się skończy. Niewygodny terminarz w końcówce ma również Jagiellonia, dlatego kolejna strata białostoczan także jest jak najbardziej możliwa.

Coraz ciekawiej wygląda natomiast sytuacja na dole. Do strefy spadkowej zleciała Cracovia na którą nikt nie będzie czekał. Wygrał Piast, Śląsk i Ruch, zatem cała trójka pozostała nawet w grze o górną ósemkę. Tradycyjnie dobrze u siebie zaprezentowała się Korona, która jest coraz bliżej celu. Nadal zawodzi Termalika, jednak jakieś przypadkowe zwycięstwo może sprawić, że drużyna z Niecieczy będzie niemal pewna gry w górnej ósemce. O wielkim pechu może mówić za to Wisła Płock, która jeszcze kilka minut przed końcem prowadziła na trudnym w Krakowie 2:1, a mimo to, przegrała na boisku swojej imienniczki, Wisły 2:3. W typowanie 27. kolejki przed przerwą na kadrę nie bawimy się, gdyż w niektórych klubach może dojść do jakiś zmian. Lepiej poczekać jeszcze z tydzień.