Sonda: Co jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem Lecha Poznań?

Wykorzystując ostatnią w tym sezonie i jedyną tej wiosny marcową przerwę na mecze reprezentacji narodowych ruszamy na KKSLECH.com z kolejną okazjonalną sondą. Tym razem nie dotyczy ona czysto spraw sportowych tylko naszego klubu, który ma już 95 lat, a za sobą piękną historię rywalizacji zarówno w Polsce jak i w Europie.


Jest wiele rzeczy kojarzących się z Lechem Poznań, które są symbolami rozpoznawczymi naszego klubu. Wielu ludzi czy kibiców innych polskich drużyn kojarzy Lecha nie tyle co przez pryzmat trenerów czy jakiś piłkarzy tylko poszczególnych rzeczy. Teraz w nowej sondzie przede wszystkim kibiców Kolejorza w tym internautów KKSLECH.com pytamy co jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem Lecha Poznań?

Symbol 95-lecia Kolejorza można wybierać przez tydzień. Ankieta znajduje się poniżej i będzie dostępna także w „Śmietniku Kibica”. Wyniki sondy w której jest 10 podstawowych możliwości odpowiedzi przedstawimy w osobnym newsie w przyszły czwartek, 30 marca dzień przed meczem z Wisłą Kraków. Wszystkich internautów zachęcamy do wzięcia udziału w nowej ankiecie.


  Dieses Feld muss ausgefüllt werden.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 38

 1. Buras napisał(a):

  …I jeden kolejowy herb… Jak dla mnie to to jeden z rozpoznawalnych symboli z którymi kojarzy się Lech.

 2. bezjimienny napisał(a):

  Od biedy zaznaczyłem „Kocioł na starym obiekcie”, ale brakuje odpowiedzi „kibole”, niezależnie od tego czy w starym czy w nowym Kotle, czy na wyjazdach.

 3. Nico ponad prawem napisał(a):

  Kibice!!!
  Miłość oddanie i fanatyzm całej Wielkopolski do klubu.
  Mówisz Lech ,wielu ludzi mówi kibice przykład dzisiejszy 3h i komplet.

 4. slavus napisał(a):

  zdecydowanie herb i „Kolejorz”. Barwy niebiesko-białe (biało-niebieskie) ma wiele klubów; lokomotywa to zupełnie nowość; stare jupitery, stary kocioł, stadion dębiecki znają starsi kibice, ale np. dla mojego 9-letniego syna są taką samą historią, jak II wojna światowa. Kibole jako tacy na pewno są symbolem bardzo rozpoznawalnym, ale tylko dla tych, którzy na stadion chodzą. Koziołki są fajne, ale stanowią symbol dla kibiców u-10. Dlatego herb i przydomek, to są prawdziwe symbole rozpoznawalne dla młodych i starych, kibiców stadionowych i kanapowych, mieszkających w Poznaniu, Wielkopolsce ale i w innych zakątkach kraju

 5. Wezuwio_fon napisał(a):

  Stary piękny stadion z jupiterami i Kotłem na łuku!
  Jeśli tylko jedna opcja do wyboru w głosowaniu to : ” … Gdzie kiedyś jupitery stykały się z niebem, hej Kolejorz wskazywały drogę do Ciebie”
  Tym bardziej żal ze zbudowali nam to coś na euro

 6. aliz napisał(a):

  Herb i jupitery

 7. arek z Debca napisał(a):

  W Polsce to tylko „Kolejorz”., a w Poznaniu i Wielkopolsce to wszystko z tej listy szczegolnie dla starszych kibicow bo dla mlodszych np debiecki stadion to juz niewiele mowi.

 8. babol napisał(a):

  Ciężko cokolwiek zaznaczyć, ale gdybym miał to z pewnością byłby to przydomek Kolejorz. Myślisz Lech, mówisz Kolejorz.

 9. leftt napisał(a):

  Oczywiście Kolejorz. Lokomotywa jest zbyt krótko, na stadionie dębieckim byłem niedawno i żal patrzeć, jupiterów już nie ma, koziołki są symbolami całego Poznania (chyba, że chodzi o Gzuba i Ejbra, ale to taki mniejszy symbol).

 10. milekamps napisał(a):

  Wiadomo że Kolejorz i herb

 11. Paweł68 napisał(a):

  Kolejorz!

 12. endrjiu napisał(a):

  Kolejorz i herb oczywiscie :)

 13. kocianJanTratatam napisał(a):

  Zaznaczyłbym stary stadion, ale nowe pokolenie bardziej kojarzyć będzie herb Lecha.
  Wielce ubolewam nad tym, że zmieniono projekt jak i pojemność stadionu ze względu na tą farsę, jaką było euro2012… w początkowych założeniach jupitery były wkomponowane w niżej osadzony dach a i pojemność obiektu korzystniejsza. I doping by się lepiej niósł i nie byłoby corocznych spędów na Legię, tylko w miarę stały ‚elektorat’ na danym sektorze.

 14. torreador napisał(a):

  Najbardziej rozpoznawalni są: KIBOLE!!! Tak zawsze było i będzie. Niestety tego brakuje w sondzie

 15. Pawelinho napisał(a):

  Trudny wybór, ale zdecydowanie przydomek, który jest znakiem rozpoznawczym Kolejorza.

 16. dyzio napisał(a):

  tak naprawę jedna odpowiedż to za mało.

 17. torreador napisał(a):

  Z tego co daliście do wyboru to Kolejorz. Choć tak naprawdę najbardziej rozpoznawalni są KIBOLE!!! Tak było, jest i będzie.

 18. jero12 napisał(a):

  Kolejorz i herb oczywiście !!!!!!

 19. Bart napisał(a):

  Uuuuu trudne pytanie. Po dłuższym wahaniu między przydomkiem „Kolejorz” a starymi jupiterami, wybrałem to pierwsze.

 20. melon1922 napisał(a):

  Lokomotywa a dla mnie osobiscie stare jupitery i podkowa bo tam sie wszystko zaczeło.

 21. mól napisał(a):

  Nazwa K O L E J O R Z i najlepsi kibole na świecie!

 22. pyra fan kks z breslau napisał(a):

  KOLEJORZ I HERB

 23. Michu73 napisał(a):

  Mając do wyboru tylko jedną odpowiedź, oczywiście KOLEJORZ!:)

 24. kibol z IV napisał(a):

  Mówisz KOLEJORZ :)….mówisz Poznań , Wielkopolska . W tym jednym słowie zawarte jest wszystko. Nie musisz mówić nic więcej by zdefiniować swoją tożsamość.

 25. mól napisał(a):

  Idą na Lecha, a krzyczą KOLEJORZ…!:-)

 26. Michał Kalisz napisał(a):

  Kolejorz!
  Później jupitery i herb.
  Tylko Lech!

 27. Mpz napisał(a):

  Kolejorz i herb w tej kolejności

 28. tylko tyle napisał(a):

  Tylko Kolejorz !

 29. 07 napisał(a):

  Kolejorz zdecydowanie – mieszkam w Uk i jak tylko spotkam innego ”polańskiego” i mówię, skąd pochodzę to od razu mówią do mnie – Pyra, a jak mówie, że chodzę na Lecha to od razu Kolejorz.

 30. ja napisał(a):

  prezydent miasta

 31. Mary napisał(a):

  KOLEJORZ. Bez żadnych wątpliwości. My znamy wszystko z tej listy. Ale inni? Gdziekolwiek nie pojedziesz, powiesz Kolejorz i nic więcej dodawać nie musisz. Wszyscy wiedzą skąd jesteś i komu kibicujesz.

  • kocianJanTratatam napisał(a):

   A to akurat piękna rzecz. Ludzi mogą dzielić kilometry, po części bariera językowa, ale na hasło Poznań, często jedynym co kojarzą jest ‚Kolejorz – Lech supporters’. To jeden z plusów tej całej globalnej wioski i portali do których jakoś nie potrafię się przyzwyczaić. I sięga to dalej niż granice kraju.

 32. tomasz1973 napisał(a):

  W całym kraju zdecydowanie KOLEJORZ
  w Wielkopolsce KOLEJORZ, Herb, jupitery

 33. KKs7 napisał(a):

  wszystko po trochu, ale KOLEJORZ chyba wygrywa

 34. Ratajanin napisał(a):

  jupitery

 35. B_c00L napisał(a):

  Dla mnie to, ze nie wkurviam sie tylko co piaty sezon ;) taki zarcik