Robaczywe Święta

W meczu 29. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Wisłą Płock 3:0 (2:0) wracając tym samym na właściwy tor. Pierwsze w historii ligowe zwycięstwo nad Wisłą w Płocku zapewnił Kolejorzowi przede wszystkim zdobywca dwóch goli, Marcin Robak, który przy okazji został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

1 min. – Pierwsze dwie akcje Wisły i pierwsze wrzutki. Wybijają lechici.
5 min. – Przycisnął Lech. Zablokowane uderzenie Trałki z daleka.
9 min. – Niezła akcja Lecha dopóki Kownacki nie podał za mocno do Kostevycha.
13 min. – Trudne warunki do gry. Od początku mocno leje.
13 min. – Kiełpin uprzedził Robaka przed oddaniem strzału. Było blisko.

17 min. – Fatalny strzał Majewskiego z daleka. Po co w ogóle uderzał?!
20 min. – Niewiele wynika z przewagi Lecha.
25 min. – GOOOOL!!! Majewski wrzucił z rożnego, piłkę przedłużył Bednarek, a nogę w polu karnym dołożył Robak. 1:0!
29 min. – Teraz zrobi się ciekawy mecz, ponieważ Wisła zechce jeszcze mocniej zaatakować.

31 min. – AJJJJJ!!! Najpierw Kiełpin broni uderzenie Majewskiego z bliska, a po chwili Robak z 10 metrów posłał piłkę tuż obok słupka!
32 min. – Putnocky sparował strzał Merebashviliego.
35 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! 2:0!!! Piękna wrzutka Kownackiego prosto na głowę Robaka! BRAWO!
38 min. – Ufff. Było groźnie po wrzutce Furmana z wolnego.
42 min. – Niecelne uderzenie Merebashviliego. Właściwie tylko on coś gra w Wiśle.
45 min. – Kapitalna akcja Robaka z Kownackim. Ten ostatni wykłada Kędziorze i… lepiej to przemilczeć.
45 min. – Do przerwy 2:0. Wielka szkoda tej akcji przed chwilą. Byłoby już pozamiatane.

46 min. – Już atakuje Lech. Zablokowana bomba Gajosa z daleka.
50 min. – Wisła Płock rzuciła się. Lech będzie mógł ją skontrować.
52 min. – GOOOOOOOL!!! Kapitalna bramka Majewskiego z daleka. Bramkarz bez szans! 3:0!
55 min. – Złe uderzenie lechitów. Wisła chyba siadła.
58 min. – Kolejna szybka akcja Lecha. Niestety Gajos nie dał rady dostawić nogi do pustej bramki.

64 min. – W grze Lecha widać spokój i pewność siebie. Wisła Płock nie ma nic do powiedzenia.
66 min. – Teraz było groźnie. Uratował nas Wilusz.
69 min. – Znowu było niebezpiecznie. Byrtek faulował Trałkę czego sędzia nie widział. Po chwili nie trafił Iliev.
74 min. – Znów Wisła przygasła, natomiast Lech ze spokojem prowadzi swoje akcje.

78 min. – Celny, choć za słaby strzał Jevticia.
84 min. – Majewski do Kędziory, który oczywiście wszystko psuje. Już nie po raz pierwszy dzisiaj.
85 min. – Jevtić powstrzymany w polu karnym. Za dużo dryblował.
89 min. – Zaraz koniec.
90+3 min. – Koniec. Wesołych Świąt 🙂 dla Wisły będą one bardzo Robaczywe.

Wisła Płock – KKS Lech Poznań 0:3 (0:2)

Bramki: 25 i 35.Robak 52.Majewski

Asysty: 1:0 – Bednarek, 2:0 – Kownacki, 3:0 – bez asysty

Żółte kartki: Furman

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 9750

Wisła: Kiełpin – Stefańczyk, Szymiński, Byrtek, Stępiński – Furman, Wlazło – Merebashvili, Krivets (37.Iliev), Kun (55.Reca) – Piątkowski (61.Kante).

Rezerwowi: Kryczka, Sielewski, Sylwestrzak, Rogalski, Iliev, Reca, Kante.

KKS Lech: Putnocky – Kędziora, Bednarek (46.L.Nielsen), Wilusz, Kostevych – Trałka, Gajos – Makuszewski, Majewski (84.Radut), Kownacki (71.Jevtić) – Robak.

Rezerwowi: Burić, L.Nielsen, Wasielewski, Radut, Tetteh, Jevtić, Nielsen.