Wielka szansa przed Jasminem Buriciem

Jutro o godzinie 18:00 obecni piłkarze będą mogli zapisać się w ponad 95-letniej historii Lecha Poznań. Wystarczy zdobyć 6 dla klubu Puchar Polski, by sami zawodnicy napisali historię dla siebie, która zostanie z nimi na zawsze. Jeden z graczy Kolejorza ma jednak szansę zrobić coś bardzo wielkiego.

Jasmin Burić grający w Lechu Poznań od wiosny 2009 roku i mający już polski paszport jest najbardziej utytułowanym golkiperem w historii Kolejorza. Do dziś Bośniak zdobył z naszym klubem dwa Mistrzostwa Polski, dwa wicemistrzostwa, brązowy medal za 3. miejsce, cztery razy doszedł z Kolejorzem do finału Pucharu Polski, wywalczył trzy Superpuchary Polski, grał z Lechem Poznań w 1/16 finału Ligi Europy i raz w fazie grupowej Ligi Europy. Kolekcja jego osiągnięć w Polsce jest bardzo duża, a przecież to jeszcze nie koniec. Jeszcze w tym sezonie „Jasiu” może wywalczyć nawet dublet.

We wtorek 30-letni zawodnik może zdobyć trofeum, którego nie ma jeszcze w swojej kolekcji. To Puchar Polski na który czekamy już 8 lat. Jasmin Burić wiosną 2009 roku, kiedy Kolejorz wywalczył ostatni Puchar w swojej historii był w kadrze pierwszego zespołu, ale nie zagrał wówczas w żadnym spotkaniu, dlatego można pokusić się o stwierdzenie, że Bośniak krajowego pucharu jeszcze nie zdobył. W tym sezonie jest etatowym golkiperem w rozgrywkach Pucharu Polski. Trener Nenad Bjelica już wcześniej zapowiedział, że „Jasiu” zagra we wszystkich pucharowych meczach aż do finału, więc jutro około godziny 18:00 będzie mógł świętować wywalczenie Pucharu Polski jeśli sam zatrzyma Arkę Gdynia.

2 maja wielu piłkarzy Lecha Poznań będzie miało okazję wywalczyć pierwszy Puchar w swojej seniorskiej karierze. Właściwie większość zawodników Kolejorza jeszcze nigdy nie sięgnęła po to trofeum. Niektórzy z obecnych lechitów dotychczas zdobyli co jedynie Superpuchar Polski, a w tym gronie jest m.in. Lasse Nielsen, Maciej Makuszewski, Maciej Wilusz, Maciej Gajos czy Marcin Robak oraz Abdul Aziz Tetteh, którzy grając w poznańskim Lechu zdobyli już dwa Superpuchary Polski. W ciekawej sytuacji jest na pewno Volodymyr Kostevych, który dotąd nic nie osiągnął, ale jutro może to się zmienić i oby tak się stało.

W Lechu Poznań najbardziej utytułowanym piłkarzem jest Matus Putnocky. Słowak w swoim kraju grając w Koszycach i Slovanie Bratysława sięgnął po trzy mistrzowskie tytuły i aż cztery krajowe puchary. Pucharowe sukcesy w Rumunii oraz Danii święcili także Mihai Radut (ze Steauą Bukareszt) oraz Nicki Bille Nielsen, który z FC Nordsjælland świętował nawet dwa Puchary Danii. Przed laty z Pucharu Polski w barwach Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski cieszył się także Radosław Majewski.

Kadra Lecha Poznań i największe dotychczasowe sukcesy zawodników osiągnięcie także w poprzednich klubach: