Jak wy dokonaliście tego wstydu?!

W finałowym meczu o piłkarski Puchar Polski sezonu 2016/2017, Lech Poznań przyniósł swoim kibicom wielki wstyd przegrywając z Arką Gdynia po dogrywce 1:2. Skuteczność Kolejorza stała na fatalnym wręcz poziomie co w połączeniu z błędami w drugiej części dogrywki skończyło się kompromitującą porażką w bardzo ważnym spotkaniu.

14:15 – Witamy z Warszawy! Witamy na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! tym razem prosto ze stadionu Narodowego. KOLEJORZ CHCEMY PUCHARU!

14:18 – Arka dojechała właśnie na stadion.

14:28 – Zawodnicy Lecha również już są.

14:36 – Poniżej skład Arki. Dwóch najgroźniejszych w ofensywie zawodników zacznie na ławce. Za to Da Silva ozdrowiał nagle.

14:41 – Murawa jest jeszcze koszona. Wygląda bardzo dobrze.

14:48 – Poniżej skład Lecha. W porównaniu z przewidywanym jedna zmiana. Nielsen za Wilusza.

14:52 – Ciekawe studio na telebimach. W dwóch poprzednich latach tego nie było.

14:55 – „Puuuuchar jest nasz!” – z Kotła. Oby tak o 18:00 🙂

14:55 – W swoim 10 finale PP poznański Lech walczy dziś o 6 trofeum, które moze, a właściwie to musi odzyskać po 8 latach przerwy! Trzeba godnie uczcić 95-lecie klubu!

15:00 – Godzina do finału. Na stadionie już po kilkanaście tysięcy kibiców obu drużyn. Na neutralnych wielu ludzi w barwach.

15:01 – Nad stadionem bezchmurne niebo i piękne słońce. Szkoda tylko, że wieje zimny wiatr, choć dla obu drużyn warunki do gry są idealne.

15:02 – Dla Arki, która po drodze do finału nie wyeliminowała nikogo z Ekstraklasy (sic!) to drugi finał w historii. Obecnie rywala trenuje Leszek Ojrzyński, który nigdy dotąd nie pokonał Lecha i oby tak zostało.

15:10 – Czekamy na rozgrzewkę obu ekip.

15:10 – Lech w tym sezonie miał najtrudniejszą drogę do finału w swojej historii. Nie ulega wątpliwości, że po dwóch ostatnich pechowo przegranych finałach na Narodowym zasługuje na ten Puchar jak nikt w Polsce. Musi to jeszcze tylko udowodnić już po raz ostatni.

15:15 – Bramkarze Arki i sędziowie są już na rozgrzewce.

15:18 – Lechici także i to w komplecie.

15:23 – Oprócz spikera PZPN są też spikerzy obu klubów. Świetna, zgodowa atmosfera na trybunach.

15:29 – Spiker Lecha czyta już skład. Przed chwilą na telebimach pokazano także drogę Kolejorza do wielkiego finału.

15:30 – Odśpiewano także hymny obu klubów.

15:37 – Jeszcze 23 minuty. Czujecie emocje? Na pewno. To jest finał!

15:44 – Sektory Arki słabo wypełnione. Dół prawie pusty.

15:45 – W Kotle duży trans – „Do trzech razy sztuka”.

15:50 – Zostało 10 minut. Kibice cały czas wchodzą na stadion.

15:57 – Obie drużyny na murawie. Zaczynamy grę o PUCHAR!

2 min. – Początek meczu dla Lecha. Poznaniacy chcą szybko strzelić gola.
6 min. – Mecz się wyrównał.
7 min. – Zepsuty korner przez Lecha.
9 min. – Niecelny strzał jednego z piłkarzy Arki. Było niebezpiecznie.
11 min. – Niecelne uderzenie Kosti z daleka.
14 min. – Główka Bednarka trafia w poprzeczkę!

17 min. – Arka na razie nieźle się ustawia w tyłach.
20 min. – Zakotłowało się pod bramką Arki. Strzał Majewskiego został zablokowany w ostatniej chwili!
23 min. – SETKA zepsuta przez Lecha! Kapitalnie broni Steinbors!
23 min. – I znów Steinbors po rożnym!
27 min. – Istna dominacja Lecha od paru minut. Arkowców już 3 razy uratował bramkarz!

33 min. – Od 10 minut gra tylko Lech. Arka nie może wyjść z połowy.
33 min. – Kontra Lecha i… Robak z ostrego kąta w trybuny.
37 min. – Znowu Steinbors. Co on dziś wyczynia?!
40 min. – Burić wyłapuje główkę Trytko.
45 min. – Do przerwy: Lech – Steinbors 0:0. Już dawno powinno być pozamiatane.

53 min. – CO TO JEST?! Słupek ratuje Arkę po główce Robaka
53 min. – Lech nie gra źle tylko jest baaardzo nieskuteczny.
56 min. – Steinbors znowu górą po strzale Robaka z daleka.
60 min. – Obraz gry bez zmian.

65 min. – Czas ucieka, a gola nie ma. Skuteczność Lecha w tym Robaka jest fatalna.
68 min. – Fatalny błąd Nielsena przy wyprowadzeniu piłki. Na końcu musiał interweniować Burić.
70 min. – Robak wrzuca na nogę Kownackiego, który minimalnie chybił.
75 min. – Kwadrans do końca.

77 min. – Kolejne irytujące już podanie Majewskiego.
80 min. – Steinbors wyłapał kolejną główkę po rożnym.
82 min. – Arka tylko się broni, Lech bije głową w mur.
89 min. – Już 89 minuta…
90 min. – TO SIE NIE DZIEJE! Świetna kontra Makuszewskiego po której nikt nie trafił…
90+3 min. – Katastrofalne zagranie Pawłowskiego. Dogrywka.

91 – 105 minuta

96 min. – Trwa dogrywka w której nie widać żadnych zmian. Lech bije głową w mur.
100 min. – Gajos dwa razy prosto w mur.
101 min. – Niecelna główka Nielsena po wrzutce Majewskiego z wolnego.
105 min. – Nadal 0:0.

106 – 120 minuta

106 min. – Gol dla Arki. Wrzutkę z lewej strony głową zamknął Siemaszko.
112 min. – Jest właściwie po meczu. Zarandia skontrował Lecha i zdobył gola na 2:0.
115 min. – Szok…
118 min. – Trałka zdobyła gola na 1:2 po rożnym.
120 min. – Aj Robak. Jeszcze 3 minuty.
120 min. – To byłoby na tyle. Wstyd.

FINAŁ PP: KKS Lech Poznań – MZKS Arka Gdynia d. 1:2 (0:0)

Bramki: 118.Trałka – 107.Siemaszko 111.Zarandia

Żółte kartki: Robak – Szwoch, Da Silva, Łukasiewicz

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 43760

KKS Lech: Burić – Kędziora, Bednarek, L.Nielsen (108.Radut), Kostevych – Trałka, Majewski, Gajos – Jevtić (84.Pawłowski), Robak, Kownacki (72.Makuszewski).

Rezerwowi: Putnocky, Wasielewski, Wilusz, Radut, Tetteh, Pawłowski, Makuszewski.

MZKS Arka: Steinbors – Socha, Sobieraj, Marcjanik, Warcholak – Łukasiewicz, Marciniak – Da Silva (54.Siemaszko), Szwoch, Bożok (82.Hofbauer) – Trytko (70.Zarandia)).

Rezerwowi: Moczadło, Stolc, Zbozień, Zarandia, Hofbauer, Nalepa, Siemaszko.