3:0 to wciąż mało, by wielką plamę zamazało

W meczu 32. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Termaliką Nieciecza 3:0 (1:0). Kolejorz grą nie zachwycił, jednak ostatecznie wypunktował rywala pozostając w realnej grze o tytuł Mistrza Polski. Dzięki temu zwycięstwu „niebiesko-biali” złapali oddech po kompromitacji w finale Pucharu Polski.

1 min. – Początek dla Lecha. Dwa zablokowane uderzenia odpowiednio Gajosa i Pawłowskiego.
6 min. – Atak pozycyjny Lecha na razie bez powodzenia.
12 min. – Katastrofalna wrzutka Jovanovicia. Na razie mało się dzieje.

15 min. – GOOOOL! Radut przejął piłkę, wymanewrował obrońców po czym płaskim strzałem z daleka zdobył gola.
19 min. – Termalica zaatakowała dopiero teraz.
21 min. – Niewiele brakowało, by Wilusz strzelił głową po rożnym. Zabrakło niewiele.
22 min. – Pawłowski biegł sam na sam, jednak źle przyjął piłkę.
29 min. – Bardzo groźne są dziś dośrodkowania lechitów z rzutów rożnych. Termalika ma spore problemy.

34 min. – Obie drużyny grają spokojnie i nie forsują tempa. Mecz trochę na chodzonego.
39 min. – Fatalne uderzenie Misaka z 25 metrów.
43 min. – Od kilkunastu minut Lech nic nie gra. W dodatku prawa strona właściwie nie istnieje.
45 min. – Do przerwy 1:0. Gra musi być zdecydowanie lepsza jeśli chcemy to wygrać.

46 min. – Niezły strzał Gajosa z woleja nogami obronił Trela.
50 min. – Było groźnie po uderzeniu z dystansu Stefanika.
56 min. – Dobry strzał Kostevycha nad murem z wolnego wybronił Trela.
57 min. – Zła główka Robaka po wrzutce Raduta z rzutu wolnego.

64 min. – Niewiele się dzieje. Dobrze, że chociaż Termalika nie stwarza żadnych sytuacji.
67 min. – Wilusz ponownie nie trafił po rożnym.
70 min. – Już 2:0. Po wrzutce Raduta z rożnego niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował Gutkovskis.
73 min. – Mocny strzał Tomczyka wybronił Trela, ale wobec dobitki Majewskiego był bezradny. 3:0.
75 min. – Kostevych złym strzałem zepsuł Kostevych.

83 min. – Nie brakuje okazji do kolejnych okazji. Być może to nie koniec strzelania.
84 min. – Tym razem Termalika, choć niecelnie.
87 min. – Akcja Majewski, Puchacz, Tomczyk nie zakończyła się golem. Wzorowa kontra i fatalne wykończenie.
88 min. – Trela w ostatniej chwili zatrzymał Puchacza.
90+3 min. – Koniec. Pewne 3:0.

Bruk-Bet Termalica – KKS Lech Poznań 0:3 (0:1)

Bramki: 15.Radut 70.Gutkovskis – sam. 73.Majewski

Asysty: 1:0 – bez asysty, 2:0 – bez asysty, 3:0 – bez asysty

Żółte kartki: Gutkovskis

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: 4595

Termalica: Trela – Fryc, Osyra, Putivtsev, Ziajka – Pleva (27.Misak), Jovanović – Miković (67.Guba), Babiarz (75.Peda), Stefanik – Gutkovskis.

Rezerwowi: Pilarz, Peda, Guba, Misak, Kupczak, Nowak, W.Kędziora.

KKS Lech: Putnocky – Kędziora, Bednarek, Wilusz, Kostevych – Trałka, Gajos – Makuszewski, Radut (80.Puchacz), Pawłowski (59.Majewski) – Robak (70.Tomczyk).

Rezerwowi: Burić, Dudka, L.Nielsen, Wasielewski, Puchacz, Majewski, Tomczyk.

Kapitanowie: Babiarz – Trałka

Trenerzy: Węglewski – Bjelica

Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)

Pogoda: +15°C, pochmurno

174 komentarze

1. wagon pisze:

liczę na Raduta w pierwszej 11, Tomczyk wejdzie na ostanie 20 minut, Puchacz lub Wasielewski na ostatnie 5 minut,

2. deel pisze:

Niecierpliwie czekam na ten „mecz prawdy”. Tylko pewne i wysokie zwycięstwo będzie oznaczało, że jeszcze jest na coś w tym sezonie szansa.

3. mario pisze:

Radut musi dostać w końcu prawdziwą szansę, a nie 20 minut. Wydaje mi się, że jeśli ją dostanie, to ze składu już nie wyleci.

• arek z Debca pisze:

Pewnie nie jest to takie proste. Jesli ktos z polskiego ukladu wyleci to mamy bunt i po trenerze.

• Judi pisze:

Nie wyjdzie, Pawłowski musi grać, taka decyzja rady drużyny w która wchodzą Tralka, Dudka, Kędziora, Pawłowski.

• mario pisze:

jednak jest! To dobrze. Liczę na niego, niech tylko tego nie spieprzy!

4. Rafal82 pisze:

Ten mecz pokaże o co jeszcze w tym sezonie gramy …nie chce tylko po meczu słyszeć ze byli przemęczemi i innych tego typu głupot

• Byly pisze:

„przemęczeni” – skądże… – odbyli jednostkę treningową, zjedli obiad w klubie, a na wycieczkę wyruszyli samolotem, przed godz. 14:00. Po drodze (Warszawa) „zabrali fanów. W stolicy Małopolski o 19:00 +- godzina opóźnienia – załóżmy 20:00. Nie mam bladego pojęcia, ile godzin pojadą autokarem do Niecieczy… .
      Ciężkie jest życie piłkarza

5. wagon pisze:

liczę jeszcze na Wilusza, człowiek który w Lechu przeszedł jako piłkarz czyściec może teraz być tym który podniesie zespół, ten kto zaznał upokorzeń, szyderstw, walki o swoją karierę i godność może okazać się wybawieniem,

• Soku pisze:

Szczerze, to jeśli miałby unieść się honorem, to… już Maćka powinno w Lechu nie być.
      Obrywało mu się za cudze błędy, z jednej strony już zimą bardzo chciałem, aby został, ale z drugiej strony… życzyłem mu transferu. Bo go po prostu polubiłem i było mi wstyd, kiedy był zaszczuty przez kibiców własnego klubu, mimo że paru innych zasłużyło sobie na znacznie większą falę szyderstw.

Jestem zaskoczony, że te ordalia przeszedł. I tym bardziej dziwię się Chorwatowi, który zamiast Wilusza w formie woli aktualnie Nielsena w półformie czy wręcz Bednarka w antyformie.

• Pszczółka pisze:

@Soku ta szydera z Wilusza była na internetowych stronach i po części wcale mnie nie dziwi.W tamtym okresie Kolejorz grał beznadziejnie a do tego w składzie z Maćkiem przegrywał wszystko jak leci (nie wspominając o jego babolach) Dlatego nie dziw się że wszyscy byli zagotowani w tamtym okresie.Natomiast nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek dostał pociski z kotła.Nigdy nie byłem świadkiem takiej sytuacji żeby kocioł zwyzywał Wilusza więc z tym szczuciem nie przesadzaj bo doskonale wiesz że internetowe napinki trzeba czytać „na chłodno” i „z przymrużeniem oka”

6. Piasek pisze:

Wielu marudzi i narzeka po Pucharze przewidując kolejną wtopę, a ja sądzę, że wygramy pewnie. Stawiam 2:0 dla Lecha.

„My wierzymy…” Do boju Kolejorz!

7. Bezel pisze:

Po paru dniach od finału nie mogę dalej uwierzyć że przegraliśmy ten mecz, ale taki jest sport . Dzisiaj nie ma żadnych wytlumaczen że zmęczenie, że kontuzje. Chce widzieć dominacje na boisku od początku do końca meczu. Tylko zwycięstwo ? 3:0 Robak, Majewski i Gajos
    Od miasta do miasta …?

8. Edziu pisze:

W górę serca ! Niech zwycięża Lech ! Nie gaście ducha !

9. Judi pisze:

Boli to że jest Pawłowski, ale jest Radut, Mihai do boju, Lech do boju!

10. kilo82 pisze:

No proszę, Majewski na ławie, Radut od początku. Po cichu liczyłem, taki układ w drugiej linii, ale mimo wszystko nie spodziewałem się, że Bjelica zdecyduje się posadzić Majewskiego. Zobaczymy jak to będzie wyglądało.

11. robson pisze:

Fajnie że Radut od początku, ale z Pawłowskim w składzie pewnie znowu zaczniemy w dziesiątkę…

Już dał swój „popis”! Tradycyjnie zamiast podać zakiwał się sam ze sobą.

12. Pszczółka pisze:

mecz obejrzę na spokojnie i już nie są mnie w stanie wkurwić.Zrobili to kilka dni temu tak skutecznie że wszystko mi zobojętniało.Przed finałem PP pisałem że jak nie teraz i z Arką to kiedy? Dziś już wiem że oni są w stanie odjebać wszystko i zastanawiam się jakie kompromitacje mnie jeszcze spotkają z tymi kopaczami i z tym zarządem.

13. milekamps pisze:

Fajnie że jest Radut od początku ale co tam robi ten jeździec bez głowy to nie wiem.chyba wszyscy wiedzą o kim mowa

14. Pszczółka pisze:

widzę że Pawłowski tak się wykazał w finale PP że w nagrodę gra w pierwszym składzie.Kur…. nie wierzę!!

15. Pawelinho pisze:

Obowiązkowe trzy punkty dla Kolejorza. Dobrze, że do bramki wraca będący w świetnej formie Matus Putnocky zamiast Buricia, który jest totalnie nieograny z resztą zespołu. Cieszy również fakt iż nie w składzie tej pokraki Majewskiego, a zamiast niego od pierwszej minuty gra Radut.

16. robson pisze:

Fajnie by było gdyby Puchacz wszedł w drugiej połowie za Pawłowskiego, ale czy Bjelicy starczy odwagi?

17. arek z Debca pisze:

Dobre zmiany, ale nadal w pierwszym skladzie Maki, Szymek i Bednarek, dlatego o wynik nie jestem spokojny.

• Kris 85 pisze:

A kogo miał wstawić jeśli z ofensywnych zostali tylko Maki i Pawka ?

18. Didavi pisze:

Radut, chłopie! Zagraj tak, żeby Majewski więcej w podstawie nie wyszedł. Typuje 0-2 (Robak, Pawłowski – na przekór).

19. John pisze:

Tomczyk mógł za Pawłowskiego zagrać,Kownacki mógł grać na skrzydle to Tomczyk też dałbym radę,jest mega szybki a i bramki strzelać potrafi.Trochę szkoda.Pawłowski z Makuszewskim bez formy.

20. Marian pisze:

Pawlowski powinien byc na lawie a za niego radut na skrzydle a w środku maja

Dryblera na skrzydło?

• Czlo pisze:

Radut przez sporą część kariery grał na skrzydle. Fakt, że drybling predestynuje go do grania na śpo, ale chyba nie zapomniał jak się gra na skrzydle. Tym bardziej przy braku większej ilości opcji jak dzisiaj.

21. Seba pisze:

Radut na 10 grubo 🙂

22. Kibic pisze:

Dlaczego na stadionie w Żabnie? Stadion jest w Niecieczy. Wszędzie macie błąd

23. Czlo pisze:

Tak w sumie to cały czas nie rozumiem dlaczego Radut nie gra u nas na lewym skrzydle, jak to jego główna pozycja. Chyba wolałbym Radut-Majewski-Makuszewski dziś, ale oby Pawłowski na przekór wszystkiemu się dziś odrodził.

24. mól pisze:

Do boju K O L E J O R Z!

25. Pawelinho pisze:

Brawo Radut! Pięknie to zrobił 0:1 dla Lecha.

26. jero12 pisze:

Goooool 1

27. tomasz1973 pisze:

I proszę bardzo, kibole chcieli tego od początku!!! RADUT i wszytko jasne!!!

34. robson pisze:

I znowu akcję bramkową zainicjował Putnocky. Taki bramkarz to skarb.

35. FanLecha pisze:

Gdyby Legia dzieki temu ze Arka wygrala PP nie weszla do Europy… Moglibysmy wybaczyc naszym ta kompromitacje

• MłodyKibic pisze:

I kto by Ci wtedy zbierał punkty do współczynnika ligowego UEFA??
      Jagiellonia, Lechia i Arka?

• robson pisze:

Gdyby Legia nie weszła do pucharów, to znacząco zwiększałoby to ich szanse na tytuł w kolejnym sezonie. Dlatego wolę by zajęli 2. lub 3. miejsce.

• alf pisze:

@Młody kibic nie gadaj głupot. Każdy klub pracuje na siebie.

@alf
      I tu się mylisz. W sezonie pucharowym każdy klub swoimi wynikami pracuje na miejsce w rankingu swojej ligi. Gdybyśmy na przykład, hipotetycznie, dzięki dobrym wynikom Legii, jako Ekstraklasa awansowali na 15 miejsce, gwarantujące 2 drużyny w kwalifikacjach LM i 3 w LE, to nie chciałbyś żeby Lech jako mistrz/wicemistrz miał nieco łatwiejszą drogę do LM niż obecnie?? No bo przecież „każdy klub pracuje na siebie”. Dodam tylko że im wyższy współczynnik ligowy, tym nieco wyższy klubowy, więc Twoją teorię można wsadzić między bajki.

36. pawelc83 pisze:

Linetty z bramką w meczu z Lazio. Choć nie dużo im ona daje ?

37. muras pisze:

Pawłowski już zaczyna mnie wk…..

• MaPa pisze:

Zaczynał irytować pół roku temu. Teraz to na gościa sie już patrzeć nie da. Jak najszybciej kolegę należy pożegnać.

38. artegor pisze:

Radut, pierwszy mecz w podstawowej 11 i pokazuje że jego największą zaletą jest technika. Bardzo dobre dośrodkowania i widać że chce brać ciężar gry na siebie.

39. woo pisze:

Gra żenująca.

40. Byly pisze:

Prosimy się o kłopoty.

41. tomasz1973 pisze:

Na razie chęci i dynamiki starczyło na 15 min, od momentu strzelonej bramki gramy chodzonego na utrzymanie wyniku, żadnego przemyślanego rozegrania, laga na Robaka i czekanie na zasadzie ” są słabi, sami sobie strzela”…skąd to znamy?
    Pawłowski 12 zawodnikiem Termaliki!

42. Seba pisze:

Pawłowski to jest jednak paralityk, to co się z tym chłopem stało to jakaś masakra.

• Olos77 pisze:

Ale on zawsze taki był. Teraz już wszyscy wiedzą że zawsze będzie schodził do środka bo lewa noga tylko do wsiadania do tramwaju

43. sas pisze:

I znowu padaka. Nie umieją wymienić dwóch, trzech podań między sobą.

44. robson pisze:

Dobrze, że już przerwa, bo za bardzo zaczęli nas spychać w nasze pole karne. Za dużo minimalizmu po tej bramce. Trzeba strzelić kolejną i zamknąć mecz.

45. Kkslech pisze:

Mierny mecz, zenujaca gra z piłką, brak wychodzenia na pozycję, rozegranie jak w 3 lidze

46. Dzik notecki pisze:

Żenada. Laga do przodu i tyle. Gamonie nie potrafią wymienić szybko kilka podań. Termalica mega słaba a my niewiele lepsi.

47. Edziu pisze:

Widać dlaczego Pawłowski grzeje ławę na wiosnę. Dawać Puchacza ! Lech po golu czeka na gonga. Padaka.

48. robson pisze:

Najbardziej mnie rozbawiło, gdy Robak dostał piłę na sam na sam i przewrócił się od uderzenia lecącej piłki. 🙂

49. Judi pisze:

Kiedy ten Bjelica zauważy, że Pawłowski jest bez formy????!!!!

50. deel pisze:

Na razie to grają jakby chcieli „zwolnić” trenera… Tylko obcokrajowcy coś grają. Może dlatego, że nie rozumieją po polsku?

51. didi pisze:

Pawłowski tragedia,Makuszewski tragedia,to jest jakaś masakra co oni wprawiają obydwoje do zmiany na już.

52. Bart pisze:

I po raz kolejny aż chce się spytać: dlaczego Radut grał tak mało?

53. Pawelinho pisze:

Przydałby się Jóźwiak za Pawłowskiego, który żenująco w tym meczu.

54. robson pisze:

Jeśli stracimy punkty z tak chujowo grającą Termaliką, to będzie to chyba jeszcze większa kompromitacja niż ta we wtorek.

55. Kkslech pisze:

Jak z Arką nie można było powiedzieć że grają na pół gwizdka, tak teraz ewidentnie sobie truchtaja piłkarzyki

56. kksjanek pisze:

Jedyny plus na tą chwilę to to, że prowadzimy. Gra bardzo słaba!

57. Robciu pisze:

Minimalisci pierdoleni z tą grą to do grupy spadkowej

58. Kkslech pisze:

Tralka jest do wypierdo… z jego zaangażowaniem w obronie

59. Dzik notecki pisze:

Pawłowski co dotknie futbolówkę to strata. Jak taki facet moze jeszcze byc na boisku ?

60. Marecki60 pisze:

Jak tak będziemy grac jak do tej pory to na pewno źle to się skończy.

61. fox pisze:

Radut na skrzydło za Pawłowskiego a Maja na środek bo wygląda to strasznie.

62. robson pisze:

Co za chujnia, Dawać Tomczyka na boisko, on przynajmniej będzie się starał.

63. Dubliner pisze:

Żal patrzeć na ta padake. Jak wygrają to się zdziwię szczerze

64. Krzys pisze:

Co się dzieje z tą drużyną ? Ręce opadają. Nawet jak się uda to z tą jakością gry nie ma szans na podium

65. Pawelinho pisze:

O matko Majewski…ma wejść

• Pawelinho pisze:

ps

Zamiast Majewskiego powinien wejść Puchacz, który wzniósłby coś lepszego niż wspomniany Majewski.

• piotr06 pisze:

Wybór między dżumą i cholerą…

66. robson pisze:

Hurra, gramy w jedenastu!

67. Czlo pisze:

Będzie Radut-Majewski-Makuszewski. Zobaczymy.

68. fox pisze:

Wyprosiłem.

69. tomasz1973 tel. pisze:

Jeden hamulcowy zszedł, teraz czas na Makuszewskiego.
    Robak też zachowuje się jakby był pijany.

70. Kuba pisze:

Nawet jeśli szczęśliwie dzisiaj wygramy to o kolejne mecze już należy się zacząć modlić.

71. arturo pisze:

Przed tym meczem bylem pewien, że porazka w finale PP to wypadek przy pracy, że rozgrywając 10 meczy z Arką kolejnych 9 byśmy wygrali. Dziś jednak oglądając mecz stwierdzam że to nie był przypadek. A przed nami decydujące mecze. Fuck!

72. sławek pisze:

Przeprosić się ze Skorżą , wywalić połowę grajków i dać Maciejowi budować nowego Lecha !

73. tomasz1973 tel. pisze:

Trenerze zlituj się pan i zrób zmiany!
    Makuszewski….
    Robak….
    Kedziora….
    Nawet sie o nich nie chce pisać.
    Tomczyk za Robaka, Puchacz za Makuszewskiego gorzej nie będzie.