Wiosna pod znakiem częstych rywalizacji

Trwająca runda wiosenna sezonu 2016/2017 obfituje w wiele ciekawych meczów Lecha Poznań na najwyższym froncie w naszym kraju. Klubem z którym w tym roku Kolejorz rywalizuje najczęściej jest Pogoń Szczecin. „Portowcy” posiadają dobrą jak na polskie warunki akademię, dlatego z zespołami tego klubu tej wiosny regularnie rywalizowały i będą jeszcze rywalizować juniorzy.


Wiosną pierwszy zespół Lecha Poznań spotkał się z Pogonią Szczecin już 3 razy. Wygrał w lidze na wyjeździe 3:0 oraz w Pucharze Polski 3:0 u siebie i 1:0 w rewanżu w Szczecinie. Już w najbliższy weekend Kolejorz zagra z Pogonią po raz 5 w tym sezonie i 4 wiosną. Jeśli chce pozostać w realnej walce o tytuł Mistrza Polski musi ograć „Portowców” 5 raz w sezonie 2016/2017.

Poza pierwszą drużyną w III-lidze, w Centralnej Lidze Juniorów Starszych oraz Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych z Pogonią Szczecin mierzyły się też juniorskie zespoły Lecha Poznań. Do teraz od początku wiosny Kolejorz wygrał z „Portowcami” 6 meczów na 7 rozegranych. W 5 spotkaniach nie stracił żadnej bramki. Dopiero w ostatni weekend Pogoń Szczecin umiała urwać punkty Lechowi Poznań remisując z juniorami młodszymi 1:1. Poza niedzielnym bojem na Bułgarskiej z „Portowcami” tej wiosny zagrają jeszcze juniorzy młodsi oraz starsi w ostatniej kolejce grupy zachodniej CLJS.

Częste wygrane nad Pogonią Szczecin sprawiają, że we wszystkich ligach Lech Poznań jest wyżej od „Portowców”. Kolejorz wyeliminował ich z Pucharu Polski, w Ekstraklasie ma 13 oczek więcej nawet mimo podziału punktów, a w III-lidze jest drugi mając tyle samo punktów co lider podczas gdy Pogoń II Szczecin zajmuje dopiero 10. miejsce. „Portowcy” najmocniej napierają na Kolejorza w CLJS. W grupie zachodniej Lech Poznań plasuje się na 1. pozycji, ale ma tylko oczko przewagi nad drugą Pogonią Szczecin.

Z kolei juniorzy młodsi walczący w tym sezonie o 4 tytuł Mistrza Polski z rzędu w grupie B MLJM zostawili w tyle dwie drużyny Pogoni Szczecin. Liderujący Lech Poznań wyprzedza trzecią AP Pogoni Szczecin o 8 punktów, natomiast czwartą Pogoń Szczecin o 9 oczek. Już w najbliższą niedzielę, 14 maja, o godzinie 15:30 na Bułgarskiej kolejny odcinek wiosennej rywalizacji Kolejorza z „Portowcami”.


Wiosenne mecze Lecha Poznań z Pogonią Szczecin na najwyższych frontach:

24.02, Pogoń Szczecin – Lech Poznań 0:3
01.03, Lech Poznań – Pogoń Szczecin 3:0 (PP)
11.03, Lech II Poznań – Pogoń II Szczecin 1:0
19.03, Pogoń Szczecin jm – Lech Poznań jm 1:4
05.04, Pogoń Szczecin – Lech Poznań 0:1 (PP)
10.04, AP Pogoń Szczecin jm – Lech Poznań jm 0:3
07.05, Lech Poznań jm – AP Pogoń Szczecin jm 1:1
14.05, Lech Poznań – Pogoń Szczecin godz. 15:30
31.05, Lech Poznań jm – Pogoń Szczecin jm godz. 18:00
03.06, Lech Poznań js – Pogoń Szczecin js godz. 12:00

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <