Ładny Lech

W meczu 33. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań bez problemów pokonał u siebie Pogoń Szczecin 2:0 (1:0) zachowując realne szanse na zdobycie tytułu Mistrza Polski. Kolejorz zagrał dziś bardzo ładnie dla oka, choć znów trochę nieskutecznie.

13:55 – Witamy z Bułgarskiej! na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Chcąc walczyć o tytuł musimy dzisiaj wygrać.

13:56 – Pogoń dojechała właśnie na stadion. Na murawę wyszli wszyscy zawodnicy.

13:58 – Piękna i słoneczna pogoda dzisiaj w Poznaniu. Już dawno Lech nie grał w takich warunkach. 80% murawy jest w słońcu.

14:00 – Lechici również już są. Mihai Radut wyszedł jako pierwszy.

14:02 – W kadrze znów jest Tomczyk.

14:10 – Poniżej skład Lecha. W porównaniu z przewidywanym składem jedna zmiana – Robak za Kownackiego. Na ławce znów młodzież. Nie ma Nickiego Bille i Pawłowskiego.

14:12 – Otworzono bramy. Pierwsi kibice już na sektorach.

14:16 – Przypomnijmy, że Lech walczy dziś o 5 ligową wygraną z rzędu. Jeśli zwycięży na 4 mecze przed końcem będzie miał tyle samo punktów co lider.

14:19 – Czekamy na rozgrzewkę. Elementy potrzebne do jej odbycia są już rozłożone.

14:33 – Poniżej skład gości. Nie ma najlepszego strzelca Frączczaka oraz najlepszego asystenta Deleva.

14:38 – Kibiców powitał właśnie spiker. Na trybunach na razie piknik. Nie miał nawet kto podklaskać.

14:45 – Bramkarze są już na rozgrzewce.

14:50 – Lech powalczy dziś o 5 wygraną nad Pogonią w tym sezonie. Kiedyś już wygrał 5 spotkań w jednych rozgrywkach. Było to w sezonie 2006/2007.

14:52 – Oba zespoły w komplecie na rozgrzewce.

15:00 – 30 minut przed meczem na trybunach pustki.

15:03 – Tetteh wychodząc na spacer po murawie kulał. Aktualnie nie bierze udziału w rozgrzewce.

15:03 – Pierwsi kibice Pogoni dojechali na stadion.

15:07 – Coś się zachmurzyło… oby kibiców i piłkarzy nie złapała burza.

15:13 – Celność na rozgrzewce przyzwoita.

15:18 – Rozgrzewka zakończona. Murawa jest jeszcze zraszana.

15:20 – Spiker czyta składy.

15:21 – W Pogoni zmiana po rozgrzewce. Murawski za Drygasa w środku pola.

15:22 – Kocioł mniej więcej wypełniony w połowie. Skończyły się niskie temperatury, dlatego ba innych trybunach sporo ludzi w barwach.

15:23 – W sektorze Pogoni na ten moment w porywach ze 150 osób.

15:27 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Za chwilę zaczynamy!

15:29 – Obie drużyny w tradycyjnych strojach.

15:30 – „Co was tak mało” – pyta Kocioł kibiców Pogoni.

16:23 – Na stadionie, a konkretnie na murawie pojawił się bokser Krzysztof Włodarczyk, który jest pod wrażeniem dopingu kibiców Lecha. Zaprosił na swoją walkę do Areny 20 maja.

1 min. – Pierwsza akcja Lecha, jednak dośrodkowanie z lewej strony było złe.
2 min. – Robak trafia z piłki prosto w głowę Rapy. Rumun zdemolowany.
4 min. – Piłka po główce Trałki po rzucie rożnym trafia w poprzeczkę!
7 min. – Lech na początku meczu bardzo zdecydowanie atakuje piłkę.
12 min. – Minimalnie niecelny strzał Majewskiego z daleka.

17 min. – Dobre uderzenie Gyurcso broni Putnocky.
19 min. – Akcje Lecha są ciekawe tylko na razie brakuje strzałów.
21 min. – Dobra kontra Pogoni zatrzymana przez Bednarka.
26 min. – Mocny strzał Raduta po kontrze wyłapał Słowik.
27 min. – Zablokowane uderzenie Makuszewskiego w ostatniej chwili!
27 min. – Słowik zatrzymuje uderzenie Wilusza z woleja po rożnym! Coraz bliżej!
30 min. – Najpierw Majewski, po chwili Radut. Lech nie zwalnia tempa w atakach.

33 min. – Znowu Słowik zatrzymuje uderzenie Makuszewskiego z prawej strony boiska!
35 min. – W KOŃCCCCUUUUUUUUUUUUUUUU !!!!! GOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Robak płaskim strzałem wpakował piłkę do siatki po zamieszaniu w polu karnym! 1:0!
39 min. – Lech ma pełną kontrolę nad meczem.
40 min. – Najpierw kolejny strzał Makuszewskiego, który został z trudem obroniony, a po chwili niecelna bomba Trałki z powietrza. Dzieje się!
43 min. – Po kolejnym strzale Makuszewskiego bramkarza Pogoni aż wygięło. Uderzenia Makiego są bardzo, ale to bardzo groźne.
45 min. – Do przerwy 1:0. Naprawdę dobry mecz Lecha. Sporo akcji, strzałów. Brakuje tylko więcej goli.

48 min. – Na razie spokojny początek drugiej części.
51 min. – Mocny strzał Gajosa minął bramkę. Pomocnikowi podskoczyła piłka przed uderzeniem.
53 min. – Znów pech! Uderzenie Majewskiego z wolnego trafiło w słupek.
56 min. – W drugiej połowie Lech zbyt łatwo wpuszcza Pogoń w swoje pole karne.
60 min. – Ten kwadrans w wykonaniu Lecha był słaby. O niebo słabszy od trzech poprzednich.

61 min. – Putnocky broni uderzenie Gyurcso po szybkiej kontrze.
62 min. – Złe uderzenie Majewskiego z daleka. O jakiś metr za wysoko.
64 min. – GOOOOOL!!!!! Ależ akcja. Maki wypuścił Kędziorę, który podał w pole karne, a tam tylko nogę przyłożył Trałka! 2:0!
69 min. – Szybka kontra Makuszewskiego zepsuta złym podaniem.
75 min. – Pogoń odpuściła środek pola. Majewski ma tam sporo miejsca.

81 min. – Niecelna główka Trałki po wrzutce z wolnego.
83 min. – Machnął się Tetteh, ale strzał Kędziory był już celny.
90 min. – Za chwilę koniec.
90+3 min. – Koniec. Ładny mecz Lecha i ładne zwycięstwo. Brawo!

KKS Lech Poznań – MKS Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)

Bramki: 35.Robak 64.Trałka

Asysty: 1:0 – bez asysty, 2:0 – Kędziora

Żółte kartki: Kędziora – Nunes

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

Widzów: 15862

KKS Lech: Putnocky – Kędziora, Bednarek, Wilusz, Kostevych – Trałka, Gajos – Makuszewski (80.Tetteh), Majewski (86.Tomczyk), Radut – Robak (75.Kownacki).

Rezerwowi: Burić, L.Nielsen, Wasielewski, Puchacz, Tetteh, Kownacki, Tomczyk.

MKS Pogoń: Słowik – Niepsuj, Rapa, Rudol, Matynia (76.Kowalczyk) – Matras, Murawski (81.Tsintsadze) – Gyurcso, Kort, Nunes – Listkowski (64.Kitano).

Rezerwowi: Kudła, Obst, Kowalczyk, Tsintsadze, Drygas, Kitano.