1 celny strzał

W meczu 34. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Legią Warszawa 0:2 (0:1). Kolejorz rozegrał jedno ze słabszych spotkań w tych rozgrywkach, oddał tylko 1 celny strzał na bramkę rywala, spadł na 3. miejsce w tabeli i o Mistrzostwie Polski może sobie co jedynie pomarzyć.

1 min. – Gramy! Lider albo po mistrzostwie.
3 min. – Na razie sporo walki i niedokładności w środku pola.
7 min. – 1:0 dla Legii. Długa piłka do Ofoe i pomocnik Legii mocnym strzałem zdobył gola.
10 min. – Putnocky zatrzymał lekkie uderzenie Nagyego. Obrona Lecha znów była gdzieś indziej.
12 min. – Wilusz nie zatrzymał Guilherme. Pomocnik Legii trafił w boczną siatkę.
15 min. – Lech jeszcze nie wyszedł z szatni.

18 min. – W końcu jakaś akcja. Niestety zakończona złym strzałem Raduta.
23 min. – Mało się dzieje. Lech próbuje się obudzić, lecz na razie niewiele z tego wynika.
29 min. – Legii, która prowadzi nigdzie się nie śpieszy. Za to Lech nie umie nic ciekawego stworzyć.
29 min. – Kownacki domaga się karnego po faulu Dąbrowskiego. Idzie kontra Legii po której kartkę dostaje Trałka. Nie jest dobrze.

35 min. – Lech dopiero teraz opanowuje sytuacje. Tylko musi zaatakować, bo ten wynik jest najgorszy z możliwych.
40 min. – Od kilku minut przeważa Lech, jednak nie stwarza sytuacji.
41 min. – Za to Legia potrzebowała trzech podań, by coś stworzyć. Niecelny strzał Jodłowca.
45 min. – Do przerwy Lech przegrywa 0:1.

46 min. – Indywidualny rajd Makuszewskiego. Jego strzał trafił w boczną siatkę. Takich akcji oczekujemy.
51 min. – Obraz gry nie zmienia się. Legia kontroluje sobie mecz bez problemów.
53 min. – Dobra wrzutka Kędziory, ale Kownackiemu zabrakło centymetrów, by wykończyć sytuacje.
56 min. – Piłka po rzucie rożnym Legii przeszła przez całe pole karne. Jak tak można?!

62 min. – Znowu nudny mecz od paru minut.
64 min. – Dwie groźne akcje Legii. Na końcu piłka w rękach Putnockiego.
68 min. – W ten sposób Lech na pewno nie wyrówna. Zbyt mało akcji o strzałach nie wspominając.
71 min. – Zostało 20 minut. Trzeba zaatakować.

80 min. – Minuty mijają i nic się nie dzieje.
82 min. – Niecelne uderzenie Robaka z daleka. Przynajmniej jakiś strzał.
83 min. – Kolejna piłka za plecy i jest już po meczu. Kucharczyk trafia na 2:0.
86 min. – Celne uderzenie Makuszewskiego.
90 min. – Zaraz koniec.
90+3 min. – W końcu koniec.

Legia Warszawa – KKS Lech Poznań 2:0 (1:0)

Bramki: 7.Ofoe 83.Kucharczyk

Żółte kartki: Guilherme, Radović, Ofoe – Trałka, Tetteh

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 28820

Legia: Malarz – Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek – Jodłowiec, Moulin – Guilherme (74.Kucharczyk), Ofoe, Nagy (64.Hamalainen) – Radović (87.Kopczyński).

Rezerwowi: Cierzniak, Rzeźniczak, Broź, Kopczyński, Hamalainen, Kucharczyk, Necid.

KKS Lech: Putnocky – Kędziora, Bednarek, Wilusz, Kostevych – Trałka, Gajos (76.Tetteh) – Makuszewski, Majewski (60.Robak), Radut (86.Tomczyk) – Kownacki.

Rezerwowi: Burić, L.Nielsen, Wasielewski, Puchacz, Tetteh, Tomczyk, Robak.