Mizernie

W meczu 35. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań tylko zremisował na Bułgarskiej z Lechią Gdańsk 0:0. Kolejorz stworzył sobie dużo więcej okazji niż rywal, jednak kolejny raz tej wiosny był nieskuteczny przez co stracił 2 punkty. Mimo kolejnego potknięcia „niebiesko-biali” cały czas mają matematyczne szanse na wszystko.

13:52 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym i przedostatnim w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Jak nie mistrzostwo to chociaż puchary. Wygrajcie!

13:52 – Na stadionie na razie pustki, bo bramy są jeszcze zamknięte.

13:57 – Na sektorze są za to pierwsi kibice Lechii.

14:00 – Lechia dojechała właśnie na stadion. Mieli odprawę w Sheratonie.

14:00 – Pierwsi kibice Lecha już na stadionie.

14:02 – Lech również już jest.

14:12 – Poniżej składy. Bez większych niespodzianek.

14:15 – Warunki do gry dziś idealne. Nie jet za gorąco, świeci słońce tylko trochę wieje.

14:15 – Lechia dość sprawnie wchodzi na sektor.

14:16 – Elementy potrzebne do rozgrywki obu drużyn są już rozłożone. Czekamy.

14:31 – To już trzeci mecz bez Szymona Pawłowskiego w kadrze. Oby drużyna zaraz nie grała dla niego.

14:33 – 11 z 12 ostatnich meczów Lech – Lechia w Poznaniu kończyło się wygranymi poznaniaków. Liczymy na podtrzymanie serii.

14:34 – W razie dzisiejszej wygranej Lech do 20:00 będzie liderem. W przypadku 3 punktów po tej kolejce nie będzie niżej na 2. pozycji, czyli może awansować w tabeli 0 1. lokatę.

14:39 – Kibiców powitał właśnie spiker. Powiedział, że „w środę byliśmy świadkami arcyciekawego spotkania”. Ehh. Chyba nie. Zero walki i 1 celny strzał. Chyba oglądaliśmy inny mecz.

14:39 – Bramkarze Lechii są już na rozgrzewce.

14:50 – Kolejorz ostatni raz przegrał z Lechią siebie w 1966 roku (w Ekstraklasie w 1962 roku).

14:51 – Lech już w komplecie na rozgrzewce.

14:56 – W tej chwili na sektorze Lechii w porywach z 400 osób.

15:00 – 30 minut do meczu. Dobrze byłoby najpierw atakować na IV trybunę. Tamta bramka jest cała w słońcu.

15:12 – Jeśli Lech dziś nie zawiedzie i wygra wtedy zwycięstwo w kolejnym meczu z Wisłą da już mu matematycznie puchary.

15:16 – Obie drużyny już po rozgrzewce. Murawa jest jeszcze zraszana.

15:20 – Spiker czyta składy. Za 10 minut zaczynamy.

15:24 – Trybuny wciąż się zapełniają. Kocioł wygląda nieźle.

15:26 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Lech w tradycyjnych strojach, Lechia nietypowo – na czerwono.

15:28 – Niestety. Lechia najpierw będzie atakowała na bramkę Lecha, gdzie ostro świeci słońce.

3 min. – Od ataków zaczął Lech. Niecelna główka jednego z lechitów po rzucie wolnym.
4 min. – W odpowiedzi goście. Makuszewski blokuje podanie z lewej strony.
9 min. – Na razie otwarty, szybki i wyrównany mecz.
14 min. – Już trzecie złe dośrodkowanie Majewskiego z wolnego, które w dodatku zapoczątkowało kontrę, którą faulem na kartkę zatrzymał Kostevych. Po co to?!

17 min. – Kolejne fatalne zagranie lechity. Pierwsze gwizdy na trybunach.
23 min. – Jak fatalnie nie dośrodkował to fatalnie uderzył. Oczywiście Majewski.
24 min. – Zacznijcie w końcu celnie podawać!
24 min. – Wrzutka z lewej strony trafiła do Robaka, który źle złożył się do strzału.
29 min. – Akcje Lecha są za wolne. Lechia daje radę ustawić się na czas.

32 min. – Kuciak piąstkuje strzał Majewskiego w sam środek.
37 min. – Pierwsza akcja Lechii od kilkunastu minut i od razu było groźnie.
41 min. – Lechia ogranicza się dziś do pojedynczych kontr. Za to z optycznej przewagi Lecha nic nie wynika, ponieważ akcje są za wolne.
45 min. – Do przerwy 0:0.

50 min. – Nic się nie zmienia. Podania Lecha nadal są niedokładne.
54 min. – Ajjjj! Niewiele brakowało, aby Wilusz zamknął akcję po wrzutce z rzutu wolnego.
58 min. – Niepotrzebny strzał Raduta z daleka.
59 min. – Wolski minął aż czterech lechitów. Na szczęście nie trafił.
60 min. – Było groźnie pod bramką Lecha po rzucie rożnym.

65 min. – Czas ucieka a Lech bez sytuacji.
68 min. – Dośrodkowanie Makuszewskiego z prawej strony wyłapał Kuciak.
71 min. – Trybuny się niecierpliwią.
74 min. – Gajos do Majewskiego, który źle dziubnął piłkę.
75 min. – Lech nie trafił do pustej bramki…

80 min. – 10 minut.
84 min. – Kuciak z problemami broni uderzenie Darko.
88 min. – Niecelna główka Wilusza.
90+3 min. – Na boisku przepychanki.