W pełni udany weekend juniorów

W miniony weekend kolejne mecze w swoich ligach rozegrały najstarsze juniorskie drużyny Lecha Poznań. Młodzież Kolejorza zaprezentowała bardzo dobrą formę wygrywając wszystkie najważniejsze mecze. To dobry znak przed najważniejszymi spotkaniami w sezonie 2016/2017, które będą miały miejsce w tym miesiącu.


Mecz za tzw. 6 punktów wygrały w weekend rezerwy, które pokonały mający tyle samo oczek przed ostatnią kolejką Bałtyk Gdynia 3:1. Dwa gole we Wronkach zdobył Paweł Tomczyk, a jedną bramkę dołożył Niklas Zulciak. Po tym zwycięstwie na 3 kolejki przed końcem Lech II Poznań ma punkt więcej od Gwardii Koszalin. W najbliższy weekend podopiecznych Ivana Djurdjevicia czeka bardzo ważny wyjazdowy pojedynek z czołową ekipą III-ligi, Elaną Toruń. Jeśli Kolejorz wygra wtedy II-liga będzie już bardzo blisko.

W CLJ na dobry szlak wrócili juniorzy starsi. Już przed meczem z Pogonią Szczecin we Wronkach było wiadomo, że zajmą 2. miejsce w grupie zachodniej, aczkolwiek w 30. kolejce pokonali „Portowców” 2:0. 15 czerwca o godzinie 18:00 juniorzy starsi Lecha Poznań w pierwszym spotkaniu 1/2 CLJS zagrają u siebie z Legią. 3 dni później czeka Kolejorza rewanż w Warszawie.

Z kolei juniorzy młodsi, którzy już wcześniej zapewnili sobie awans do 1/2 MLJM pokonali w 12 i 13. kolejce grupy B odpowiednio AP Pogoni Szczecin 2:0 oraz Wartę Poznań 3:1. Liderujący Lech Poznań w półfinale 14 oraz 17 czerwca (rewanż) zmierzy się z Polonią Warszawa lub Legią Warszawa. Wszystko rozstrzygnie się w sobotę, 10 czerwca.

Dobry weekend za sobą mają również juniorzy starsi z ligi wojewódzkiej A1. Lech II Poznań ograł prowadzący Sokół Szamocin 3:0. Na kolejkę przed końcem drugi w tabeli Kolejorz traci do tej drużyny 3 punkty. Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.


Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: Lech II Poznań – Bałtyk Gdynia 3:1
CLJS: Lech Poznań – Pogoń Szczecin 2:0
MLJM: Lech Poznań – AP Pogoń Szczecin 2:0
MLJM: Lech Poznań – Warta Poznań 3:1
WLJS A1: Lech II Poznań – Sokół Szamocin 3:0

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Elana Toruń – Lech II Poznań 10.06, godz. 13:00
CLJS: Lech Poznań – Legia Warszawa 15.06, godz. 18:00
MLJM: Arka Gdynia – Lech Poznań 09.06, godz. 11:00
WLJS A1: Lech II Poznań – Przemysław Poznań 10.06, godz. 10:00

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 4

 1. JERICHO napisał(a):

  Juniorzy starsi zagrają przy Bułgarskiej czy znowu „u siebie” we Wronkach?

 2. Jack napisał(a):

  Niestety w tych młodszych kategoriach nie jest tak fajnie.W ten weekend obejrzałem dwa mecze Lecha z Wartą w Młodzikach i Orlikach.Dwie porażki w kiepskim stylu 3:6 i 0:4 .W obydwu przypadkach nasi trenerzy zachowywali się jakby prawie spali a kilkoro zawodników grało po znajomości.Myślę że w tym temacie jest także wiele do zrobienia.

 3. you napisał(a):

  Mocno trzymam kciuki za młodzież. Szczególnie awans do II ligi byłby dla nas nieoceniony.
  Powodzenia chłopaki!

 4. inowroclawianin napisał(a):

  Brawo mlodzi. Przydalby się zorganizowany wyjazd na mecz do Torunia :-)