Najkrótsze lato od lat

Piłkarze Lecha Poznań od poniedziałku, 5 czerwca przebywają na blisko dwutygodniowych urlopach, które zakończą się w niedzielę, 18 czerwca. Dzień później Kolejorz wróci do zajęć i rozpocznie przygotowania do nowego sezonu 2017/2018. Będą to najkrótsze przygotowania od wielu, wielu lat, bo tak naprawdę potrwają 1,5 tygodnia. Pierwszy letni trening a pierwsze spotkanie w nowych rozgrywkach dzieli tylko 10 dni różnicy.


Sztab szkoleniowy mógłby jeszcze bardziej skrócić urlopy, jednak ostatecznie dał zawodnikom maksymalny czas prawie 14 dni na regenerację. Tym samym Lech Poznań wróci do zajęć w dniu losowania I i II rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy, czyli w poniedziałek, 19 czerwca. Jeszcze tego samego dnia wsiądzie do autokaru i pojedzie do hotelu Remes w Opalenicy w którym przygotował się już latem 2013 oraz 2014 roku. Krótki obóz Lecha Poznań potrwa od 19 do 24 czerwca. W jego trakcie Kolejorz rozegra sparing z uczestnikiem 1/16 Ligi Europy oraz Mistrzem Izraela, Hapoelem Beer-Sheva.

Zgrupowanie poznaniaków w Opalenicy będzie obozem nie tyle co potrzebnym do treningów a do zgrania się zespołu. Cały czas nie wiadomo jak będzie wyglądała kadra Lecha za 1,5 tygodnia. Do tego czasu klub na pewno nie przeprowadzi wszystkich transferów jakie zamierza zrobić tego lata. Kolejorz ma problem, gdyż 19 czerwca musi zgłosić do UEFA kadrę na dwumecz I rundy eliminacyjnej Ligi Europy (29 czerwca i 6 lipca – rewanż).

Lech Poznań wysłał zapytanie do UEFA czy zawodnicy zakontraktowani formalnie od 1 lipca będą mogli zagrać w meczu 29 czerwca. UEFA wyraziła na to zgodę, ale by trener Nenad Bjelica mógł jeszcze w czerwcu wystawić do gry nowych zawodników klub musi pozyskać pisemne zgody ich poprzednich klubów. W I rundzie kwalifikacyjnej bez przeszkód będą mogli wystąpić piłkarze wracający na Bułgarską z wypożyczeń.

Zawodnicy Lecha Poznań po zakończeniu krótkiego zgrupowania w Opalenicy trwającego od 19 do 24 czerwca będą mieli wolną niedzielę. Później będą przygotowywali się już na swoich obiektach. I runda kwalifikacyjna Ligi Europy zostanie potraktowana jako forma sparingów. Dwie pierwsze fazy eliminacyjne mają posłużyć sztabowi szkoleniowemu jako pojedynki do zgrywania nowej drużyny. Kolejorz nowy sezon 2017/2018 w Ekstraklasie rozpocznie w niedzielę, 16 lipca.


Plan przygotowań Lecha Poznań do rundy jesiennej 2017/2018:

19.06 – Pierwszy trening przed sezonem 2017/2018
19-24.06 – Zgrupowanie w Opalenicy + sparing z Hapoelem Beer-Sheva
25.06 – Dzień wolny
29.06 – Pierwszy mecz I rundy eliminacyjnej Ligi Europy
06.07 – Rewanżowy mecz I rundy eliminacyjnej Ligi Europy
13.07 – Pierwszy mecz II rundy eliminacyjnej Ligi Europy
16.07 – Inauguracja Ekstraklasy 2017/2018
20.07 – Rewanżowy mecz II rundy eliminacyjnej Ligi Europy

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 14

 1. BRAGA napisał(a):

  Masakra:D

 2. jaskoff napisał(a):

  Tylko żeby to „zgrywanie drużyny” nie zakończyło się odpadnięciem…

  • BRAGA napisał(a):

   Czego Ty oczekujesz po tych pucharach? Już mówiłem, jak się uda dojebać do III rundy to będzie sukces w chuj. Nie ma składu do grania na dzisiaj, i tak pewnie będzie do III-IV rundy. Nawet jak spierdolą to, to tym razem nie będę mieć pretensji. Bjelica ma kurewski orzech do zgryzienia.

 3. jaskoff napisał(a):

  Sytuacja nie jest wesoła, bo pewnie nie byli przygotowani na odejście Wilusza, wydawało się, że przedłuży kontrakt. Do tego jeszcze akcje z Pawłowskim, Trałką i Robakiem. I nie wiadomo co z nimi. Z drugiej strony nie można wymagać, że do 1 lipca przeprowadzą 5,6 transferów. To po prostu niemożliwe. ALE!. Sami sobie panowie zgotowaliście ten los. Było wygrać puchar Polski….

  • Goluś napisał(a):

   Nie tylko to!
   Mogliśmy SPEKTAKULARNIE odebrać wydrukowanej Legii mistrzostwo, a w zamian będą „puchary”, które wykonczą tę kadrę, co nam Rutek i Klimczak „zgotują”…
   Serdecznie za nie dziękuję, ale sie nie pofatyguję.

 4. John napisał(a):

  Nie ma lipy te 2 pierwsze rundy Lech musi przejść choćby z Tomczykiem w ataku i Jóźwiakiem i Formella na skrzydłach.Dudką na ŚO.

 5. KKS napisał(a):

  Amatorka. Będzie szybki eurowpierdol, nawet do 3 rundy nie dojdziemy i możecie to sobie zapisać.

 6. Olo napisał(a):

  Czy tak wygląda profesjonalny klub? Trałka problemy nie od wczoraj brak transferow na odpowiednim poziomie ,liczenie ma cyd w 2020r to jest chore tak nie prowadzi sie klubu,męczą nas i chyba też siebie,mam dosyć.

 7. robso napisał(a):

  ”to ze odjechaliśmy jest oczywiste, pytanie na ile odjchaliśmy?”

 8. anonimus napisał(a):

  i znowu lamenty.. ludzie poczekamy zobaczymy.. jak nie przejdą ogryzków w eliminacjach to się będziemy martwić. na ten moment niech rozwiązą sytaucję z Robakiem i Trałką go to jest problem

  • Pan Pyra napisał(a):

   Tak masz racje, ale ani robakowi ani trałce nic nie zrobią , połowa zespołu odchodzi a tu trzeba grać puchary, tylko kim, chyba juniorami .

 9. LTSK napisał(a):

  Jaka praca taki urlop

 10. ja napisał(a):

  Jeszcze Kędziora, Bednarek i Kownacki

 11. KKS napisał(a):

  O której trening w Opalenicy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.