Jevtić asystował najczęściej

W sezonie 2016/2017 po łącznie 52 asystach Lech Poznań strzelił 82 gole na 3 różnych frontach. Przy bramkach zdobytych przez Kolejorza asystowało łącznie 15 różnych piłkarzy. 1 asystę w lidze zanotował nawet bramkarz Matus Putnocky (przy trafieniu Marcina Robaka w Szczecinie).


Różne strony różnie zliczają asysty piłkarzom. Niektóre portale za asystę uznają nawet faul na rzut karny. My tego typu „asysty” w minionym sezonie pomijaliśmy. Jeśli stosowalibyśmy ten sposób zliczania wówczas musielibyśmy dopisać asystę m.in. Marcinowi Robakowi po tym jak został on sfaulowany w Chorzowie, by później samemu wykorzystać rzut karny. Dziwnie wyglądałaby więc asysta Robaka przy golu Robaka. Nie zliczaliśmy też asyst, gdy piłka zmieniła kierunek na przykład poprzez trącenie jej przez gracza rywala. Tak było choćby w jednym jesiennym meczu w przypadku rzekomej asysty Darko Jevticia.

Mimo wszystko to Szwajcar spośród zawodników Lecha Poznań miał najwięcej asyst w sezonie 2016/2017. Zanotował ich 10 będąc najlepszym asystentem Kolejorza w lidze (7) oraz w Pucharze Polski (3). Na 3 frontach łącznie 9 asyst miał Radosław Majewski, a 8 asyst Maciej Makuszewski. Cała trójka ofensywnych piłkarzy w Ekstraklasie zaliczyła po 7 asyst. Długo w tej klasyfikacji prowadził „Maki”, jednak wiosną zanotował on tylko 1 asystę w ostatnim meczu w Białymstoku.

W minionym sezonie spośród napastników najwięcej asyst (5) miał Marcin Robak, a z grupy obrońców Tomasz Kędziora (również 5 asyst). W klasyfikacji kanadyjskiej 2016/2017 najlepszym piłkarzem Lecha Poznań był Marcin Robak (21 goli i 5 asyst). Za nim uplasowali się Darko Jevtić oraz Radosław Majewski. Poniżej pełne zestawienie asystentów Kolejorza w rozgrywkach 2016/2017.


Asysty w sezonie 2016/2017

Ekstraklasa

7 – Majewski, Makuszewski, Jevtić
4 – Kędziora
3 – Robak
2 – Pawłowski, Kostevych
1 – Gajos, Putnocky, Wilusz, Radut, Bednarek, Kownacki

Puchar Polski

3 – Jevtić
2 – Pawłowski
1 – Tetteh, Robak, Kędziora, Jóźwiak, Makuszewski, Majewski, Radut

Superpuchar Polski

1 – Robak, Majewski

Asysty ogółem

10 – Jevtić
9 – Majewski
8 – Makuszewski
5 – Robak, Kędziora
4 – Pawłowski
2 – Kostevych, Radut
1 – Tetteh, Gajos, Jóźwiak, Putnocky, Wilusz, Kownacki, Bednarek

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 8

 1. John napisał(a):

  Jevtić może grać jeszcze lepiej i mieć jeszcze lepsze liczby ,tylko musi mieć z kim grać.Chyba że dalej będzie rzucany po skrzydłach.

 2. oko napisał(a):

  I to jest wg mnie najcenniejsza klasyfikacja

 3. Tytan napisał(a):

  Byloby pewnie wiecej tych asyst gdyby nie nasi asy wykonczen. Z rzucaniem Darko na skrzydla mi NB podpadl. Rozumiem, „z braku laku” ale wolalbym gdyby ktos inny ta dziure latal. Oby Darko z nami zostal, w co watpie niestety.

 4. Byly napisał(a):

  Tam Jevtić, gdzie Bielica ( aktualnie).

 5. Grimmy napisał(a):

  Jevtic to jeden z nielicznych piłkarzy (którzy pojawili się na naszych boiskach), który ma magię w nogach. Rzeczy które potrafi zrobić podczas meczu trudno ogarnąć umysłem. Niestety brakuje mu dynamiki, szybkości, za bardzo lubi holować piłkę, ma braki w defensywie i, co najważniejsze, brak mu stabilizacji formy i powtarzalności. Gdyby to wszystko miał, to pewnie grałby teraz w silnej drużynie Bundesligi/Premier League/Primera Division.

 6. old ławica napisał(a):

  spokojnie, już o tym pisałem, piłkarz o olbrzymim talencie i fatalnej motoryce nigdzie nie odejdzie, chyba, że do zespołu pokroju Karpat Lwów, ale musi pamiętać, że tam nie poradziła sobie bardzo podobna nasza gwiazda, Semir

 7. F@n napisał(a):

  Gajos grając na „8” ledwie 1 asysta hmm