Wyniki sondy: Bardzo wysokie zaufanie do trenera

Chorwacki trener Nenad Bjelica ma za sobą pierwszy sezon pracy w Polsce. Choć nie przepracował całych rozgrywek 2016/2017 to jednak poprowadził Lecha Poznań w blisko 40 meczach doprowadzając go ostatecznie do finału Pucharu Polski oraz brązowego medalu Mistrzostw Polski. Oczekiwania były dużo większe, jednak nawet mimo braku trofeum szkoleniowiec Kolejorza cieszy się sporym zaufaniem kibiców.


Pokazują to wyniki ostatniej sondy z zapytaniem „Czy ufasz Nenadowi Bjelicy w tym co robi?”. Chorwat jest nie tylko trenerem Lecha Poznań, ale również prawdziwym przywódcą Kolejorza, który jeszcze w zeszłym sezonie wziął się za czyszczenie szatni. Od lat nikt nie potrafił jej ruszyć. Bjelica nie przestraszył się rady drużyny odstawiając Szymona Pawłowskiego czy zabierając kapitańską opaskę Łukaszowi Trałce. W sprawie z Marcinem Robakiem także nie odpuści biorąc się jednocześnie za budowę nowego zespołu według własnego uznania.

W trwającej przez 7 dni sondzie w jednym z newsów oraz w „Śmietniku Kibica” blisko 70% internautów KKSLECH.com przyznało, że ufa Nenadowi Bjelicy wierząc w porządki w szatni oraz sukcesy w przyszłym sezonie. Dla 18,4% osób Chorwat to jedyny człowiek w klubie, któremu ufają. Inne możliwości odpowiedzi nie przekroczyły progu 10% głosów. Wyniki ankiety w której przez tydzień udział wzięło 9980 osób pokazują, że niewiele jest ludzi, którzy nie ufają Bjelicy. Wszystkim kibicom Kolejorza dziękujemy za głosy i zapraszamy do udziału w kolejnych sondach.


Wyniki sondy: Czy ufasz Nenadowi Bjelicy w tym co robi?

68.1% – Tak. Ufam, że w końcu zrobi porządki w szatni i jeszcze poprowadzi Lecha do sukcesów
18.4% – Tak. W 100%. Jest to jedyny człowiek w klubie, któremu ufam
7.7% – Średnio. Choć nic konkretnego dotąd nie zrobił mimo wszystko po cichu wierzę w lepszy kolejny sezon
2.4% – Nie bardzo. Zobaczę co zmieni latem w szatni i co osiągnie w przyszłym sezonie
2.2% – Nie. Nikomu w tym klubie nie ufam
1.3% – Nie. Do tej pory nic wielkiego nie zrobił w szatni ani nie osiągnął

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 38

 1. Tytan napisał(a):

  Od nowego sezonu NB odpowiada juz za wszystkie wyniki i styl. Za ten poprzedni sezon dziekuje i chce wiecej. Ufam trenerowi ale rowniez mam na Niego oko.

  • Lolo napisał(a):

   Oczywiście zgodzę się z Tobą, Aczkolwiek wszystko zależy od transferów. jeżeli usłyszymy w lipcu że skład jest ok. Wtedy NB jest odpowiedzialny za wyniki. Jeżeli wspomni że ma za małą kadrę. To?

 2. Kri$$ napisał(a):

  bardzo byłbym zdziwiony, gdyby wyniki tej sondy były inne. Po tym co tutaj czytamy to nie mogło byc inaczej.
  Może dla porównania zrobimy ankiete o zaufaniu do innych nazwisk. Moga to byc piłkarze lub członkieiw zarządu?

 3. fgh napisał(a):

  Chłopaki, już dawno miałem to napisać. W waszych ankietach cały czas pojawiają się 2 z największych błędów, jakie można popełnić przy układaniu ankiet:

  1. Dwa pytania/odpowiedzi w jednym – gdzie możesz zgadzać się z jedną częścią, ale z drugą nie.
  2. Pytania/odpowiedzi ułożone w taki sposób, że wypełniają tylko drobną część możliwych odpowiedzi – np. jaki jest twój ulubiony kolor, a do wyboru różowy, fioletowy i pomarańczowy

  Tego typu ankieta powiedziałaby znacznie więcej gdyby były 2 pytania z odpowiedziami w skali 1-10 – określ swoje wsparcie dla trenera przy czyszczeniu szatni, jak mocno wierzysz że osiągnie coś w przyszłym sezonie.

  Ta ankieta jeszcze jako tako wygląda, ale czasem zwyczajnie żadnej odpowiedzi nie da się wybrać, zgadzając się z nią

  • leftt napisał(a):

   Tu się zgadzam. Dotyczy to zwłaszcza oceny meczów. Może jakaś zmiana od nowego sezonu?

  • kocianJanTratatam napisał(a):

   Prawda

  • kks777 napisał(a):

   Pełne poparcie

  • pewniak napisał(a):

   trafione w punkt.

  • Lechita62 napisał(a):

   Tu zgoda, oprócz tego przy ocenach wystawianych po meczu, najbardziej chodzi mi tu o ocenę sędziego, ocena najgorsza jest skomentowana, że sędzia sędziował pod rywala, a czasami chciałoby się sędziemu wystawić 1, bo sędziował ewidentnie pod nas.

  • torreador napisał(a):

   fgh
   Pełna zgoda. Poruszyłeś ważny temat, szczególnie istotny w ocenie kolejnych spotkań.

  • Zenek napisał(a):

   Popieram.

 4. Robert napisał(a):

  #NenadUfamTobie

 5. Pirka napisał(a):

  Wszytko fajnie, już jest 9 czerwca, #GdzieSaTransfery #NenadToKozak

 6. Sokol napisał(a):

  Warto mu ufać , odkąd przyszedł powtarzał „jeszcze nic nie wygraliśmy” i słowa dotrzymał :-)

 7. Byly napisał(a):

  Jestem fanem Franza (niebezkrytycznym), ale trzymam kciuki za Bielicę.
  Moje marzenie: najlepszych trenerów dla młodzieży Lecha.

  Podstarzałe, pretensjonalne gwiazdorki – wypierdalać.

  • kocianJanTratatam napisał(a):

   Dobrze, że za marzenia nie karają, bo już do śmierci na ławce byłby Franz, a w ataku, głosami kibiców Sadajew z całą rodziną :>

  • Byly napisał(a):

   @kocianJanTratatam, ludowy wymiarze sprawiedliwości, na drugie – Ziobro?

  • Siódmy majster napisał(a):

   @Byly-też jestem fanem Franza.Franza Maurera co to w „Psach” porządek robił.

 8. Judi napisał(a):

  Gdzie te transfery, RUtkowski gdzie te transfery?

 9. Malic_2006 napisał(a):

  „Chorwat jest nie tylko trenerem Lecha Poznań, ale również prawdziwym przywódcą Kolejorza, który jeszcze w zeszłym sezonie wziął się za czyszczenie szatni.”

  Jak przy tym brzmią niektóre narzekania, że Bjelica nie panuje nad szatnią i do niczego się nie nadaje i daje sobie ustalać skład ….

 10. kocianJanTratatam napisał(a):

  Zaufania do drużyn, jakie serwował nam Rutkowski Team, za szybko już nie będzie. Może być jedynie zaufanie do trenerów, że ogarną rozpieszczone towarzystwo, nawet wtedy, gdy znów nie doczekamy się wartościowych zastępców dla odchodzących graczy. W zarząd przecież też nie ma co wierzyć.

  Aż boję się pomyśleć, co mogłoby się stać, gdyby ten zespół dalej miał Urban, albo powrócił ‚walczący o spadek’ Smuda. U niego po zimie nie ma prawa być dobrze i nigdy u nas nie było. A Pan Janek? Pewnie gdzieś pomiędzy Piastem, Śląskiem i Płockiem.

  • Byly napisał(a):

   Ty to masz klasę: stawiasz Franza obok Urbana?

  • kocianJanTratatam napisał(a):

   Podobnie nędzny warsztat, z tym, że jeden wszystkich głaska, a drugi zatrzymał się w rozwoju w czasach PRLu. Przypomnij mi ile trofeów wygrał nam Smuda? Ile mistrzostw?

 11. Majkelos napisał(a):

  Cieszą wyniki sondy, bo sam głosowałem za 1 opcją z ankiety……..ale, uważam że przyszły sezon nie będzie obiektywny pod kątem oceny pracy trenera, z prostej przyczyny. Skopanej końcówki sezonu, a co za tym idzie brak normalnych przygotowań do nowego, ponieważ muszą w 3 tygodnie się przygotować do startów w LE.

 12. torreador napisał(a):

  Wyniki nie zaskakują. Bjelica zasłużył na szacunek i zaufanie.

 13. pulek napisał(a):

  Zarobilismy 13 milionow a gdzie transfery pewnie czekaja kogo sprzedadza

 14. J5 napisał(a):

  Zarząd powinien posłuchać głosów kiboli, skoro samemu zarządowi zabrakło zdrowego rozsądku i wyp….olić Urbana zaraz po spie…onym sezonie, zatrudnić Bjelicę z zadaniem oczyszczenia szatni z pasożytów i budowy nowej drużyny. Dzisiaj bylibyśmy w zupełnie innym miejscu…

 15. MARCINzKalisza napisał(a):

  Bjelica to jeden z najlepszych trenerów w naszej lidze, chociaż czasem mam wrażenie że swoimi decyzjami przy przeprowadzaniu zman w trakcie meczu czy ogólnie przy ustalaniu składu nie pomaga drużynie. Tak było chociażby w meczu z ległą przy Bułgarskiej gdy Kownacki grał od początku dokładnie to samo było Warszawie. Albo w ostatnim meczu z Jagą zdejmując Robaka który według mnie grał dobry mecz (wiem że miał dwie doskonałe sytuacje gdzie powinien strzelić bramkę) ale ogólnie grał dobrze, a wchodzący za Robaka Nielsen nic ciekawego nie pokazał. Mimo to uważam że Bjelica to bardzo dobry trener, a takiego dawno w Lechu nie było i w końcu wziął się za to całe towarzystwo.

  • Malic_2006 napisał(a):

   O ile po meczach z legią można mówić że Kownacki zamiast Robaka to błąd o tyle zmiana Robaka w 86 minucie meczu z Jaga była czysto taktyczna zmiana mająca wykraść czas i wpuścić świeżego zawodnika który trochę pobiega ostatnie minuty… Poza tym co miał Nielsen pokazać jak rozpaczliwie się już wtedy broniliśmy

  • MARCINzKalisza napisał(a):

   Malic_2006, częściowo się z Tobą zgodzę ale, nie do końca. Robak walczył o koronę króla strzelców i co powtarzam według mnie gral dobry mecz i moim zdaniem powinien dograć ten mecz do końca. A na zmianę taktyczną trener mógł wpuścić np. Lasse Nielsena a zdjąć np. Majewskiego, i grać wtedy pięcioma obrońcami bo i tak wtedy broniliśmy wyniku.

  • Malic_2006 napisał(a):

   Nie znam się ale raczej nie wpuszcza się trzeciego stopera w ustawioną od początku drużynę. Akurat Majewski jako jedyny próbował w końcówce przytrzymać piłkę na połowie rywala. Co do króla dla Robaka to nie sądzę aby dla Bjelicy indywidualne statystyki miały tu znaczenie, jak mówił wielokrotnie, ani trener ani zawodnik nie będą ważniejsi niż klub. Jasne można się z tym nie zgadzać ale w tym przypadku nie sądzę, żeby nazywać to błędem, że zdjął napastnika na świeższego na ostatnie minuty

  • KKS Krystian napisał(a):

   NBN wychodzlł sam na sam z bramkarzem i gdyby nie został wycięty to kto wie czy nie bylibyśmy vice mistrzem. Ale tego się nie dowiemy. Tak wogóle to należała się czerwona za to zagranie.

 16. Kibic Lecha napisał(a):

  Sam ufam Bielicy. ale jezeli chce sobie poradzić to też musi mieć rozwiązania . Ufam ze sobie poradzi.Czekamy na transfery do klubu dobrych piłkarzy

 17. 07 napisał(a):

  Bielica pracą zasłużył na zaufanie. Progres u kilku graczy jest widoczny. Jeśli w nowym sezonie dołoży dyscypline w zespole i będzie umiejętnie rotował to możemy osiąągnąć sukces wygrywając tą ligę… Jednego będę jednak wymagał – trzeba coś wygrać – czyli u mnie koniec okresu ochronnego.

 18. aliz tel napisał(a):

  przyszed grubo po początku sezonu, zastał to co zastał m.in. zespół rozkapryszony, okupujący doły tabeli – wyciągnął na podium i do Europy, więc jak mu nie zaufac?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.