71 kartek w 45 meczach

W sezonie 2016/2017 piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy zawodnicy Lecha Poznań bardzo rzadko faulowali swoich rywali. To przełożyło się także na ilość żółtych kartek pokazanych piłkarzom Kolejorza, który w tabeli kartek uplasował się na wysokiej pozycji. Tylko jeden gracz musiał pauzować dwa razy.


Jan Bednarek w ligowym sezonie 2016/2017 ujrzał w sumie 9 żółtych kartek co na tle LOTTO Ekstraklasy i tak nie było złym wynikiem. W całych zeszłych rozgrywkach tyle samo kartoników co „Bedi” zgromadził Łukasz Trałka. 8 żółtek na wszystkich 3 frontach zobaczył Tomasz Kędziora, a 7 Abdul Aziz Tetteh. W 45 meczach sędziowie ukarali żółtymi kartkami w sumie 20 różnych piłkarzy Lecha Poznań.

W Ekstraklasie lechici zobaczyli 59 żółtych kartek w 37. kolejkach, natomiast w całym sezonie 2016/2017 na wszystkich frontach 68 kartek. 3 piłkarzy wyleciało z boiska za czerwoną kartkę. Na początku rozgrywek w Kielcach z murawy został usunięty Abdul Aziz Tetteh. Także jesienią po wbiegnięciu na boisko w Warszawie czerwień ujrzał rezerwowy bramkarz Jasmin Burić. Z kolei Darko Jevtić wyleciał z murawy w 89. minucie ostatniego meczu z Jagiellonią. Szwajcar popełnił wówczas brutalny faul na rywalu.

W Białymstoku żółtko za opóźnianie gry zobaczył nawet bramkarz Matus Putnocky. Z piłkarzy z pola, którzy w sezonie 2016/2017 rozegrali co najmniej 10 meczów w Lechu Poznań ani razu przez arbitra nie zostali ukarani Kamil Jóźwiak, Mihai Radut oraz Dariusz Formella. W oficjalnej tabeli Fair Play za sezon 2016/2017 LOTTO Ekstraklasy w której prócz kartek było uwzględnione m.in. zachowanie trybun czy ławki rezerwowych nasz klub uplasował się na 7. miejscu. Zwyciężyła Termalika Nieciecza. Ostatnia pozycja przypadła Legii Warszawa.


Żółte kartki w sezonie 2016/2017:

Ekstraklasa (59 kartek)

9 – Bednarek
7 – Kędziora
6 – Trałka, Tetteh
4 – Arajuuri
3 – Kadar, L.Nielsen, Gajos, Kostevych, Robak
2 – Makuszewski, Kownacki
1 – Majewski, Wilusz, Gumny, Pawłowski, Jevtić, Wasielewski, Nielsen, Putnocky

Puchar Polski (6 kartek)

2 – Trałka
1 – Wilusz, Kędziora, Tetteh, Robak

Superpuchar Polski (3 kartki)

1 – Nielsen, Gajos, Trałka

68 żółtych kartek, w 45 meczach, 20 zawodników:

9 – Trałka, Bednarek
8 – Kędziora
7 – Tetteh
4 – Arajuuri, Gajos, Robak
3 – Kadar, L.Nielsen, Kostevych
2 – Wilusz, Makuszewski, Kownacki, Nielsen
1 – Majewski, Gumny, Pawłowski, Jevtić, Wasielewski, Putnocky

Czerwone kartki

1 – Tetteh (bezpośrednia), Burić (bezpośrednia), Jevtić (bezpośrednia)

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 3

 1. J5 napisał(a):

  Nie wiem czy to powód do dumy, kosztem kilku więcej kartek mogliśmy mieć majstra i Puchar Polski

  • JR (od 1991 r.) napisał(a):

   No cóż taka jest prawda. Gdyby zaryzykowali faul w finale PP we właściwym momencie dzis Lech mógłby być w duzo lepszej sytuacji.

 2. MARCINzKalisza napisał(a):

  W meczu z ległą przy Bułgarskiej Tetteh też mógł wyciąć Hlouska, i pewnie wtedy by wyleciał z boiska, ale meczu pewnie byśmy nie przegrali. A tak w ostatecznym rozrachunku tego 1pkt. nam zabrakło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.