Tak Lech strzelał i tracił gole w Ekstraklasie

W sezonie 2016/2017 piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy zawodnicy Lecha Poznań zdobyli łącznie 62 gole (3 wynik w lidze) i stracili tylko 29 bramek (najlepszy rezultat). Kolejorz bardzo groźny był dla swoich rywali w ostatnich minutach meczów. Niestety nasi przeciwnicy dla nas też.

W minionym sezonie ligowym 2016/2017 lechici groźni byli w różnych kwadransach. Najmniej między 51 a 60 minutą, gdy strzelili tylko 2 gole. Im było bliżej końca meczów tym poznaniacy byli w ofensywie bardziej niebezpieczni. Po 81 minucie wbili rywalom 11 bramek z 62 strzelonych. W lidze dla Kolejorza trafiało 17 różnych zawodników. 2 graczy zdobyło po golu samobójczym. Ciekawostką jest na pewno sytuacja Radosława Majewskiego, który wiosną zdobył 7 goli podczas gdy jesienią tylko 1 bramkę.

W sezonie 2016/2017 poznaniacy więcej bramek tracili po przerwie. Minuty między 51 a 60 znów były spokojne w wykonaniu Kolejorza, bowiem w tym czasie straciliśmy tylko 1 bramkę. Najgorszej było po 81 minucie (8 straconych goli z 29). Wówczas aż 3 bramki wbiła nam Legia. Wtedy też straciliśmy punkty z Wisłą u siebie czy w Białymstoku wicemistrzostwo Polski. Brak koncentracji w tym okresie meczów był w Kolejorzu bardzo duży. 2 trafienia przeciwko nam zanotowali Konstantin Vassiljev, Kasper Hamalainen oraz Łukasz Sekulski. W sezonie 2016/2017 Ekstraklasy gole poznańskiemu Lechowi strzeliło 26 różnych piłkarzy.