Vernon De Marco Morlacchi w Lechu Poznań

W piątek, 16 czerwca przed godziną 12:00 na testy medyczne do stolicy Wielkopolski przyleciał 25-letni obrońca, Vernon De Marco Morlacchi. To argentyński stoper z hiszpańskim paszportem występujący ostatnio w słowackim Slovanie Bratysława. Jeśli testy medyczne przebiegną pomyślnie wówczas Lech Poznań wypożyczony lewonożnego defensora na rok z opcją pierwokupu. Argentyńczyk będzie już 4 letnim wzmocnieniem Kolejorza.


Vernon De Marco Morlacchi urodził się 19 listopada 1992 roku w argentyńskim mieście Rosario. Swoje pierwsze kroki w futbolu stawiał w klubie Deportivo San Francisco. W 2011 roku przeniósł się do hiszpańskiego klubu występującego wówczas na 4 szczeblu rozgrywkowym – CE Constancia. Rok później lewonożny defensor trafił MFK Zemplin Michalovce w którym regularnie występował przez 4 sezony. W sezonie 2014/2015 rozegrał 24 spotkania w których zdobył 7 goli wywalczając wraz ze swoim zespołem awans do słowackiej ekstraklasy.

W sezonie 2015/2016 przyszły lechita rozegrał 30 meczów strzelając 5 bramek. We wrześniu 2016 roku Argentyńczyk został wypożyczony z MFK do czołowego słowackiego klubu Slovana Bratysława, by po pół roku zostać wykupionym. W rozgrywkach 2016/2017 rozegrał 15 ligowych meczów notując 1 trafienie. Vernon De Marco Morlacchi wraz ze swoim zespołem został wicemistrzem kraju oraz zdobył Puchar Słowacji. Lewonożny piłkarz mierzy 183 cm wzrostu i waży 73 kilogramy. Może występować na pozycji stopera, defensywnego pomocnika oraz na lewej obronie.

Argentyńczyk z hiszpańskim paszportem nie jest typowym obrońcą do przerywania akcji i wybijania piłki na oślep. To zawodnik stworzony do technicznej gry, rozgrywania futbolówki już od linii obrony z dużym ciągiem na bramkę. Przy tym jest szybki, twardy oraz nieustępliwy. To owoc pracy klubowego skautingu, który obserwował 25-latka już od 2 lat. Zawodnik został poddany szczegółowej obserwacji także pod względem charakteru. Jest 100% profesjonalistą skupionym na podnoszeniu swoich umiejętności poprzez ciężką pracę.

Lech Poznań wypożyczy uniwersalnego defensora do końca sezonu 2017/2018. Jeśli De Marco nie zawiedzie wówczas zostanie wykupiony ze Slovana Bratysława (ma prawo pierwokupu) i podpisze kontrakt z Kolejorzem obowiązujący aż do 30 czerwca 2021 roku. Niebawem w osobnym artykule na KKSLECH.com szersza sylwetka Vernona De Marco + zbiór wielu istotnych informacji na jego temat. Zapraszamy do lektury już teraz!


Vernon De Marco Morlacchi w InStat:

Otwórz grafiki w nowych kartach, aby powiększyć

null
null


Źródło: inf. własna
Fot: smedata.sk

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 142

 1. Michu73 napisał(a):

  Dobrze, ze duży ruch w interesie bo wiadomo, ze ze wszystkimi nie wyjdzie. W klubie walczącym o najwyższe cele tak to ma właśnie wyglądać. Teraz poczekamy na ciąg dalszy, pewnie dopiero po sprzedaży któregoś z naszych.

 2. Edziu napisał(a):

  To mamy już komplet ! Tylko po karnety! Idą jak świeże bułeczki.

 3. J5 napisał(a):

  Pisałem w poniedziałek, aby w spokoju doczekać do 19- tego, a nowi przyjdą. Jednak nie spodziewałem się aż tylu:)

 4. Ekstralijczyk napisał(a):

  Powodzenia.! :)

  Aby był wzmocnieniem.

 5. inowroclawianin napisał(a):

  Ruszylo sie z transferami na dobre. Teraz pewnie zaczną się te najkonkretniejsze, bo zapowiadali, ze 7-8 przyjdzie. Na razie mamy 4. Dobrze ze to wypozyczenie, moze się sprawdzi choc cv rewelacyjnego nie ma.

 6. gol napisał(a):

  Może serwis poda jakąś informację o rezultacie testów nowych wypożyczonych?

 7. prezol napisał(a):

  Może być niezły,tylko przydało by się by miał te 10 cm więcej jak na środkowego obrońce.Taki Arboleda czy Arajuuri zrobili by z niego miazgę przy ostrzejszym starciu.

 8. Tarent napisał(a):

  Michal Skvarka jego chciałbym zobaczyć w Lech bo taki piłkarz by się sprzydał w środku pola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.