Sparing na czwórkę

O godzinie 20:45 na Inea Stadionie mieszczącym się przy ul. Bułgarskiej 17, początek meczu I rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2017/2018, pomiędzy Lechem Poznań a FK Pelister Bitola. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach naszego serwisu.

19:15 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym przedmeczowym i meczowym raportem NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej! Zaczynamy dziś nowy sezon 2017/2018! Tylko zwycięstwo!

19:21 – Poniżej skład Lecha. Taki jak przewidywany, a goście zamurowali swoją bramkę. Grają na 5 obrońców.

19:29 – Poniżej również ławki obu ekip.

19:30 – Goście wychodząc na murawę skupili się na oglądaniu stadionu i robieniu zdjęć. Patrzyli też, jak działają zraszacze.

19:38 – Kapitanem tak jak w sparingu jest dziś Tetteh. To jego oficjalny debiut w tej roli.

18:39 – Elementy potrzebne do rozgrzewki są już na murawie.

19:39 – Na razie garstka kibiców na stadionie.

19:40 – Trochę zaczęło się chmurzyć nad Bułgarską.

19:45 – Juniorzy młodsi zdobyli dziś 4 z rzędu Mistrzostwo Polski i 5 w historii klubu. Tak się bawi, tak się bawi Lech Poznań!

19:51 – Bramkarze gości są już na rozgrzewce.

19:52 – Do przerwy Haugesund prowadzi z Coleraine do przerwy aż 3:0. Wiadomo już praktycznie, kto awansował w tej parze dalej.

19:55 – Pelister już się rozgrzewa. Ma bardzo mocno rzucające się w oczy stroje.

20:00 – Bramkarze Lecha również są już na rozgrzewce.

20:05 – Lech w komplecie na rozgrzewce.

20:08 – Kibiców powitał właśnie spiker. Dziś jest nim Grzegorz Hałasik.

20:13 – Oberwanie chmury nad stadionem!

20:20 – Murawa jakoś daje sobie radę

20:21 – Haugesund już 6:0.

20:27 – 7:0

20:29 – Lech jeszcze na rozgrzewce. Rozpoczął ją później niż Pelister.

20:35 – Spiker czyta składy.

20:36 – Na trybunach kilkanaście tysięcy osób. Kocioł nieźle zapełniony jak na taki termin.

20:40 – Na trybunach pojawił się m.in. Jan Bednarek, który wrócił z Anglii.

20:41 – Obie drużyny już na murawie. Lech na biało, goście na zielono.

1 min. – Spore problemy gości od początku. Przed chwilą zła interwencja bramkarza.
4 min. – Lech ze spokojem prowadzi atak pozycyjny.
6 min. – Pada gol dla Lecha, jednak sędzia odgwizdał faul na bramkarzu. Faulował Nielsen.
7 min. – Potencjalny rywal Lecha w II rundzie kwal. LE, Haugesund wygrał przed chwilą z Coleraine aż 7:0.
9 min. – Celny strzał Jevticia z około 30 metrów.
10 min. – Ciekawe rozwiązanie rzutu rożnego przez gości. Strzał z daleka obronił Putnocky.
11 min. – Znów było groźnie po rożnym. Trzeba uważać na coś takiego.
15 min. – Celny, choć lekki strzał Nielsena po rykoszecie.

17 mun. – Niecelna główka Nielsena po wrzutce Makuszewskiego.
20 min. – Aj! Minimalnie niecelny strzał Kostevycha. Coraz bliżej.
24 min. – Nicki Bille stracił piłkę w polu karnym. Lechici za dużo kombinują.
25 min. – Gumny był popychany w polu karnym. Wolał stracić piłkę zamiast się przewrócić.
27 min. – Nielsen faulowany! Karny!
28 min. – GOOOOL! 1:0! Nicki Bille Nielsen pewnie!
30 min. – GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! 2:0! Wrzutka Jevticia z wolnego prosto na głowę Situma, który zdobywa gola. Piłka obiła się jeszcze o poprzeczkę i wpadła do siatki.

31 min. – Na trybunach hymn Polski oraz „cześć i chwała bohaterom”.
35 min. – Zawodnik rywala próbował uderzać… z ponad 60 metrów.
38 min. – CO ZA GOL !!!!! Piękna bramka Majewskiego z wolnego! Bramkarz nawet nie drgnął, kopara opada po tej bramce!
41 min. – Uderzenie Majewskiego z lewej nogi trafia w słupek! Za chwilę poprawka Gumnego i bramkarz broni nogami!
45 min. – Do przerwy 3:0. Pełna dominacja.

46 min. – Indywidualna akcja Kostevycha. Niewiele brakowało, aby obrońca zdobył samobója.
49 min. – Groźnie pod bramką Lecha po kolejnym stałym fragmencie. Putnocky jakoś obronił dwa strzały.
52 min. – Goście po przerwie grają ofensywnie.
55 min. – Situm uderzał plecami. Niecelnie.
57 min. – Katastrofalna interwencja bramkarza. Źle obliczył lot piłki, która po wrzutce z rożnego trafiła prosto na głowę Situma! 4:0!
60 min. – Putnocky broni celne uderzenie z daleka. Nie miał kłopotu z tym strzałem.
60 min. Rekordowe zwycięstwo Lecha w europejskich pucharach miało miejsce w 2008 roku z Grasshoppers 6:0. Brakuje 2 goli do wyrównania wyniku.

68 min. – Od paru minut Pelister więcej gra piłkę, ale nie oddaje strzałów. Lech kontroluje mecz.
69 min. – Marcin Robak wygwizdany przez cały stadion po wejściu na murawę.
75 min. – Mało się dzieje od kilku minut.

80 min. – Mógłby tak Lech pokusić się o kolejne gole. 5:0 wygląda w końcu jeszcze lepiej.
81 min. – Lech znów więcej utrzymuje się przy piłce.
85 min. – Lech gra w końcówce z dużym spokojem. Niestety w jego zagraniach brakuje jakości.
89 min. – Wow. Bramkarz rywala potrafi bronić. Właśnie wyłapał uderzenie Robaka.
90 min. – Jeszcze 2 minuty.
90+1 min. – Fatalne uderzenie Petrova z lewej strony boiska.
90+2 min. – Koniec. Dobry sparing, rewanż 6 lipca za tydzień.

KKS Lech Poznań – FK Pelister Bitola 4:0 (3:0)

Bramki: 28.Nielsen – k. 30 i 58.Situm 38.Majewski

Asysty: 1:0 – bez asysty, 2:0 – Jevtić, 3:0 – bez asysty, 4:0 – Majewski