Sparing: Lech – Górnik K. 8:1

W sparingowym meczu rozegranym w sobotę, 8 lipca, o godzinie 16:00 na jednym z bocznych boisk Inea Stadionu mieszczącego się przy ul. Bułgarskiej 17, piłkarze Lecha Poznań pokonali III-ligowy klub Górnik Konin aż 8:1 (4:1). Kolejorz grający w eksperymentalnym składzie nie miał żadnych problemów z rozbiciem niżej notowanego przeciwnika.

W dzisiejszym sparingu szansę gry dostali przede wszystkim zmiennicy oraz młodzi zawodnicy. Na stoperze wystąpił nawet niezgłoszony do rozgrywek Jakub Serafin. U jego boku pojawił się Tomasz Wełna, który zagrał gościnnie za zgodą Lecha Poznań.

Pierwsze minuty sparingu były wolne i nudne. Dopiero w 10 minucie lewą stroną przedarł się Rakels, który dośrodkował piłkę w pole karne, jednak na środku nie było nikogo kto mógłby wykończyć sytuację. W kolejnych minutach lechici częściej utrzymywali się przy piłce co nie przekładało się na sytuacje podbramkowe. W 17 minucie Jakub Moder popisał się długim podaniem po którym piłka trafiła na głowę Jóźwiaka. Pomocnik Lecha będąc w trudnej sytuacji umieścił ją w siatce wyprowadzając poznaniaków na prowadzenie. Osiem minut później bramkarz najpierw obronił uderzenie Gytkjaera, a po chwili zdołał sparować strzał Jevticia. W 26 minucie było już 2:0 po mocnym strzale z 30 metrów Jakuba Modera. W 33 minucie sparingu w niezłej sytuacji znalazł się Gytkjaer, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Dwie minuty później Duńczyk już się nie pomylił. Otrzymał dobre podanie z prawej strony i jak na rasowego snajpera przystało z bliska umieścił futbolówkę w siatce. W 40. minucie padł kolejny gol debiutanta. Kapitalną prostopadłą piłkę do Denissa Rakelsa zagrał Darko Jevtić. Łotysz pobiegł z nią w kierunku bramki, minął bramkarza i podwyższył prowadzenie Lecha na 4:0. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem poznaniaków 4:1, bowiem krótko przed przerwą trafienie z karnego zanotowali goście.

W 50 minucie Kolejorz był bliskiej kolejnej bramki. W tej sytuacji strzał Rakelsa z blisko jakoś obronił golkiper Górnika. Po chwili znowu Rakels sprawił gościom problemy. W kolejnych minutach Lech nie zwalniał tempa. Aktywni byli szczególnie Rakels, Gytkjaer, Jevtić czy Jóźwiak. W 58 minucie Górnik o mały włos a strzeliłby gola samobójczego po wrzutce z rzutu rożnego. W 66 minucie po dośrodkowaniu Wasielewskiego jeden z lechitów trafił w poprzeczkę. W dobrym miejscu znalazł się Robak, który z bliska wpakował piłkę do siatki. Po chwili odpowiedzieli goście, lecz strzał jednego z górników minimalnie minął bramkę Mleczki. W 72 minucie dzisiejszego sparingu Marcin Robak znów znalazł się w dobrej sytuacji i strzałem z bliska nie dał żadnych szans bramkowi Górnika podwyższając prowadzenie Kolejorza na 6:1. W 75 minucie gry ładne podanie ze środka na bok pola karnego otrzymał Kurminowski. Napastnik Lecha postanowił zabawić się z bramkarzem i zdobył gola piętką z bardzo trudnej sytuacji. W 83 minucie po faulu w polu karnym na Formelli gola z karnego zdobył Rakels dobijając tym samym ekipę Górnika Konin, który przyjechał do Poznania jak na ścięcie. Ostatecznie Kolejorz wygrał z III-ligowcem 8:1.

Jak padły gole dla Lecha?

17 min. – Jakub Moder popisał się długim podaniem po którym piłka trafiła na głowę Jóźwiaka. Pomocnik Lecha będąc w trudnej sytuacji umieścił ją w siatce.
26 min. – Jakub Moder oddał strzał z 30 metrów. Piłki lecącej tuż przy słupku nie dał rady obronić bramkarz.
35 min. – Podanie z prawej strony spokojnym strzałem z bliska wykończył Christian Gytkjaer, który tylko przyłożył nogę.
40 min. – Kapitalną prostopadłą piłkę do Denissa Rakelsa zagrał Darko Jevtić. Łotysz pobiegł z nią w kierunku bramki, minął bramkarza i podwyższył prowadzenie Lecha na 4:0.
66 min. – Do dośrodkowanej piłki przez Wasielewskiego wyskoczył jeden z lechitów. Piłka trafiła w poprzeczkę po czym trafiła do Robaka, który z bliska zdobył gola na 5:1.
72 min. – Marcin Robak znów znalazł się w dobrej sytuacji i strzałem z bliska nie dał żadnych szans bramkowi Górnika.
75 min. – Ładne podanie ze środka na bok pola karnego otrzymał Kurminowski. Napastnik Lecha postanowił zabawić się z bramkarzem i zdobył gola piętką z bardzo trudnej sytuacji.
83 min. – Po faulu w polu karnym na Formelli gola z karnego zdobył Rakels.

KKS Lech Poznań – Górnik Konin 8:1 (4:1)
Bramki: 17.Jóźwiak 26.Moder 35.Gytkjaer 40.Rakels 66 i 72.Robak 75.Kurminowski 83.Rakels – k. – 42.Adamczewski – k.
Skład Lecha: Putnocky (46.Mleczko) – Wasielewski, Serafin, Wełna (gościnny występ), Puchacz – Moder, Radut – Jóźwiak (60.Formella), Jevtić (60.Kurminowski), Rakels – Gytkjaer (60.Robak).
Rezerwowi: Mleczko, Dilaver, Formella, Kurminowski, Robak.
Trenerzy: Bjelica – Owczarek
Pogoda: +18°C, deszcz