Dwa gole nadziei

W pierwszym meczu II rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2017/2018, Lech Poznań po słabym spotkaniu oraz fatalnym w defensywie przegrał na wyjeździe z FK Haugesund 2:3 (0:1). Kolejorz przegrywał w Norwegii już 0:3, jednak dzięki grze do końca poległ tylko 2:3 co daje mu spore nadzieje na awans. Rewanż 20 lipca o 20:00 na Bułgarskiej.

2 min. – Kontra Lecha po źle wykonanym rzucie wolnym przez gospodarzy. Niestety Jevtić podał źle.
2 min. – Tym razem kontra FK Haugesund. Dośrodkowanie z prawej strony było niecelne.
4 min. – Groźnie pod bramką Lecha! Uderzenie z kilkunastu metrów broni Putnocky.
4 min. – A teraz Gajos tuż nad poprzeczką! Od początku meczu cios za cios!
8 min. – Gospodarze od początku grają bardzo zdecydowanie.
9 min. – Niecelne podanie Kosti z lewej strony. Wybór najgorszy z możliwych. Szkoda tej akcji.
13 min. – Mocny strzał z ostrego kąta broni Putnocky! Wcześniej piłkę źle wybił Trałka.

17 min. – Kilka spokojniejszych minut za nami.
17 min. – Gospodarze mają ogromne problemy z Makuszewskim.
21 min. – Niecelna główka Ibrahima z paru metrów.
24 min. – 1:0 dla Haugesund. Akcja lewą stroną, podanie do Abdiego, który mocnym strzałem z bliska zdobył gola.
26 min. – Stolas trafia z wolnego w poprzeczkę.
30 min. – Nie układa się gra Lechowi. Widać, kto jest zgrany i znajduje się w rytmie meczowym.

34 min. – Lechici niemrawo starają się atakować.
38 min. – Poznaniacy atakują głównie prawą stroną. W środku pola nikt nie bierze się za rozgrywanie piłki. Jevticia z Majewskim nie widać.
42 min. – Co zrobił Gajos?!?! Zamiast nogą próbował uderzać głową i zepsuł świetną sytuację. Tu powinien być gol.
44 min. – Niecelny strzał Tetteha z dystansu. Lech się wyraźnie przebudził.
45 min. – Było groźnie pod bramką gospodarzy. Niecelnie główkował Tetteh.
45 min. – Do przerwy 1:0 dla FK Haugesund. Ostatni kwadrans pierwszej połowy był w wykonaniu Lecha dużo lepszy niż dwa wcześniejsze. Po przerwie trzeba jeszcze mocniej zaatakować.

48 min. – Zła główka Majewskiego po dośrodkowaniu Kostevycha.
50 min. – Coraz bliżej! Gytkjaer do Nielsena, który minimalnie chybił!
54 min. – Setka! Majewski prostopadle do Gytkjaera, którego lekki strzał świetnie broni bramkarz!
60 min. – Lech więcej utrzymuje się przy piłce i częściej atakuje. Lechici trochę się przebudzili.

63 min. – Płaska, ale groźna wrzutka Darko z wolnego. Znów było groźnie.
68 min. – Im dalej w mecz tym FK Haugesund jest nastawione tylko na kontry. Za to Lech gra zbyt mało składnie.
69 min. – Kolejna setka !!! Jevtić do Majewskiego, którego mocny strzał w sam środek broni bramkarz. Wielka szkoda…
70 min. – Zemściło się… Kontra rywala, Abdi do Hajradinovicia, który zdobywa gola na 2:0.
74 min. – 3:0. Gdzie była obrona? Piłkarz FK Haugesund na luzie trafia do siatki.
75 min. – Już 3:1. Wrzutka z lewej strony trafiła na głowę Majewskiego.

82 min. – Zbyt wysokie uderzenie Jevticia. Lechici muszą próbować strzelić na 2:3.
86 min. – Barkroth po wejściu jest bardzo aktywny. Może coś to zmieni.
86 min. – Niecelna główka Rakelsa.
88 min. – Ponownie Rakels tylko znów niecelnie.
90 min. – Karny dla Lecha!
90+1 min. – Tak jest!!! Jevtić pewnie. Już tylko 3:2 dla rywala.
90+2 min. – Koniec. Lech przegrywając 0:3 wyciągnął na 2:3. Bądź co bądź jest to wynik, które daje spore szanse na awans. 20 lipca wszyscy na stadion!

FK Haugesund – KKS Lech Poznań 3:2 (1:0)

Bramki: 24.Abdi 70.Hajradinović 74.Ibrahim – 75.Majewski 90+1.Jevtić

Asysty: 3:1 – Kostevych, 3:2 – bez asysty

Żółte kartki: Hajradinović, Kiss, Stolas – Gumny, Majewski, Tetteh

Sędzia: Alain Bieri (Szwajcaria)

Widzów: 4011

FK Haugesund: Bratveit – Haraldseid, Knudsen, Skjerve, Stolas – Kiss, Leite – Tronstad, Hajradinović (79.F.Gytkjaer), Abdi (72.Andreassen) – Ibrahim (82.Huseklepp).

Rezerwowi: Sandvik, Bjorkkjaer, Andreassen, Ikedi, Buduson, Huseklepp, F.Gytkjaer.

KKS Lech: Putnocky – Gumny, L.Nielsen, Trałka, Kostevych – Tetteh, Gajos (83.Radut) – Makuszewski (79.Barkroth), Majewski, Jevtić – Gytkjaer (79.Rakels).

Rezerwowi: Burić, Vujadinović, Wasielewski, Jóźwiak, Radut, Barkroth, Rakels.