-2 punkty

O godzinie 18:00 na Inea Stadionie mieszczącym się przy ul. Bułgarskiej 17, początek meczu 1. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, pomiędzy zespołem Lecha Poznań a drużyną Sandecji Nowy Sącz. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach naszego serwisu.

16:30 – Witamy z Bułgarskiej! Na drugim w tym sezonie, ale pierwszym ligowym raporcie przedmeczowym i meczowym prosto z Bułgarskiej! Witamy oczekując dziś udanej inauguracji.

16:32 – Gracze Sandecji zapoznali się już z murawą. Lech jeszcze nie wyszedł.

16:33 – Na stadionie są już pierwsi kibice.

16:33 – Czekamy na składy. Za moment powinny być.

16:38 – Poniżej skład Lecha. Są niespodzianki. M.in. Burić w bramce.

16:48 – Poniżej także skład gości. Bardzo doświadczony.

16:50 – Czekamy na rozgrzewkę obu ekip. Elementy są już rozłożone.

16:50 – Lech jeszcze nigdy nie spotkał się z Sandecją w żadnych rozgrywkach. Dziś więc historyczny mecz.

17:01 – W Kotle widać elementy oprawy.

17:04 – Warto przypomnieć, że Lech ostatni mecz na inaugurację ligi wygrał w 2014 roku. Wtedy przy pustych trybunach pokonał u siebie Piasta 4:0.

17:15 – Bramkarze gości są już na rozgrzewce.

17:16 – Dobre warunki do gry. Mimo wszystko może w czasie meczu przelotnie popadać.

17:17 – Bramkarze Lecha też już są.

17:20 – Lech w komplecie na rozgrzewce.

17:24 – Goście też.

17:35 – Na meczu obecni są m.in. skauci z Niemiec.

17:38 – Na stadionie zjawi się dzisiaj około 18-19 tysięcy. To niezła frekwencja.

17:41 – Jaki jest sens puszczania studia Lech TV na telebimach skoro z tych głośników nic nie słychać? Sam trzeszczący bełkot.

17:47 – Niecały kwadrans do meczu. Kocioł wypełniony mniej więcej w połowie.

17:51 – Murawa jest właśnie zraszana.

17:52 – Zastępczy spiker czyta składy. Wkrótce zaczynamy nowy sezon ligowy.

17:53 – Nawet niezła grupka kibiców Sandecji jest w sektorze gości.

17:57 – Kocioł doping rozpoczął już doping.

17:57 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Na murawie obie drużyny. Lech w tradycyjnych strojach, goście na „biało-czarno”.

18:00 – Hasło oprawy „Zawsze na froncie walki o mistrzostwo”.

2 min. – Początek dla Lecha. Strzał Majewskiego z daleka broni Gliwa.
4 min. – Mecz przerwany z powodu dymu od piro.
8 min. – Już gramy.
13 min. – Poza strzałem Majewskiego w 2. minucie nic ciekawego się dotąd nie wydarzyło. Mecz jest na razie wyrównany.
14 min. – Niecelny strzał Nielsena z ostrego kąta.

17 min. – Uderzenie Majewskiego w środek z problemami broni bramkarz.
18 min. – Znów groźnie pod bramką Sandecji. Tym razem po rzucie rożnym.
22 min. – Goście nie mieli jeszcze sytuacji. Z kolei lechici liczbą dobrych akcji również nie grzeszą.
28 min. – Lech gra zdecydowanie za wolno.
30 min. – Pierwsza akcja gości i od razu było groźnie. Na szczęście jeden z graczy rywala źle trafił w piłkę będąc tuż przed bramką.

32 min. – Piłka po mocnym uderzeniu Makuszewskiego z lewej nogi minęła bramkę. Wcześniej świetne podanie Situma.
35 min. – Situm robi dziś różnicę. Szkoda, że tylko on.
38 min. – Strzał Gajosa z wolnego paruje bramkarz!
38 min. – Świetną kontrę rywala zatrzymał Tetteh.
39 min. – Situm przewrócił się w polu karnym. Nie ma jedenastki.
42 min. – Burić bez problemu wyłapuje uderzenie z daleka.
43 min. – Dilaver był blisko samobója. Burić go uratował.
43 min. – Znowu Majewski nie miał szczęścia pod bramką. To na razie nie jest jego mecz.
45+3 min. – Do przerwy 0:0. Sandecja przyjechała typowo po remis, natomiast Lech nie może się wstrzelić. Zwłaszcza Majewski, który trafia tylko w bramkarza.

48 min. – Pierwsza akcja Lecha po przerwie. Situm źle zamknął głową dośrodkowanie z prawej strony.
50 min. – Situm do Makiego, który z bliska trafia w bramkarza!
51 min. – Świetne podanie Gumnego w pole karne, gdzie z piłką minął się Nielsen. Świetna okazja.
56 min. – Znów Gumny i znów nikt nie oddał strzału.
60 min. – Po przerwie nie brakuje akcji tylko strzałów.

64 min. – Typowy mecz na rozwiązanie eorka z bramkami przez Lecha albo na 0:1.
68 min. – Niecelny strzał Raduta z wolnego. To było dobre miejsce.
70 min. – Jeszcze 20 minut. Trzeba grać do końca.
75 min. – 15 minut. Nie ma nawet strzałów.

79 min. – Z optycznej przewagi Lecha nic nie wynika. Lechici nie są zgrani, nie funkcjonują automatyzm.
81 min. – Płaskie uderzenie Makiego broni Gliwa. Strzał rozpaczy.
86 min. – Dziś stałe fragmenty gry nie przynoszą żadnego powodzenia.
90 min. – Chyba nic już się nie zmieni.
90 min. – Niewiele brakowało, by Gliwa sam zdobył bramkę… samobójczą.
90+3 min. – Koniec. -2 punkty.

KKS Lech Poznań – MKS Sandecja Nowy Sącz 0:0 (0:0)

Żółte kartki: Dilaver – Kolev, Brzyski

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 18667

KKS Lech: Burić – Gumny, L.Nielsen, Dilaver, Kostevych – Tetteh, Gajos – Makuszewski, Majewski (64.Radut), Situm (82.Gytkjaer) – Nielsen (67.Rakels).

Rezerwowi: Putnocky, Janicki, Trałka, Jóźwiak, Radut, Rakels, Gytkjaer.

MKS Sandecja: Gliwa – Kuban, Szufryn, Piter-Bućko, Brzyski – Baran, Trochim – Dudzic (64.Piszczek), Cetnarski, Danek (80.Straus) – Kolev (55.Korzym).

Rezerwowi: Radliński, Straus, Krachunov, Basta, Kasprzak, Piszczek, Korzym.