Brawo Lech! z 0:3 na 4:3!

W rewanżowym meczu II rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2017/2018, Lech Poznań wygrał w obecności prawie 22 tysięcy ludzi na trybunach z FK Haugesund 2:0 (1:0) i awansował do kolejnej fazy eliminacyjnej. W Norwegii zespół Kolejorza przegrywał już 0:3, jednak w dalszej części dwumeczu nie poddał się i dzięki łącznie 4 zdobytym golom zasłużenie dostał się do III rundy kwalifikacyjnej.

18:28 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Co tu dużo pisać – tylko zwycięstwo i tylko awans!

18:33 – Oba zespoły już są. Trwa spacer po murawie.

18:35 – Czekamy na składy. Przy murawie jest bardzo duszno. W samym Poznaniu mamy dziś prawdziwe, upalne lato. Oby ta aura miała wpływ na grę Norwegów.

18:40 – Poniżej skład Lecha i gości. Obie drużyny w optymalnych zestawieniach. Skład Kolejorza na papierze wygląda naprawdę dobrze.

18:41 – Kibice gości są już na stadionie. Przywieźli ze sobą jakiś garnek w który walą bez większego sensu.

18:50 – Stadion powoli się zapełnia. Spodziewana frekwencja to dziś około 20 tysięcy.

18:51 – Elementy do rozgrzewki są już rozłożone. Czekamy.

18:59 – Od momentu utworzenia Ligi Europy, czyli w 2009 roku Lech jeszcze nie odpadł w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy. W tym roku ma zdecydowanie najtrudniejszego rywala w tej fazie.

19:00 – Kolejorz po raz ostatni odrobił straty z wyjazdowego meczu w Europie właśnie w II rundzie kwalifikacyjnej. 3 lata temu po przegranej w Estonii 0:1 wygrał przed własną publicznością z Kalju Nomme 3:0.

19:04 – Pucharowe mecze w których Lech odrobił u siebie straty.

1999, Metalurgs 2:3, 3:1
2008, Austria 1:2, 4:2 d.
2014, Kalju 0:1, 3:0

19:04 – Warto przypomnieć, że do awansu potrzebujemy m.in. wyniku 1:0, 2:1 lub wyższego dwoma bramkami. Skład daje spore nadzieję na odrobienie strat.

19:10 – Murawa jest co chwilę zraszana. Wygląda bardzo dobrze, dlatego można liczyć na efektowną i efektywną grę.

19:12 – Bramkarze Lecha są już na rozgrzewce.

19:15 – FK Haugesund jest obecnie w świetnej formie. Nie przegrało od 21 maja. Na szczęścia każda passa kiedyś się kończy.

19:18 – Goście na rozgrzewce. Mają spodenki jak FK Pelister i… Stjarnan. Bądź jak drogowcy.

19:21 – Kolejorz również w komplecie.

19:23 – W sektorze gości trwa doping. Mimo wszystko trudno to nazwać dopingiem.

19:33 – Tłumy przed stadionem w tym pod kasami. Może będzie więcej niż 20 tysięcy ludzi.

19:36 – „Nie idziesz sam” z głośników. Piękni brzmi.

19:45 – Obie ekipy już po rozgrzewce. Na stadionie jeszcze wiele pustych miejsc, jednak przed obiektem wszystkie ulice zapchane. Ludzi tłum wali na Kolejorza.

19:50 – 10 minut. Przez spore korki oraz mecz w tygodniu powodują, że wielu kibiców dotrze już po pierwszym gwizdku.

19:52 – Spiker czyta składy. Coraz bliżej…

19:56 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Obie drużyny już na murawie!

2 min. – Zaczęliśmy. Na razie rywal na naszej połowie.
3 min. – Co za akcja! Gumny urwał się prawą stroną, podał w pole karne, jednak nikt nie zamknął tej akcji.
4 min. – Główkę Situma kapitalnie broni bramkarz!
4 min. – A teraz Trałka tuż obok słupka! Lech od początku gniecie!
7 min. – Wysoki pressing Lecha przynosi skutek.
7 min. – Pierwszy niecelny strzał gości z daleka.
9 min. – Już Lech. Jevtić zablokowany w polu karnym.
13 min. – Rywal podszedł trochę wyżej.

17 min. – Gra się zaostrza. Najpierw leżał Norweg, teraz Makuszewski.
19 min. – Gracze FK Haugesund twardo stoją na nogach. Ciężko jest im ją zabrać.
21 min. – Gytkjaer przewracany w sytuacji 1 na 1. Nie ma karnego!
23 min. – Mecz się wyrównał. FK Haugesund nie jest już tak cofnięty, jak na początku.
24 min. – Jevtić do Gytkjaera i… nie ma gola! Napastnik przestrzelił w kapitalnej okazji.
28 min. – Situm z paru metrów nad bramką. Nikt go nie pilnował.
30 min. – Karny dla Lecha? Makuszewski podbiegł do sędziego, jednak ten nakazał grać dalej.

32 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JEVVVVVVTIĆ !!!!!!
32 min. – Co za gol z rzutu wolnego!
33 min. – A teraz Gajos! Broni Bratveit!
35 min. – Gytkjaer sam na sam i lepszy Bratveit! Lech ciśnie!
36 min. – Lech zepsuł właśnie bardzo dobry rzut wolny.
38 min. – Znów Situm i znów Bratveit!
42 min. – Jevtić zszedł z boiska po brutalnym faulu Abdiego. Dostaje brawa od kibiców.
43 min. – Uderzenie z daleka pewnie wyłapuje Putnocky.
45 min. – Do przerwy 1:0. Pełna kontrola Lecha, mnóstwo sytuacji i jeden gol co jest zasługą tylko i wyłącznie Bratveita. Najbardziej żal Jevticia, który nie opuścił samemu murawy.

46 min. – Pierwsza diagnoza dla Jevtiia nie jest zła. Nie ma nic złamane, jednak za niego wchodzi Radut.
48 min. – Kolejny brutalny faul. Tym razem nie Abdi a inny Afrykanin – Ibrahim.
49 min. – Radut uderzył tak na rozgrzewkę. Niecelnie.
51 min. – Przekombinowana akcja Kolejorza. Na końcu uderzył Situm, jednak za słabo, by zaskoczyć bramkarza.
55 min. – Oba zespoły walczą! Na trybunach petarda. Mamy świetny mecz.
58 min. – Makuszewski znów poturbowany, na chwilę schodzi. Sędzia zupełnie nie wie co robić.

63 min. – Kolejny faul. Gdzie jest sędzia?!
65 min. – Goście coraz więcej atakują.
67 min. – Mamy szczęście. Po aucie zawodnik gości z paru metrów nie trafił w bramkę. Lech musi tu strzelić na 2:0.
70 min. – Lech musi się przebudzić, gdyż od 10 minut to rywal częściej jest przy piłce.
75 min. – Jeszcze kwadrans. Lech trochę przebudził.

77 min. – W końcu. Abdi wyleciał z boiska.
78 min. – Wejście Kosti w pole karne, podanie i… nikogo w środku nie było.
82 min. – Lech nie forsuje tempa. Gra bardzo spokojnie.
85 min. – POTRÓJNA INTERWENCJA BRAMKARZA! uderzał Maki, Radut i Situm. Nie ma gola…
85 min. – Gdzie jest karny!?!??! Zamiast karnego żółta dla Nickiego. Co tu się dzieje?!
88 min. – Lech już dawno powinien zakończyć te emocje. Jest bardzo nieskuteczny.
90 min. – Będzie nerwówka przez nieskuteczność Lecha.
90+1 min. – Leite niecelnie z daleka.
90+1 min. – Jeszcze 5 minut. Zupełnie nie wiadomo za co!
90+3 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! RAKELS DO NICKIEGO, IDZIE KONTRA I PADA GOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2:0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
90+5 min. – Koniec. Gramy dalej!

KKS Lech Poznań – FK Haugesund 2:0 (1:0)

Bramki: 32.Jevtić 90+3.Nielsen

Asysty: 1:0 – bez asysty, 2:0 – Rakels

Żółte kartki: Nielsen, Situm – Andreassen, Abdi

Czerwona kartka: 76 min. – Abdi (za drugą zółtą)

Sędzia: Alexander Harkam (Austria)

Widzów: 21968

KKS Lech: Putnocky – Gumny, L.Nielsen, Dilaver, Kostevych – Trałka, Gajos – Makuszewski (86.Rakels), Jevtić (46.Radut), Situm – Gytkjaer (71.Nielsen).

Rezerwowi: Burić, Tetteh, Jóźwiak, Radut, Majewski, Nielsen, Rakels.

FK Haugesund: Bratveit – Haraldseid, Knudsen, Skjerve, Stolas – Kiss, Leite – Tronstad (72.F.Gytkjaer), Hajradinović (83.Huseklepp), Abdi – Ibrahim (59.Andreassen).

Rezerwowi: Sandvik, Bjorkkjaer, Ikedi, Andreassen, F.Gytkjaer, Huseklepp, Buduson.