Wypożyczeni rozpoczęli sezon

Wykorzystując wolny czas średnio co 2 tygodnie w trakcie trwania rundy jesiennej sezonu 2017/2018 przyglądamy się postępom wypożyczonych lechitów. Aktualnie czasowo w innych klubach przebywa łącznie pięciu piłkarzy mających ważne kontrakty z Kolejorzem. Wszystkie drużyny w których występują wypożyczeni są już w trakcie ligowych zmagań.

Dariusz Formella (Pogoń Szczecin)

Dariusz Formella ma na swoim koncie już 2 mecze w barwach Pogoni. W debiucie w Gliwicach niecałe 20 minut po wejściu z ławki zdobył premierową bramkę. 22-latek będzie mógł zagrać 9 sierpnia w Pucharze Polski przeciwko zespołowi Lecha Poznań. W umowie rocznego wypożyczenia nie ma opcji zakazu występu.

Minuty: 107
Mecze: 2
Gole: 1
Asysty: 0
Kartki: 0

Paweł Tomczyk (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Paweł Tomczyk już w sparingach strzelał gole dla „Górali i dobrą formę przełożył na spotkania o stawkę. W wygranym po karnych pucharowym meczu z Radomiakiem wykorzystał jedenastkę. Za to w 1. kolejce I-ligi wywalczył rzut karny, który Podbeskidzie zamieniło na gola. Tomczyk grał wówczas do 78 minuty, zobaczył żółtą kartkę, a jego zespół zremisował z Chrobrym 1:1.

Minuty: 198
Mecze: 2 (1 w PP)
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 1

Mateusz Lis (Raków Częstochowa)

Po dobrej wiośnie wypożyczenie 20-letniego bramkarza do Rakowa Częstochowa zostało przedłużone. Mateusz Lis w przegranym spotkaniu Pucharu Polski z Wisłą Puławy 2:3 rozegrał pełne 90 minut. Bronił też w 1. kolejce I-ligi w której beniaminek zaplecza Ekstraklasy zremisował z Miedzią 0:0.

Minuty: 180
Czyste konta: 1
Kartki: 0

Piotr Kurbiel (Olimpia Elbląg)

21-letni napastnik Piotr Kurbiel został latem wypożyczony do II-ligowej Olimpii Elbląg. Prawonożny zawodnik grał od 65 minuty w pucharowym meczu z Ruchem Zdzieszowice w którym Olimpia przegrała po rzutach karnych. Kurbiel w miniony weekend w 1. kolejce II-ligi wszedł na boisko w 75 minucie wygranego spotkania z Legionovią 2:1.

Minuty: 72
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Jakub Serafin (FK Haugesund)

Jakub Serafin został wczoraj wypożyczony do FK Haugesund, które obecnie zajmuje 5. miejsce w tabeli. Pucharowy przeciwnik Kolejorza do gry w lidze norweskiej wróci 6 sierpnia. 21-letni pomocnik będzie grał w Haugesund przez najbliższy rok. Szansa na debiut już w niedzielę w spotkaniu z Sarpsborg.