Międzynarodowe osiągnięcia nowych

Latem do Lecha Poznań trafiło łączniu ośmiu zawodników w tym siedmiu obcokrajowców. Większość z nich zdobyło w swojej karierze nawet po kilka trofeów. Nowi lechici mieli też okazję poznać smak gry w europejskich pucharach, a doświadczenie zebrane w nich może zaprocentować nie tylko w tym sezonie, ale również w kolejnych latach.


Na przykład Emir Dilaver rozegrał na arenie międzynarodowej już 17 spotkań (wliczając 3 pojedynki z tego sezonu). Zaliczył 1 asystę, a w fazie grupowej Ligi Mistrzów 2013/2014 prowadzony w Austrii Wiedeń przez Nenada Bjelicę przyczynił się do ugrania 5 punktów. Jeszcze bardziej doświadczony od Dilavera jest Mario Situm, który w 2 różnych sezonach rywalizował z Dinamem Zagrzeb w fazie grupowej Champions League. Situm debiutował w Lidze Mistrzów już 5 lat temu w meczu z Realem Madryt. Grał także m.in. przeciwko Juventusowi Turyn, Lyonowi czy Sevilli.

Kilkanaście gier w Europie w różnych sezonach i to zarówno w eliminacjach Ligi Mistrzów jak i Ligi Europy ma na swoim koncie Niklas Barkroth, który w Europie zdobył 3 gole dokładając do tego dorobku 5 asyst. Szwed rok temu spotkał się na boisku nawet z Christianem Gytkjaerem. W dwumeczu II rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów duński snajper grający w Rosenborgu Trondheim strzelił IFK Norrkoping gola. W III fazie eliminacyjnej wbił bramkę APOEL-owi Nikozja, jednak jego ekipa odpadła. Do Ligi Europy również nie awansowała, gdyż w play-off’ach uległa Austrii Wiedeń (Gytkjaer zdobył bramkę).

Mniejsze doświadczenie na arenie międzynarodowej mają już Nikola Vujadinović oraz Deniss Rakels, który dopiero w rewanżu z FK Haugesund zanotował pierwszą asystę w Lidze Europy. Pierwszy międzynarodowy mecz w Utrechcie zaliczył z kolei Rafał Janicki. Na razie na europejski debiut musi poczekać Vernon de Marco, który z powodu problemów z pachwiną nie zadebiutował jeszcze nawet w oficjalnym meczu Lecha Poznań.


Emir Dilaver
Mecze w pucharach: 17
Gole: w pucharach: 0
Asysty w pucharach: 1
Pucharowe sukcesy: 5 punktów w Lidze Mistrzów 2013/2014

Mario Situm
Mecze w pucharach: 16
Gole: w pucharach: 4
Asysty w pucharach: 0
Pucharowe sukcesy: 2 razy gra w fazie grupowej Ligi Mistrzów

Niklas Barkroth
Mecze w pucharach: 14
Gole: w pucharach: 3
Asysty w pucharach: 5
Pucharowe sukcesy: –

Christian Gytkjaer
Mecze w pucharach: 11
Gole: w pucharach: 3
Asysty w pucharach: 1
Pucharowe sukcesy: IV runda kwal. Ligi Europy

Nikola Vujadinović
Mecze w pucharach: 7
Gole: w pucharach: 0
Asysty w pucharach: 0
Pucharowe sukcesy: –

Deniss Rakels
Mecze w pucharach: 5
Gole: w pucharach: 0
Asysty w pucharach: 1
Pucharowe sukcesy: –

Rafał Janicki
Mecze w pucharach: 1
Gole: w pucharach: 0
Asysty w pucharach: 0
Pucharowe sukcesy: –

Vernon de Marco
Mecze w pucharach: –
Gole: w pucharach: –
Asysty w pucharach: –
Pucharowe sukcesy: –

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 2

  1. Tadeo napisał(a):

    Oby to doświadczenie przełożyło się na dzisiejszy mecz . Mam nadzieję że zakończy się naszym zwycięstwem i awansem .Kolejorz do boju .

  2. Pawelinho napisał(a):

    Ja również mam nadzieje, że to doświadczenie nowych nabytków szczególnie tych zagranicznych przełoży się na awans Kolejorza do kolejnej IV rundy kwalifikacji LE.