Kompromitujące minusy

Niecały tydzień po bardzo dobrym pod różnymi względami meczu z FC Utrecht zespół Lecha Poznań zakpił sobie z ludzi przegrywając gładko z Pogonią Szczecin aż 0:3. Kolejorz był słabszy od 1 do 90 minuty i to na oczach Nenada Bjelicy, który zupełnie nie reagował na boiskowe wydarzenia. Chorwat sprawiał wrażenie jakby miał to gdzieś.

Największym minusem środowego meczu jest odpadnięcie z Pucharu Polski już w 1/16 tych rozgrywek po raz pierwszy od 5 lat. Po 3 przegranych finałach z rzędu 4 majówki na Narodowym nie będzie wcale. Piłkarze Lecha Poznań od 1 minuty grali fatalnie, nie mieli pomysłu na ataki, byli wolni, grali bez życia, całkowicie odpuścili drugą linię przegrywając większość pojedynków na 1 na 1. Macieja Gajosa z Abdulem Azizem Tettem w tym spotkaniu nie było. Obaj nadawali się do zmiany już w okolicach 30 minuty, jednak Nenad Bjelica nie reagował przez co Lech grał tak naprawdę w dziewięciu.

Poznaniacy mieli wczoraj wielkie problemy nie tylko z utrzymaniem się przy piłce, ale przede wszystkim z jej odbiorem. Do tego wszystkiego doszedł niepewny, elektryczny i zupełnie nieskoncentrowany Jasmin Burić, który dziwnym zachowaniem nad przedpolu wprowadzał chaos w całej obronie. Nie dało się patrzeć na rozmemłanego „Jasia” niewiedzącego momentami co się dzieje. Lech grał fatalnie, bez determinacji i życia na oczach Nenada Bjelicy, który zupełnie nie reagował na przebieg meczu. Po przerwie jego zespół był jeszcze słabszy niż w pierwszej połowie. Odpuścił grę w drugiej odsłonie czekając na wyrok.

Lech Poznań rozegrał zdecydowanie najgorszy mecz pod wodzą Bjelicy i to taki w którym nie mógł przegrać, bowiem od razu stracił szansę na trofeum. Na fatalną grę Kolejorza zgodził się Chorwat, który zupełnie nie reagował. Stał przy linii, patrzył na bezradność swoich piłkarzy, by po meczu znów opowiadać bzdury. Kolejorz tak wysoko za jego kadencji jeszcze nie przegrał. Nikt wczoraj nie zasłużył na plus. To była hańba, która będzie wypominana przez wiele miesięcy.

Plusy meczu z Pogonią 0:3