Sonda: Kto by się przydał?

Aktualnie kadra pierwszego zespołu Lecha Poznań liczy aż 28 piłkarzy. W tej grupie jest 3 bramkarzy, 8 nominalnych obrońców, aż 13 pomocników i 4 napastników. Jak na jeden front na którym Kolejorz będzie rywalizował do końca sezonu 2017/2018 jest ona zbyt szeroka, dlatego należy szybko wyjaśnić sprawę m.in. Szymona Pawłowskiego czy Marcina Wasielewskiego, którzy nie mają większych szans nawet na ławkę rezerwowych.


Przez odpadnięcie z dwóch frontów w ciągu tygodnia bardzo szeroka kadra stała się nagle zbyt szeroka. Tym samym tego lata nikt już do niej nie dojdzie, choć jak pokazały letnie mecze, których było aż 12 w ciągu niespełna 1,5 miesiąca – są jeszcze luki na niektórych pozycjach. Choćby Volodymyr Kostevych nie miał odpowiedniego zmiennika, Christian Gytkjaer to jedyny napastnik nadający się do gry (Nicki Bille Nielsen był i jest za słaby), a Maciej Gajos na „8” jest osamotniony. Co prawda trener na „8” wystawiał Mihaia Raduta czy Radosława Majewskiego, jednak ta dwójka ma zdecydowanie więcej cech ofensywnych i słabo radzi sobie z tyłu.

Tego lata nikt do Lecha Poznań już nie przyjdzie, jednak wykorzystując wolny czas i aż kilka dni do kolejnego meczu ruszamy na KKSLECH.com z nową okazjonalną sondą. W niej pytamy Was kto przydałby się jeszcze Kolejorzowi, by kadra była naprawdę mocna? Do wyboru jest kilka możliwości odpowiedzi. Uwzględnione są przede wszystkim pozycje na których rywalizacja latem była najsłabsza. Nowa sonda potrwa 7 dni i będzie dostępna poniżej oraz w „Śmietniku Kibica”. Wyniki ankiety podamy w osobnym newsie na KKSLECH.com w przyszły poniedziałek.


*Vereist
  Dit is een vereiste vraag

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 97

 1. Patryko napisał(a):

  8 i permanentne posadzenie Majewskiego na lawce w momencie w ktorym Darko wroci do zdrowia.

 2. Juliusz Cezar. napisał(a):

  Ja zaznaczyłem że KADRA jest wystarczająca.
  Tak Mi się wydaje że mamy szeroką kadre tylko troche czasu i będzie dobrze.
  Co zrobić z szeroką kadrą najmocniejszych zostawić w 1 drużynie a tych troche słabszych niech się ogrywa w 2 drużynie może awansują do 2 ligi i w tedy mogą się ogrywać młodzi zamiast wypożyczać do innych drużyn.
  A jak już wypożyczać to może do Warty jest to klub z Poznania i mają kontakt z Lechem bo są na miejscu.
  To jest tylko moje pobożne życzenie.
  Pozdrowienia dla wszystkich po szalu .W góre serca niech zwycięża LECH.

 3. kocianJanTratatam napisał(a):

  Chyba jednak ósemka. Abdul przestaje ‚rokować’, Gajos nie potrafi udźwignąć ciężaru lidera środka pola, a już tym bardziej wtedy, gdy nie ma wsparcia technicznego Jevticia. Trałka to przecinak a nie kreator i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.