Warto wiedzieć: Termalica – Lech

Wiosną 2017 roku na KKSLECH.com wystartował kolejny nowy i stały cykl pod nazwą „Warto wiedzieć”. W materiałach z tego cyklu będą znajdowały się przedmeczowe ciekawostki, informacje oraz rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań z danym rywalem i o których po prostu warto wiedzieć.

Warto wiedzieć: Termalica Nieciecza – Lech Poznań (20.08.2017):

O poprawę bilansu – W 6 meczach Lecha z Termaliką w historii w tym 5 ligowych padło aż 21 bramek. Bilans rywalizacji obu ekip przemawia za Kolejorzem 4-1-1, gole: 16:5. Trzeba go w niedzielę poprawić.

Ostatnio 3:0 – W 2 ostatnich meczach z Termaliką drużyna Lecha zwyciężyła wynikiem 3:0. Po raz ostatni Kolejorz gościł w Niecieczy w maju.

Bez straconego gola – W ubiegłym sezonie w 3 meczach z Termaliką zespół Lecha nie stracił żadnej bramki. Gra na zero z tyłu będzie w niedzielę połową sukcesu.

Rumak naprzeciw Lecha – W niedzielę po raz 6 naprzeciw Lecha stanie trener Mariusz Rumak. Jego bilans przeciwko poznaniakom to 2-1-2, gole: 4:9. Kolejorz nie wygrał jeszcze z jego drużyną na wyjeździe.

Czas na efekty, czas na wygraną – Lech miał ponad tydzień na spokojne przygotowania do meczu, dlatego poza wygraną wypada liczyć, że zaprezentuje również efektowną grę. Termalika rywalizowała we wtorek mając mniej czasu na spokojny trening i regenerację niż poznaniacy.

Zwycięstwo da podium – W razie wygranej nad Termaliką zespól Lecha przesunięte się na 3. miejsce na którym będzie co najmniej do poniedziałku do godziny 20:00. W każdym razie za sprawą zwycięstwa poniżej 4. lokaty nie spadnie.

Uwaga na końcówki – Termalika 2 z 3 zdobytych dotąd goli strzeliła już po 90 minucie. Dzięki tym bramkom zremisowała 2 mecze. Rywal gra do końca co Lech musi mieć na uwadze.

Gole po przerwie? – Termalika nie strzeliła jeszcze żadnego gola w pierwszej połowie, natomiast Lech z 8 bramek aż 6 zdobył po przerwie. Wiele wskazuje, że pojutrze więcej trafień możemy zobaczyć w drugich 45 minutach.

Lech dominuje na wyjazdach – Średnie posiadanie piłki przez Lecha na wyjazdach to 59,5%. To drugi najlepszy wynik w lidze co pokazuje, że w niedzielę możemy spodziewać się Lecha optycznie dominującego nad przeciwnikiem. Oby to przełożyło się na dobry wynik.

Musiał rozjemcą – Arbitrem niedzielnego meczu będzie Tomasz Musiał z Krakowa. To sędzia, który prowadząc mecze Lecha nie popełnia większych błędów. Mimo wszystko z nim na murawie poznaniacy przegrali ostatni finał Puchar Polski i tylko zremisowali z Lechią 0:0.

Będzie komplet – Niedzielny mecz Termalika – Lech obejrzy komplet około 4500 widzów. Klub z Niecieczy rozpoczął sprzedaż biletów dla swoich kibiców nawet na sektor gości. Zabraknie w nim fanatyków Kolejorza.

Piątek kontra Lech – Nie tylko Mariusz Rumak jest jedynym Lechowym akcentem w Termalice. Od niedawna golkiperów rywala szkoli Waldemar Piątek, czyli zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski w 2004 roku.

Podobne doświadczenie – W niedzielę na boisku spotkają drużyny dysponujące kadrami o podobnym piłkarskim doświadczeniu. Średnia wieku kadry Termaliki i Lecha to 25,4 lat.