Tydzień bez burzy

W meczu 6. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, Lech Poznań wygrał na wyjeździe 3:1 (1:0). Mimo przeciętnej gry Kolejorz nie miał żadnych problemów z pokonaniem słabego i chamsko grającego rywala. Dzięki niedzielnej wygranej „niebiesko-biali” cały czas mocno naciskają na lidera.

1 min. – Zaczął Lech. Dośrodkowanie Kostevycha sprawiło obronie problemy.
5 min. – Tak ten mecz będzie raczej wyglądał. Lech w ataku pozycyjnym, gospodarze nastawieni na kontry.
6 min. – Przerwa w grze. Kostevych dostał dość mocno w głowę.
10 min. – Bardzo słabe 10 minut. Nic się nie dzieje.
13 min. – Majewski zamiast podawać wolał uderzać z ostrego kąta.

16 min. – Trałka dostał w nos i musi zejść z boiska. Wejdzie Tetteh.
22 min. – Słabo wyglądają akcje Lecha. Kolejorz atakuje głównie lewą stroną.
25 min. – Sędzia nie wie co się dzieje. Dostosował się do poziomu meczu.
26 min. – Dobra interwencja Putnockiego po dośrodkowaniu z wolnego.

32 min. – Nie da się tego komentować.
33 min. – Mucha wyłapał niezłe dośrodkowanie Makuszewskiego.
36 min. – Co Lech robił w trakcie tygodnia? Wygląda jakby cały tydzień odpoczywał.
38 min. – Zablokowany strzał Gytkjaera w ostatniej chwili.
40 min. – Mocne dośrodkowanie Kostevycha, które złym strzałem zamknął Makuszewski.
42 min. – Kiks Majewskiego i zablokowany strzał z dystansu Situma. Przynajmniej coś się dzieje.
44 min. – GOOOOOOL! W końcu! Akcja Gumnego, wejście w pole karne, wyłożenie piłki do Gytkjaera i mamy bramkę! 1:0!
45+3 min. – Lech nadal atakuje.
45+4 min. – Główka Śpiączki trafia w słupek.
45+5 min. – Mimo rozczarowującej gry Lecha prowadzenie jest w pełni zasłużone. Termalika gra chamsko, agresywnie i tylko kopie po nogach.

50 min. – Termalika gra po przerwie bardziej otwartą piłkę. Lech będzie miał więcej miejsca na połowie rywala.
51 min. – Niezły strzał Majewskiego z prostego podbicia obroniony przez Muchę.
52 min. – Gytkjaer musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji.
53 min. – Majewski do Situma i… nie ma gola. Chorwat zepsuł setkę!

61 min. – GOOOL! 2:0. Makuszewski zagrał z prawej strony do Nickiego, jednak uprzedził go Putivtsev, który trafił do swojej bramki.
62 min. – Niecelne uderzenie Gutkovskisa z daleka.
64 min. – Nie da się już oglądać boiskowego chamstwa piłkarzy Termaliki. Szrot cały czas kopie po nogach. Kolejny piłkarz Lecha jest opatrywany.
68 min. – Aj! Zablokowany strzał Tetteha z około 20 metrów po wcześniejszej szybkiej akcji Makuszewskiego.
70 min. – Kolejny lechita leży z urazem. Czy sędzia naprawdę nie umie zapanować nad tą zbieraniną, która nie ma ochoty na grę w piłkę?!
71 min. – Doskonały rajd Makiego prawą stroną! Wyłożył piłkę Majewskiemu, który w nią nie trafił.

77 min. – Lech w pełni kontroluje ten mecz. Szkoda, że lechici są dość mocno skopani. Aż trzech zawodników zeszło z powodu kontuzji.
79 min. – Nicki 1 na 1 z Muchą. Oczywiście przegrał ten pojedynek.
82 min. – Nielsen do Majewskiego, który wbiegł z piłką w pole karne, ale nie trafił.
83 min. – Niewykorzystane szanse zemściły się… Termalika nic nie grała i właśnie strzela gola po rykoszecie. Zawalił Lasse Nielsen, który trafił do siatki Putnockiego.
86 min. – GOOOOOOOOL!!! 3:1! Koniec emocji. Wrzutka Barkrotha, główka Majewskiego, bramkarz bez szans, po meczu.
90 min. – Jeszcze 3 minuty.
90+3 min. – Koniec. W tym tygodniu burzy na szczęście nie będzie.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – KKS Lech Poznań 1:3 (0:1)

Bramki: 83.L.Nielsen – sam. – 44.Gytkjaer 61.Putivtsev – sam. 86.Majewski

Asysty: 1:0 – Gumny, 2:0 – Makuszewski, 3:1 – Barkroth

Żółte kartki: Gutkovskis, Słaby, Miković – Majewski, Makuszewski

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 4381

Bruk-Bet Termalica: Mucha – Fryc, Keckes (37.Stefanik), Putivtsev, Słaby (78.Wróbel) – Jovanović (62.Misak), Kupczak – Gutkovskis, Piątek, Miković – Śpiączka.

Rezerwowi: Trela, Wróbel, Maksimenko, Guba, Peda, Misak, Stefanik.

KKS Lech: Putnocky – Gumny, L.Nielsen, Dilaver, Kostevych – Trałka (21.Tetteh), Gajos – Makuszewski (76.Barkroth), Majewski, Situm – Gytkjaer (52.Nielsen).

Rezerwowi: Burić, Janicki, Jóźwiak, Radut, Tetteh, Barkroth, Nielsen.