Lech Stats – kolejka 6

„Lech Stats” to nowy cykl powstały na KKSLECH.com w drugiej połowie sierpnia 2017 roku. Lech Stats to najciekawsze liczby, ciekawostki i statystyki z ligowych meczów Lecha Poznań. Co wtorek po każdej kolejce LOTTO Ekstraklasy będzie pojawiał się artykuł z nowego cyklu dotyczącego bezpośrednio występów pierwszej drużyny Kolejorza na krajowych boiskach.

„Lech Stats” to zupełnie nowy projekt, którego w naszym klubie jeszcze nie było. Szczególnie internautów KKSLECH.com zachęcamy do wyrażenia opinii co jeszcze można by dodać do poniższego zestawienia? Czekamy na opinie, uwagi, sugestie po to, aby za tydzień materiał był jeszcze bardziej rozwinięty.

Najwięcej celnych strzałów w meczu: 12 – z Piastem 5:1
Najwięcej niecelnych/zablokowanych strzałów w meczu: 10 – z Piastem 5:1 i Termaliką 3:1

Żółte kartki w LOTTO Ekstraklasie 2017/2018

1 – Dilaver, Janicki, Rakels, Situm, L.Nielsen, Radut, Gajos, Trałka, Majewski, Makuszewski

2. Jan pisze:

Statystyki bardzo fajnie przedstawione ale ja chętnie zobaczyłbym waszą analizę raportów Instat po każdym meczu. Takie statystyki są bardzo ciekawe i mogą nam wiele powiedzieć o grze naszych piłkarzy.

• KKSLECH.com pisze:

InStat jest przez nas używany przy analizie zawodników po meczach (cykl „Oko na grę”) + częściowo w analizie meczów. W tym cyklu będziemy w kolejnym odcinku chcieli wprowadzić więcej danych na temat piłkarzy.

• Jan pisze:

Czekam z niecierpliwością na porównania naszych piłkarzy. Dziękuje.

• matisg1 pisze:

Jestem za, chętnie dowiedziałbym się o np. 3-5 zawodnikach z meczu, którzy najwięcej przebiegli i dla odzwieciedlenia odniesienie tej samej statystyki dla zespołu przeciwnego. Coś na wzór statystyki prezentowanej jakiś czas temu w meczach LM.

3. JR (od 1991 r.) pisze:

W ogóle można by pomyśleć o jakim cyklu nt. taktyki, o nowoczesnych rozwiązania. Zwłaszcza na przykładach zaczerpniętych z czołowych lig. Może udałoby się nawiązać współpracę z jakimś analitykiem lub trenerem młodszych roczników (mają trochę więcej czasu), którzy by opowiedzieli o zadaniach na poszczególnych pozycjach, w różnych systemach gry. Można to też jakoś zwizualizować. Miałoby to pewien walor edukacyjny, ale również pomogłoby niektórym racjonalnie ocenić graczy Kolejorza w poszczególnych meczach. Taki analityk mógłby też po krótce opowiedzieć o tym co widzi w obecnym sezonie w warsztacie szkoleniowców ligowych, porównać z tym co miało miejsce wcześniej etc. etc.

4. JR (od 1991 r.) pisze:

Tam gdzie gra Makuszewski i Gumny.

5. zoto pisze:

minuty – strzelone i stracone gole

na chwilę obecną nie wiem czy tracimy/strzelamy gole pod koniec pierwszej połowy czy jej początku

dla pełnego obrazu proponuje kwadranse i wszystko będzie jasne

6. John pisze:

Gytkjear już 4 bramki ,biorąc pod uwagę liczbę minut w ekstraklasie ,bramka średnio co 57 minut chyba ,bilans bardzo dobry.Gumny 2 asysty ,Kędziora w całym zeszłym sezonie miał 4.
    Makuszewski świetna forma na początku sezonu ,oby nie przytrafił mu się taki przestój jak w poprzednim sezonie gdzie 16 czy 17 meczy miał bez bramki i choćby asysty.
    Krytykowany Barkroth też na plus a jeszcze nie pokazał na co go stać.
    Defensywa do poprawy ale z czasem powinno być lepiej.

7. Radzio pisze:

Tak jak JR zauwazyl, z prawej strony mamy serce 🙂 Ciekawie tez wyglada kiedy strzelamy i kiedy nam strzelaja. Fajnie popatrzec. Dzieki Redakcjo.

8. Radomianin pisze:

Mecze w niedzielę 5… Jak raz był mecz w sobotę i mogłem przyjechać na mecz to miałem wesele… :/ żalę się, ale ja jeszcze w tym sezonie nie byłem w Poznaniu. I jak widzę rozkład meczów to my ciągle gramy w niedzielę kiedy ja przez pracę w ten dzień nie mogę przyjechać. Więc mam pytanie. Czy są szanse na mecze w sobotę, bo z tego co analizowałem gdy jeszcze graliśmy na 3 frontach to najbliższy mecz w sobotę na Bułgarskiej odbędzie się w ostatnią tegoroczną kolejkę w grudniu! 🙁
    Podpisane: Zasmucony kibic 🙂 😉

9. hester pisze:

Bardzo obiecujący cykl. Czekam z niecierpliwością.

10. enow pisze:

Bardzo fajne dane, dużo ciekawych rzeczy.
    Ciekawe czy można by było przy niektórych wartościach dodać te same liczby z ostatniego meczu.
    Albo dwie liczby z przed ostatniego meczu i po ostatnim meczu np. „Strzelone gole z akcji: 10 > 13”

Ale i bez tego przy odrobinie chęci można samemu takie dane analizować.

11. Nygusek pisze:

Jeśli chodzi o faule to można też dodać te popełnione na naszej drużynie.

12. bombardier pisze:

Powiem szczerze ta statystyka do niczego mnie nie jest potrzebna.
    Zawodnik to nie ROBOT – ma też prawo do słabości na boisku.