Warto wiedzieć: Lech – Arka

Wiosną 2017 roku na KKSLECH.com wystartował kolejny nowy i stały cykl pod nazwą „Warto wiedzieć”. W materiałach z tego cyklu będą znajdowały się przedmeczowe ciekawostki, informacje oraz rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań z danym rywalem i o których po prostu warto wiedzieć.

Warto wiedzieć: Lech Poznań – Arka Gdynia (27.08.2017):

37 lat bez przegranej – Lech po raz ostatni przegrał u siebie z Arką w lidze w 1980 roku. W niedzielę trzeba kontynuować tak dobrą serię.

4 mecze bez straty gola – Lech Poznań w 4 kolejnych domowych meczach z Arką w Ekstraklasie nie stracił gola. W niedzielę będzie to klucz do wygranej.

Trzeba strzelić – Wszyscy pamiętamy, jak wyglądał wrześniowy mecz Lech – Arka 0:0 rok temu czy majowy finał na Narodowym. Lech atakował, atakował, nie zdobył gola i wszystko się posypało. Jutro chcąc wygrać jest zmuszony objąć prowadzenie i to jak najszybciej. Wtedy powinno mu się grać łatwiej.

Kilka lat bez 3 punktów – Lech Poznań po raz ostatni pokonał Arkę u siebie w lidze ponad 7 lat temu. Wiosną 2010 roku wygrał 2:0. Wliczając mecze domowe i wyjazdowe Kolejorz ostatni raz przegrał z Arką w 2008 roku.

Czas na efekty, czas na wygraną – Kolejorz miał tydzień na odpowiednie przygotowanie się do tego meczu, a przed niedzielą czeka go jeszcze jeden trening. Wypada więc liczyć na wygraną oraz efektowną grę w ataku pozycyjnym. Arka zagra defensywnie, nastawi się na stałe fragmenty gry, dlatego Kolejorz będzie miał szansę wykazać się zarówno z przodu jak i z tyłu.

Zwycięstwo może dać podium – W razie niedzielnego zwycięstwa Lech na pewno utrzyma 4. miejsce w tabeli, a być może wskoczy nawet na ligowe podium po 7. kolejce. Na razie strata do lidera wynosi 3 punkty.

Pojedynek różnych stylów – Przed 7. kolejką Lech to zespół mający drugą najlepszą ofensywę, natomiast Arka drugą najsłabszą. Ponadto tym sezonie mniej goli od Kolejorza straciło tylko Zagłębie.

Gole po przerwie? – W tym sezonie ligowym Arka w pierwszej połowie strzeliła 1 gola i 3 po przerwie. Z kolei Lech w pierwszej odsłonie zdobył 3 bramki i aż 8 po przerwie. Co ciekawe Kolejorz żadnej bramki nie stracił i nie strzelił do 40 minuty. Do 40 minuty będzie więc 0:0?

Sentymentalny powrót dwóch lechitów – Jutro na Bułgarską mogą wrócić dwaj byli lechici. Grzegorz Piesio występował w zespole Młodej Ekstraklasy, natomiast Sergei Krivets wraz z naszym klubem zdobył Mistrzostwo i zagrał w fazie grupowej Ligi Europy 7 lat temu.

Kwiatkowski rozjemcą – Arbitrem jutrzejszego meczu Lech – Arka będzie Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. W ubiegłym sezonie z nim na murawie Kolejorz zanotował bilans 3-1-1, natomiast Arka 2-1-0.

Jedno zwycięstwo Ojrzyńskiego – Leszek Ojrzyński jako trener tylko raz pokonał Lecha. Było to oczywiście w maju tego roku. Bilans jego drużyn przeciwko Lechowi to: 1-3-6, 7:15. W 2 ostatnich meczach rozegranych w Poznaniu jego zespół zremisował 1:1.

Będzie 20 tysięcy? – Na jutrzejszy mecz sprzedano już ponad 17 tysięcy wejściówek co oznacza, że w niedzielę można spodziewać się na trybunach nawet 20 tysięcy. Oby Kolejorz znów nie zawiódł tylu kibiców.