Lech Stats – kolejka 7

„Lech Stats” to nowy cykl powstały na KKSLECH.com w drugiej połowie sierpnia 2017 roku. Lech Stats to najciekawsze liczby, ciekawostki i statystyki z ligowych meczów Lecha Poznań. Co wtorek po każdej kolejce LOTTO Ekstraklasy będzie pojawiał się artykuł z nowego cyklu dotyczącego bezpośrednio występów pierwszej drużyny Kolejorza na krajowych boiskach.

Po 7. kolejce Ekstraklasy 2017/2018 drużyna Lecha Poznań będąc liderem rozgrywek ma najlepszy bilans goli (+10) i najlepszą defensywę. Bramka zdobyta przez Macieja Gajosa w 20 minucie to najszybciej strzelony gol przez Kolejorza w tym sezonie ligowym. Wczoraj Lech zanotował dwie pierwsze bramki po wrzutkach z rzutu wolnego i rożnego. Aż 6 z 14 zdobytych goli strzelił po 81 minucie gry.

Mecz z Arką Gdynia był 3 w którym poznaniacy zagrali na zero z tyłu. Łącznie 3 piłkarzy rozegrało dotąd 540 minut, a tylko 2 zawodników (Mario Situm oraz Maciej Gajos) rozegrało komplet 7 ligowych spotkań. W Lechowej klasyfikacji kanadyjskiej po 7. kolejce prowadzi Maciej Makuszewski (2 trafienia + 3 asysty). Tyle samo asyst ma również Niklas Barkroth, który zaliczył je grając raptem przez 132 minuty.

Najwięcej celnych strzałów w meczu: 12 – z Piastem 5:1
Najwięcej niecelnych/zablokowanych strzałów w meczu: 10 – z Piastem 5:1 i Termaliką 3:1
Najwięcej strzałów z pola karnego w meczu: 15 – z Piastem 5:1
Najwięcej strzałów z dystansu w meczu: 8 – z Zagłębiem 1:1
Najwięcej fauli w meczu: 15 – z Sandecją 0:0
Najwięcej rzutów rożnych w meczu: 12 – z Piastem 5:1
Najwięcej spalonych w meczu: 3 – z Sandecją 0:0
Średnie posiadanie piłki u siebie: 53,5%
Średnie posiadanie piłki na wyjeździe: 57,0%
Średnia frekwencja na Bułgarskiej: 17036